Chyby v komiksových filmech - část 1

3. července 2013 jardoom Diskuze (11)
Chyby v komiksových filmech - část 1

Každý jistě už zažil ten nejistý pocit, když kouká na film a najednou mu něco nesedí na scéně, kterou právě viděl. Problematika chybových scén ve filmech je dlouho omílané téma a nevyhnulo se ani filmovým adaptacím našich oblíbených komiksů.

Knihy Dobrovský

Já jsem velkým fandou filmů a ještě víc mám rád ty komiksové. Tyto chyby jsem nikdy nijak nevnímal až do nedávna kdy jsem koukal na film Hancock a zrovna tam jsem si jich pár všiml. To mě tedy dovedlo k nápadu projít web a najít další chyby na naše komiskové miláčky.

Když už sem toho Hancocka nakousl tak už u něj zůstaneme a ukážu Vám dvě chyby, které pro mě byly v tom to filmu do očí bijící.

Hancock – chyba 1. Když se Hancock a Mary hádají v místě, kde Hancock bydlí, oba vychází z karavanu. V záběru z blízka je vidět auto, kterým Mary přijela a vedle kterého pak oba pochodují a dohadují se, ale ze širšího záběru když Hancock odlétá, tam stojí jen Mary a auto tam prostě není. Asi má taky nějaké superschopnosti .

Hancock – chyba 2. Ve scéně s bankovní loupeží, jde Hancock zachránit policistku schovanou za autem. Aby ji ochránil před kulkami, použije auto jako štít a v druhé ruce nese policistku. Tomu autu však padouši ustřelí střechu, v druhém střihu kamery ji ale opět má a v té další už zase nemá.

Jako další film jsem vybral snímek, ve kterém hraje praotec všech superhrdinů Superman. Tímto filmem je „Superman se vrací“. Na obranu tohoto filmu musím říct, že se zde moc chyb neobjevilo a ani nevznikla žádná chybová scéna, která by se samotného Supermana týkala. Bohužel se režie moc zaměřila na Supermana ale na Lois a jejího syna pozor už nedala.

Superman se vrací – chyba 1. Když jsou Lois a její syn zavření v kuchyni na Lexově jachtě, hledá Lois v šuplících něco čím by dveře mohla jakkoli poškodit a utéct. V tom zběsilém hledání pootvírá všechny šuplíky, ale v dalším střihu jsou všechny úplně zavřené. Má to ten Luthor ale kouzelnou jachtu viďte.

Superman se vrací – chyba 2. Ke konci filmu, když je Lois u Supermana v nemocnici, tak při odchodu bere syna za ruku (svojí pravou za jeho levou) a odchází, ale všimněte si, že v druhém střihu ho drží obráceně, aniž by se prohodily.

Superman se vrací – chyba 3. Během závěrečných titulků si můžete všimnout překlepu. Místo POST PRODUCTION COORDINATOR je tu napsáno POST PODUCITON COORDINATOR.

Třetím a pro tuto část posledním filmem bude Transformers. V době vzniku toho filmu nás všechny zaskočily efekty, které tyto film vynesly až na vrchol žebříčku tehdejších technologií. Jenže efekty nejsou vším, čím tento film vede. V tomto filmu bylo nalezeno přes 25 různých chyb, ať už v dějové posloupnosti, tak v logičnosti či střihu. Já pro Vás vybral 4 chyby které jsem sám v tomto filmu našel a tudíž jsou pro mě nejnápadnější, třeba jste si jich všimli Vy sami.

Transformers – chyba 1. Sam utíká před svým autem na kole. Když Sam přepadne přes řídítka, tak je ve zpomaleném záběru jasně vidět, že je to kaskadér.

Transformers – chyba 2. V části kdy, utíkají Mikaela se Samem v Camaru před policejním vozem je den a svítí slunce. Když pak v další scéně přijdou do garáže, je už noc. Takhle rychlé časové přechody bych potřeboval v práci.


Transformers – chyba 3. Ve scéně, kdy všichni přijeli na přehradu, jim šéf Sekce 7 vysvětluje fakta. Za jeho zády jsou velké hodiny, které po každém střihu nějak záhadně mění čas.
 Mohl by mi prosím někdo sehnat telefon na režii? Třeba by mi poradili jak na to, mě to vážně v té práci nebaví.

Transformers – chyba 4. Když vojáci zatknout Sama, Mikaelu, Magie a Glena a odvezou je k přehradě, tam je Magie v přiléhavém tílku a má rozeplou mikinu. V další scéně má béžové sako. Kde k němu přišla, když si ho v předchozí scéně ani nenesla v rukou. Je jasné, že u zmrzlého Megatrona je zima, ale vypadá to, že její kabát má stejné superschopnosti jako auto z Hancocka. Možná MADE IN CHINA.

Jak je to u Vás? Také si ve filmech všímáte chyb? Našel někdo z Vás ve výše uvedených filmech tyto chyby nebo jiné, které stojí za to je zde zveřejnit? Jestli ano tak je pro Vás otevřená diskuze.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 03/07/2013 (3. července 2013)
Odpověd na #1848 příspěvek od Morzael
Možná se pletu já :-) už jsem to dlouho neviděl, ale mám pocit, že jsem to pochopil takhle..
No, já jsem si to myslel i proto že SUPERMAN, byl ve dvojce chvíli člověk, takže to nebylo jistý jestli syn bude mít stejné schopnosti, ale pokud byl člověk jaktože syn ty schopnosti má? Ale, asi se v tom zbytečně rejpu :-)
jardoom Offline
jardoom 03/07/2013 (3. července 2013)
Abych pravdu řekl, já osobně nějak moc tyto chyby nějak často nevidím a když už tak se jim jen zasměju, několikrát si to přehraju abych se fakt ujistil že je to chyba a pak se prostě fakt jen pousměju :) Když sem ale koukal na toho Hancocka řikal sem si že chyby ve filmech jsou...
Morzael Offline
Morzael 03/07/2013 (3. července 2013)
Odpověd na #1844 příspěvek od spiderbat
No, já to pochopil tak, že do té doby Lois nevěděla jestli ten kluk zdědil jeho schopnosti nebo ne, ale určitě se pletu :-)
Možná se pletu já :-) už jsem to dlouho neviděl, ale mám pocit, že jsem to pochopil takhle..
The First Robin Offline
The First Robin 03/07/2013 (3. července 2013)
Odpověd na #1828 příspěvek od Elhonzo
Já bych řek že si prostě super rychlostí doletí do Clarkova bytu nebo do Fortress of Solitude přezout , koneckonců je to Superman :D .
No..dobře no, né že by mě tvá odpověd plně uspokojila, ale jelikož nevidím jiný logický vysvětlení, nezbývá než ti věřit :-D
spiderbat Offline
spiderbat 03/07/2013 (3. července 2013)
Odpověd na #1843 příspěvek od Morzael
Co já si pamatuju, tak jí to dojde až po tom, co se klučina projeví, jinak to taky nevěděla :-).
No, já to pochopil tak, že do té doby Lois nevěděla jestli ten kluk zdědil jeho schopnosti nebo ne, ale určitě se pletu :-)
Minotaur.cz