Deadpool: The Game

30. června 2013 ZabijackyKafe Diskuze (0)

We are about to change your f**king life, BRING THE NOISE!!!

Deadpool: The Game

Znáte ten stereotypní večer při sezení u televize, kdy se bavíte se svými dalšími dvěma osobnostmi ve své hlavě a najednou vás napadne, udělat videohru sami o sobě? Ne? Pak je tu Deadpool, který ukazuje, jak má taková ideální hra vypadat, a věřte, že nudit se zde nebudete. 

Knihy Dobrovský

Hra Deadpool: The Game je konečně v prodeji a my vám přinášíme pohled na zpracování hry. Hra vyšla 25. června 2013 pro USA a 28. června pro zbytek světa. Je možné koupit hru na XBOX 360, PS3 a PC. Cena konzolové verze se pohybuje okolo 1200-1400 Kč a PC verzi můžete koupit okolo 1000 Kč. 

Recenze Deadpool: The Game

První bod a vůbec dominanta hry: konečně hra o Deadpoolovi, oh yeah. Jestli se čekalo na nějakou hru o komiksové postavě s větším očekáváním, než právě na ukecaného zabijáka, nevím o ní. Hra jede ve svižném tempu, které s každou minutou nabírá na obrátkách a nenechá vás jen tak vydechnout. Pro nově zasvěcené fanoušky komiksu a neznalce postav, které se v ději objeví, jsou dobré jisté videospoty, které si můžete přehrát v EXTRAS menu. Spoty ukážou jednak pár komiksů, kde postavy vystupovaly a rovněž něco málo o postavě prozradí. Tyto stejné spoty je možné v jisté chvíli při stisknutí přiřazeného tlačítka spatřit i během příběhové linie. 

Recenze Deadpool: The Game

Co se příběhové kampaně týče, hra nabízí tři obtížnosti: Genetically superior (lehká), Veteran (střední) a Ultra-Violence (těžká). Herní doba na střední obtížnost při prvním hraní zabere nějakých 7 hodin (8, pokud to jako já posledních pár misí kazíte). Příběh jako takový není až moc rozsáhlý, ve hře máte pouze 8 kapitol, ve kterých jde převážně o to postřílet, či pobít bojechtivé protivníky. Hra nabízí celkem velký počet zbraní. Vedle sečných zbraní na blízký boj se zde dostanete do styku i se střelnými zbraněmi jako pistole, brokovnice, ale i třeba rotační kulomet. Vedle těchto zbraní vám hra nabídne rovněž i spousty výbušnin a pastí.

Každou zbraň je následně možné upgradovat. Jak na stupni síly a poškození, kapacity nábojů ale třeba na množství tzv. DP bodů, které za každé zabití příslušnou zbraní obdržíte. Systém bojování je velice podobný tomu z Batman: Arkham Asylum/City, tedy střídáte lehké a silné údery a v momentě, kdy vás někdo napadne, máte pomocí jednoho tlačítka možnost použít counter attack a pokračovat v řetězci komb.

Se střelnými zbraněmi je spojeno i míření, čímž se dostáváme k prvnímu a dle mého názoru největšímu mínusu hry: kamera. Dokud chodíte a skáčete, nemá kamera chybky, ale jakmile jdete do boje nebo nedej Bože začnete střílet s mířením, nevidíte mnohdy všechny nepřátelé a situace je naprosto nepřehledná. Při boji v interiérech nebo blízko stěn často ani nepřítele nevidíte, takže mácháte meči naslepo a doufáte, že někde tam v těch místech nepřítel je. 

Recenze Deadpool: The Game

Dalším bodem je grafika. Popravdě v tomto ohledu se jedná o průměr. Použitý Unreal Engine 3 jsme viděli už i v lepší formě (např. v Injustice: Gods Among Us). Charaktery a prostředí vypadají dobře, ale není to ani to maximum, co by engine dokázal, ale ani něco, na co byste se nevydrželi dívat. Často se vám stane, že potkáte ty samé nepřátelé několikrát za hru, a v tomto momentě jejich škála skinů zůstala velice strohá. V obecné rovině mi přijde, že co typ nepřítele, to jeden skin, což je docela škoda (na to, že jsme na Deadpoola čekali přes rok).

Co se ovšem graficky povedlo je zaprvé přítomnost vnadných žen, a zadruhé regenerace Deadpoola. Postupně jak dostáváte na frak, tak jsou vidět zranění, střelné rány a úrazy, které vaší postavu připraví nejenom o oblečení (včetně masky) ale situace se může dostat až do bodu, kdy vidíte kosti, žebra a v některých pasážích dokonce i vnitřnosti našeho zabijáka (budeme jenom předstírat, že Wolverine toto ve hře nikdy neměl).

Zajímavým prvkem příběhu jsou rovněž i sekce se stealth zabíjením. Podle toho jakou držíte střelnou a sečnou zbraň máte možnost zabít nepřítele dvěma způsoby. Tím prvním je zabít ho potichu, což pomůže k nenápadnosti. No a těm, co s Deadpoolem nechtějí hrát potichu je připravená možnost ve stealth modu rozstřílet nepřítele příslušnou zbraní v originální animaci.

Recenze Deadpool: The Game

Vedle kampaně je přístupný Challenge mod složený z lokací, které postupně v příběhu navštívíte. V tomto módu zabíjíte 3 vlny nepřátel na časový limit a získáváte medaile. S každou další medailí se zvyšuje čas na další sekci vln nepřátel. Pokud úspěšně dohrajete každou mapu challenge modu na zlatou medaili, otevře se vám na mapách UNLIMITED obtížnost a navíc bonusový kostým, ve kterém danou mapu můžete hrát, a ono hrát např. za Deadpool vílu proti naštvaným nepřátelům není od věci. 

typický deadpoolův humor, vysoké procento prsatých slečen v okolí, cameo marvelovských postav, chimichanga a tacos
kamera, průměrná grafika, časem stereotypní náplň, krátká kampaň

Verdikt

Hra stejně neobyčejně jak začíná i originálně končí. Jedná se o adaptaci komiksové postavy, přesně v tom duchu, v jakém jsou komiksy o Deadpoolovi samotném. Hra pro fanoušky jako stvořená. Jsou zde značné chybky v hratelnosti, avšak po jejich překonání se jedná o čistou zábavu plnou akce a netradičního humoru v originálním balení, kterou bych se nebál doporučit kterémukoli hráči a fanouškovi komiksů.

O autorovi

ZabijackyKafe
ZabijackyKafe

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Spider-Man/Deadpool 3: Pavučinka

Spider-Man/Deadpool 3: Pavučinka

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku