Další novinky ze světa DC

20. června 2013 Morzael Diskuze (7)
Další novinky ze světa DC

Sice jsem slíbil, že Vás budu o novinkách z New 52 informovat dále už jen ve formě bleskovek, ale než jsem se stihl ohlédnout, DC vypustilo smršť dalších novinek, a tak Vám přináším třetí souhrnný článek ze světa New 52 a DC comics.

Knihy Dobrovský

Vstupuje Zauriel!

V komiksu Trinity of Sin: The Phantom Stranger #9 uvidíme cestovat Phantom Strangera do pekla za záchranou duší své ženy a dětí. V následujícím čísle 10 ho ale budeme pozorovat při cestě do Nebes, vstříc Zaurielovi.  

Zauriel se k Phantom Strangerovi zachová jako průvodce na jeho cestě za rodinou. Jenže archanděl Zauriel byl na Strangera napojen už několik století…ale proč? A když se Stranger rozhodne porušit několik striktních pravidel Nebes, budou muset přijít následky, a právě Zauriel bude ten, kdo bude nucen Strangera přimět zaplatit. Dokáže Zauriel udržet Strangera v šachu dost dlouho na to, aby se vyhnul velkém konfliktu? To si budete muset chvíli počkat, než to zjistíte, zatím se podívejte na design Zauriela od Mikela Janina (trochu jak archanděl Tyrael co? :-)).

Jinak Zauriel je opět starší postava DC univerza, kterou už mohli potkat i čeští čtenáři v komiksu JLA od Granta Morrisona, který vyšel loni na podzim.

Představujeme Swagger

Nebojte, není to postava nějakého retardovaného hiphopera, který je opravdu pyšný na svůj SWAG. Tentokrát se jedná o zbrusu novou postavu, která se zatím jen mihla v sérii Katana, konkrétně v čísle 5.

Něco tedy k příběhu zmíněné série – Katana se vydala do Japonska, aby zde nechala opravit svůj milovaný meč. Její cesta ovšem nebude snadná (jak už to tak bývá), zvlášť když jí za zády visí celá skupina Outsiders.

To ale nebude ani zdaleka Katany největší problém, protože Swagger, proradná a násilnická vůdkyně šermířského klanu, se doslechne o jejím návratu do rodné země a určí si jako osobní misi, zbavit Katanu jejího Soultakeru (zmíněného meče). Pro zajímavost - tento meč totiž krade duše zabitých soupeřů, proto Soultaker. Má Swagger šanci porazit se svým lehčím a rychlejším mečem Katanu v její oslabené situaci?

Návrat Brainiaca

Jak už někteří možná vědí, Brainiac si v září užije svůj vlastní jednodílný komiks v rámci Villains Month. Což je plánovaná akce, o které se Vám ještě rozepíši v dalším článku.

Je obecně známo, že Brainiac sbírá světy, dokonce nejspíš i ne-čtenářům Supíkových a Justice Leagových komiksů, pokud viděli nejnovější animák DC comics – Superman: Unbound. Jenže proč to vlastně dělá? Určitě musí mít tenhle psychopat i jiné motivy než jen ochranu civilizací před hrozbou pátého rozměru.

Co se stane, když jeden nový superhrdina zjistí pravdu? A hlavně, jak toto odhalení ovlivní zbytek DC univerza? (Osobně jsem trochu natěšený, ale vzhledem k tomu, jak poslední dobou DC válí, začínám se pointy spíš bát, aby nám nakonec nepředstavili třeba Brainiacovu dceru nebo tak něco :-)).

Na obrázku můžeme vidět Brainiaca jako šíleného vědce experimentujícího na svém vlastním synovi a jako zrůdného záporáka, kterým se časem stal.

Exeter

Na hranici samotného vesmíru leží něco zvané The Anomaly. Už dávno to bylo zapečetěno na následující tisíciletí, Templar Guardiani se báli, že by tam jednou mohl někdo nalézt něco strašného. Nakonec přeci jen mohli mít pravdu. Jako sebe-jmenovaný strážce Anomalie bude muset nová postava, Exeter, oblast hlídat, aby se odtud nic nedostalo ven, ať už je zde cokoliv. Takže, přirozeně, když Kyle Rayner přiletí zkontrolovat Anomaly osobně, budou jeho vztahy s Exeterem více než napjaté.

Exeter se má poprvé objevit v Green Lantern: New Guardians #21, vy si můžete zatím prohlédnout návrhy Brada Walkera.

H.I.V.E Queen

Jak už jsem psal v předchozím díle, Psi War se blíží. Jenže některé kusy skládačky byly doteď záhadou. Muž z oceli už čelil mnohým vážným výzvám za dobu svého působení, ale H.I.V.E Queen je jiná než kdokoliv, koho dosud potkal - nepolapitelný vůdce s neukojitelnou touhou po moci, H.I.V.E Queen našla způsob, jak řídit své drony (trubce, ale nechtěl jsem, aby to znělo moc groteskně :-)), aby bezpodmínečně poslouchali každý její rozkaz. Po čem ale královna skutečně jde? A jak dokáže Superman bojovat proti jejím řadám, když se tak exponencionálně zvětšuje jejich počet.  

Doomsday se (taky) vrací

Jak už jsem se zmínil, v září nás čeká měsíc záporáků, a i Hulk, totiž Doomsday, se dočká svého jednodílného čísla.  

Ale kdo vlastně je Doomsday? V New 52 se legendy obklopující tuto postavu berou spíše jako příběhy ke strašení obyvatel Kryptonu. Nikdo neví, odkud přišel, kdo ho stvořil, a ani se neodvažují vyslovit jeho jméno hlasitěji než šeptem. Ale jsou všechny mýty, které o Doomsdayovi kolují, pravdivé? Byl opravdu sám vypuštěn proti celé nepřátelské armádě? A když nikdo neví původ tohoto děsivého stvoření, existuje vůbec nějaký způsob, jak ho zastavit? Mrkněte na desing od Aarona Kudery.

Mimochodem, jestli máte problém s muskulaturou Supermana a Batmana, jak se tu minulý týden řešilo, co říkáte na tohle hovado?

Vandal Savage a Giganta

Ve svém New 52 debutu dostane Giganta někoho nového nad kým se vyvyšovat: Pandoru. Jako členka Secret Society je Giganta neoblomná při své cestě za získáním Pandořiny neblaze proslulé skřínky. Jenže proč?

Na této výpravě výše zmíněné klasické záporačky se vrací další ze starých (opravdu starých, pokud bychom měli rozebírat jeho věk) padouchů – Vandal Savage. Věřím, že už jste o něm slyšeli, jelikož se jedná v podstatě o hlavního záporáka populárního seriálu Young Justice. Stejně jako Pandora, je Vandal nesmrtelný, takže je více než pravděpodobné, že se tito dva již setkali. Vlastně je toho kolem jejich minulosti trochu víc, ale na to si budeme muset počkat.

Poté, co Vandal Savage získá svou tajuplnou jizvu v Trinity of Sin: Pandora #2, bude se ještě nějakou chvíli držet v příběhu, dokud se nedozvíme celou jeho tajemnou historii…

Vy se nyní můžete pokochat prvními nákresy těchto charakterů od Mikela Janina.   

 

Superman/Wonder Woman ve vlastní sérii

This is madness! Madness? This is DC!!! Ano, máme tu další ze skvělých nápadů mého oblíbeného vydavatelství. Vlastní série pro milostný pár nejmocnějších bytostí planety Země – Supermana a Wonder Woman. Scénáře se má ujmout Charles Soule a kresby Tony S. Daniel (Batman Detective Comics 1 – Tváře Smrti). Batman sotva dostane se Supíkem vlastní sérii a už se o něj bude muset dělit s Dianou, chudák. Prvního dílu se dočkáme již letos v říjnu.

Justice League 3000

Tohle vypadá na docela zajímavý projekt. Jak by Justice League vypadala, kdyby vznikla v dalším tisíciletí? To nám ukáže zbrusu nová série, na které budou společně pracovat J.M. DeMatteis (Amazing Spider-man: Kravenův poslední lov), Keith Giffen a Kevin Maguire. Níže se můžete pokochat návrhy charakterů od Howarda Portera.

Mně osobně se celkem líbí, nejlepší desing má podle mě Flash a Green Lantern. Ale Batman je taky prďáckej, i když bych si ho možná spletl s nějakým Targaryenem, kdyby měl na hrudi místo netopýra draka. Jediné, co bych vytkl, je Supermanův debilní účes a to, že Wonder Woman vypadá v obličeji jak vysloužilá pornohvězda. Jinak se na sérii osobně docela těším. Tím pro dnešek končím, tak jaké máte z těchto novinek pocity? 

 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 23/06/2013 (23. června 2013)
Pro mě také nejzajímavější novinka Justice Leaguje 3000 ... opravdu zajímavej nápad a já doufám že naše očekávání nezůstanou vníveč.. co se týče supermana tak mi vubec jeho vzhled nevadí a konečně taky nejsou tyhle postavy na steroidech :D :D pěkně zpracované, Supík...
Const.ex Offline
Const.ex 20/06/2013 (20. června 2013)
Tak na Justice League 3000 jsem narazil ve středu nebo v úterý a spadla mě čelist proklatě nízko (sousedka zespodu si docela stěžovala). Tímhle mě DC dost překvapilo Bohužel ostatní novinky (v porovnání s tou poslední) jdou nějak mimo mě Ale opět díky za parádní...
Damien Offline
Damien 20/06/2013 (20. června 2013)
Článek peckovej. Samozřejmě první co mě napadlo, když jsem viděl to hovado Doomsday (jééé ty vole, zvětšujeme, zvětšujeme, zvětšujeme, ...) Ale u toho to snesu, to je jenom humanoid, nemá vypadat jako průměrný člověk, jako my klucí od komixu :) Akorát nevím, když se DC...
Batman Offline
Batman 20/06/2013 (20. června 2013)
Já se též musím připojit ke chvále.Jen tak dál.A ano Superman/Wonder Woman je dost nejistá sázka, ale snad to výjde.Justice League 3000 bude nejspíš bomba.Ale mě hlavně zajímá Doomsday, v the new 52 se stále ještě dost nepředvedl, a to je důležité napravit.
bane Offline
bane 20/06/2013 (20. června 2013)
Odpověd na #1663 příspěvek od Morzael
Děkuji :-) Jinak Justice League 3000 mě taky zaujalo, ale Superman/Wonder Woman mě trochu děsí, uvidíme :-).
Přiznávám Superman/Wonder Woman je trochu sázka do loterie, ale já věřím, že by to mohlo dopadnout dobře. Jak jsi říkal, uvidíme.
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku