10 nejhorších protivníků Iron Mana

17. června 2013 jardoom Diskuze (6)
10 nejhorších protivníků Iron Mana

Jelikož se blíží velkolepé dílo Man of Steel, každý už pomalu zapomíná na Iron Mana 3, kvůli kterému se před nedávnem třásla země ve všech kinech celého světa.

Knihy Dobrovský

Mně se moc nelíbí, že se o novém Iron Manovi přestalo mluvit a tak jsem se rozhodl Vám jej trochu připomenout. Abych byl trochu přesnější, chtěl bych Vám připomenout něco z jeho komiksové historie a to pár jeho soupeřů, přesněji jeho 10 nejhorších soupeřů.

 

10. Dreadknight
Bram Velsing, mladý a inteligentní vědec sloužící vlasti Latveria. Je nespokojený, jelikož musí žít v zemi, kde vládne zlý monarcha Doctor Doom. Právě Doom později objeví Velsingovy vědecké a vzpurné ambice a jako trest mu na tvář nechá připevnit rozpálenou železnou masku, aby se navždy přiškvařila k jeho kůži a byla skryta jeho tvář. Úzkostný a ponížený Velsing utíká z Latverie a náhodou se dostane pod ochranná křídla Dr. Victora von Frankensteina který se zajímal o genetiku, mutace apod. Zatím co se Velsing uzdravuje, potkává Black Knightova okřídleného koně, kterého Frankenstein zkřížil s netopýrem. Velsing tohoto mutanta osedlal a začal si říkat Dreadknight.  Po jeho uzdravení se DreadKnight rozhodl pomstít Doctoru Doomovi, ale v tom mu zabrání „náhodný“ kolemjdoucí Iron Man. DreadKnightova aktuální poloha není známa ale je asi jasné že plánuje pomstu.

 

9. Godzilla
Počkat, co??? Godzilla?
Ano, je tomu tak. Jen málokdo ví, že se Godzilla objevuje v komiksech Marvel a nejenom v Iron Manově sériích. Narazit na ní můžete i v Avengerech, X- Menech a dokonce už i Hulk jí dal okusit své velké a zelené pěsti. Iron Man se s touto příšerou setkal poté, co ji ďábelský vědec Doctor Demonucus nechal zmutovat v cosi ještě většího, silnějšího a nebezpečnějšího než jak ji známe. O tom jak tento souboj probíhal se dočtete v sérii Iron Man #193 a #194.

 

8. Boomerang
Hádejte, co tento chlápek dělá? Ano, přesně tak, hází bumerang. Tento padouch bojoval snad s každým, od Spider-Mana po Hulka. A jelikož je i v tomto článku, bojoval samozřejmě i s Iron Manem, který se o něj zajímal díky technologii kterou používal.
Na Marvel wiki sem našel jeho „skill“ list a rád se podělím o demenci kterou sem tam nalezl

Shatterangs – Bumerang který se odpálí silou odpovídající až 20 ručních granátů.
Gasarangs - Vysoce koncentrovaný slzný plyn, který při nárazu bumerang vypustí.
Razorangs – Na hranách bumerangu jsou břitvy schopné proříznout ocel
Screamerangs - Bumerang generuje vysoce intenzivní zvukové vlny, které létají vzduchem.
Bladarangs – Bumerang na jehož koncích jsou velmi ostré čepele nožů samotného Horsta Fuchse
Gravityrangs – Bumerang vytvoří gravitační pole kolem svého cíle.
Reflexerangs - Jedná se o bumerang který Vás pevně sváže.
Trochu nechápu proč má pan Boomerang skill Razorangs a Bladarangs, oba totiž dělají v podstatě to samé. Dle mého názoru má asi na svém kostýmu hodně kapes a tak je potřebuje něčím vyplnit. Řekl bych, že Marvelu při tvorbě tohoto padoucha chyběla soudnost a hlavně nápad. Toto je totiž úplně stereotypní a logiku postrádající postava.

 

7. Vibro
Alton Vibreaux se narodil v Baton Rouge, Louisianě. Pracuje jako seismolog a inženýr. Při zkoušce jeho experimentální aparatury došlo k chybě, díky které se vibrace jeho přístroje přenesly do něj samotného. Získal schopnost generovat vysokou úroveň seismických vibrací což mu umožňuje vytvořit zemětřesení, sesuvy půdy a podobně. Po tomto incidentu se chtěl Vibro pomstít za to co se mu stalo a tak vyhledal svého zaměstnavatele, který podle něj za tento incident mohl. V pomstě mu ale zabránil náš oblíbený železňák.  Vibro byl později dokonce povolán samotným Mandarinem, aby se připojil k ostatním nepřátelům Iron Mana.

 

6. Gargantus
Gargantus byl robot z vesmíru který měl za úkol obsadit městečko Granvile. Tento robot byl poslán vyspělou vesmírnou rasou, která na této planetě byla přes miliony let na návštěvě. Proto tento robot při výrobě dostal vzhled tehdejšího neandrtálce (měl se totiž tiše infiltrovat). Bohužel pro marťany, evoluce trochu změnila vzhled obyvatelstva a tak čtyř metrový robot trochu nezapadl. Jenomže měl takové hypnotizující schopnosti a tak nikoho tohle monstrum neznepokojovalo. Naštěstí si toho všiml Iron Man a šel tomuto útoku zabránit. Vlákal ho do pasti, kde nastražil tři elektromagnety a těmi Gargantuse uvěznil.

 

5. The Actor
V 60. letech Stan Lee napsal snad všechny komiksy Marvel.  Jelikož byl Iron Man jeden z nejlepších komiksů tehdejší doby, potřeboval také dobré záporáky. Problém je v tom že i samotný Stan Lee občas neměl svůj den a tak vznikl The Actor.
Byl to dobrý špión a jako každý dobrý špión musel mít i dobré maskování. Právě v maskování byl The Actor borec. Měl totiž schopnost měnit svůj vzhled dle libosti. Něco jako integrovaný makeup a měnič paruka do jeho obličeje. The Actor byl ruský špión, který byl na rozkaz Red Barbariana zaslán do Ameriky zajmout Iron Mana a nějakou dobu se za něj vydávat.  Mezitím by Rusko ukradlo Starkovu technologii. To se jim ale samozřejmě nepovedlo.

 

4. The Melter
Melter nebo Tavič, jak kdo chce, je „super“ padouch jehož jedinou schopností je tavení všech železných kovů. Pro mě je to obyčejný páprda v hliníkových dupačkách,  další z řad šílených vědců. Ano slyšíte dobře, Tavič je vědec zbrojařského průmyslu a konkurent Stark Industries. The Melter, vlastním jménem Bruno Horgan je vědec jehož zařízení dokáže vytvořit paprsek, který taví železné kovy. Po nezdařeném a neoceněném představení tohoto přístroje se rozhodne pomstít jeho největší konkurenci Start Industries a přistroj přepracuje tak aby jej mohl usadit na svou hruď a ničit vše co mu přijde do cesty. Iron Man sice v prvním jejich souboji dostane na frak, ale přijde na to, že Tavičův paprsek ničí jen železné kovy. Takže svůj oblek vyrobí z hliníku a výprask mu oplatí.

 

3. Mister Doll
Tento záporák byl jeden z prvních původních padouchů, které musel Iron Man eliminovat. Byl vytvořen v roce 1963 triem komiksáckých gigantů Stan Lee, Stave Ditko a Dick Ayers.
Byl to v podstatě „voodoo šaman“. Pomocí vytvořené panenky, která se podobala oběti, manipuloval a ubližoval dané osobě. V našem případě tedy dělal problémy Tonymu.
Pro mě opět nezajímavá a ničím nevýrazná postava, bez které by se Marvel obešel.

 

2. Unicorn
Přes jeho magické a vznešené jméno, Unicorn nikdy neudělal nic příliš magického, vznešeného a dokonce ani šíleného. Ve skutečnosti, jeho původ/příběh byl docela v pohodě. Byl to ruský vědec, který pracoval po boku původního Crimson Dynamo (Anton Vanko). Když Crimson Dynamo přeběhl na stranu zla, byl Unicorn poslan do Ameriky, aby mu nakopal zadek.
Ale vážně lidi. Podívejte se na toho chlapa. Má obrovskou helmu s objektivem, aby mohl střílet laser. Když laser vystřelí, vypadá to jako roh jednorožce, proto asi přezdívka Unicorn. Pro mě prazvláštním způsobem se dostal Unicorn do křížku s Iron Manem a ten mu dal na frak. Naposledy byl Unicorn spatřen při útěku z New Yorku zpět do Moskvy.

 

1. Jack Frost
Pro Americké děti je tohle jméno symbolem zimy. Jack Frost je smyšlená postava, která přináší sněhovou nadílku na Americkou půdu. Nás ale zajímá Jack Frost, jak ho popisuje Marvel. Nejhorší je na tomhle, že je to opět ta samá povídačka pořád dokola. Vědec, pokus, naštvaný, ničit, odplata, prohra, útěk (zápletka hodna Hulkova mozku). Takže už jenom zkráceně. Profesor Gregor Shapanka je vědec, který používal technologii generátoru ledu apod. jako zdroj energie pro prodloužení života. Pokus se ale nepovedl a schopnost generovat led se přenesla ze stroje na něj. Škoda že je to pořád ta samá říkánka. Marvelu později tato chyba asi došla a tak našeho prapodivného a nezajímavého Jacka Frosta přejmenovala na Blizzarda a trochu pozměnila jeho příběh.

 

 

Při psaní těchto článků o nejhorších postavách se občas chytám za hlavu a modlím se ať už se nikde neobjeví nic trapnějšího. Bohužel, článek od článku je to horší a horší.
Pro všechny čtenáře je samozřejmě otevřená diskuze kde můžete psát své názory na výběr těchto deseti trapáků.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 20/06/2013 (20. června 2013)
Trochu off-topic: Podle CBR podepsal Robert Downey jr. smlouvu na další dva filmy, konkrétně AVENGERS 2 a 3, nevím jak vy, ale já jsem rád. ZDROJ: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=46198
jardoom Offline
jardoom 18/06/2013 (18. června 2013)
můžu jen říct že to bude zase někdo z DC.. jako první byl Spider z Marvelu, pak Batman DC.. ted opět železňák z Marvelu tak bych rád sehnal informace o někom z DC.. ale nic neslibuju, je to běh na dlouhou trať :D
Batman Offline
Batman 18/06/2013 (18. června 2013)
Opět skvělý článek.Ale jestli se můžu zeptata, co plánuješ na příště.Pokud to ještě nemáš vymyšlené nevadí, jen mě to zajímá.
The First Robin Offline
The First Robin 18/06/2013 (18. června 2013)
Odpověd na #1631 příspěvek od jardoom
:D jen doufám že tohle není ironicky myšleno :D :D každopadně diky za kompliment :D
Nenene! Myslím, to vážně. Baví mě jak si s tou desítkou dokážeš vždycky pohrát tak, že sem nehodíš jenom pár základních charakteristických vlastností, ale prostě je popíšeš svým vlastním stylem, kterej mě baví! Opravdu.
jardoom Offline
jardoom 18/06/2013 (18. června 2013)
Odpověd na #1629 příspěvek od The First Robin
„Bohužel pro marťany, evoluce trochu změnila vzhled obyvatelstva a tak čtyř metrový robot trochu nezapadl.“ :-D Nejlepší na tomhle seriálu Top ten nejhorších protivníků je to, že se u něj vždycky pobavim :-D
:D jen doufám že tohle není ironicky myšleno :D :D každopadně diky za kompliment :D
Minotaur.cz