Co nového v New 52? Část 2/2

4. června 2013 Morzael Diskuze (4)
Co nového v New 52? Část 2/2

Takže jak jsem slíbil, jsem tu zpět s druhým dílem shrnujícím vše, co nás v New 52 zatím čeká. Jak už jsem říkal, jako zdroj mi slouží rubrika What is New in New 52 na oficiálních stránkách DC comics. Pojďme tedy zjistit, co si na Vás autoři tohoto vydavatelství připravují.

Knihy Dobrovský

Dr. Phosphorus

Jako by toho v Gothamu nebylo málo s připravovanou padouškou zatím známou jako Jokerova dcera a záporákem Wrathem, do Gothamského podsvětí přibude další zlosyn. Jeho jméno je Dr. Phosphorus. Jedná se o zkušeného zloděje šperků a podle obrázku vypadá jako někdo, komu byste se rozhodně do cesty připlést nechtěli.   

Count Vertigo

Máme tu další comeback. Jedná se o již celkem zažitou postavu v DC univerzu, která dostane nový kabát ve svém New 52 debutu v komiksu Green Arrow #22. Hrabě Vertiga jsme mohli letos vidět v seriálech inspirovaných světem DC - jak v seriálu Arrow, kde se objevil rovnou ve dvou dílech, tak v ukončené Young Justice.

Každopádně v komiksu se objeví poté, co mu prý Ollie něco uzme a Count Vertigo si to půjde velmi nekompromisně vzít zpět.  Jejich střet bude mít údajně velký dopad na další Ollieho komiksové působení.

Splinterfolk

Život Buddyho Bakera (Animal Mana) je v troskách. Jeho syn je mrtev, jeho žena ho opustila a vzala jejich jedinou dceru s sebou. No, a aby toho neměl málo, bude se muset vypořádat s novými padouchy – Splinterfolky. Extrémistickými aktivisty, kteří nechtějí zvířata pouze zachraňovat, ale chtějí se jimi stát. I když to zní trochu jako něco, co podstupuje náctiletá mládež každýpátek na disktotéce, tak design Jaea Pugha ukazuje, že se bude jednat o trochu temnější srandu.

Navíc mají prý Splinterfolkové hrát důležitou roli v nadcházející epické bitvě, které doslova roztáhne Animal Manův svět do nečekaných směrů.  

Pandora spouští New 52

V roce 2011, kdy vycházeli první čísla nově restartovaného vesmíru DC pod hlavičkou New 52, se v každé sérii v #1 krátce objevila Pandora. Co ve všech těch sériích vlastně dělala?

Tento měsíc bychom se konečně měli začít dočkávat odpovědi. Komiks Trinity of sin: Pandora odstartuje zcela novou sérii čistě věnovanou tomuto charakteru. Na obrázku můžeme vidět odkazy na první díly všech sérií z Pandořiny perspektivy. Něco hledá… co nebo koho, se ale dozvíme až časem.

Brutale

No tohle je pro mě celkem podivnost. Vypadá to jako něco, co si jedenáctiletý komiksák nakreslil z nudy při hodině dějepisu do sešitu, ale budiž. Má se jednat o zbrusu nového záporáka pro Earth 2, takže se s ním, díky bohu, nebudeme setkávat moc často. V oficiálním popisu nás autoři navádí na otázku „Co se skrývá pod brněním?“ (pár tipů bych měl). Prý ale odhalení jeho tajné identity otřese celým Earth 2 vesmírem.  

Decay

Psi-War se blíží. Kdo je ale tato hrozba, kterou vytvořil H.I.V.E a donutí po něm jít jak Supermana tak Superboye? Představujeme Decaye, jehož objevení nejenže zodpoví tyto otázky, ale trochu nás zasvětí do organizace H.I.V.E a jejího napojení na Dr. Psycha.

Tajné město League of Assassins

V posledním Red Hood and Outlaws, konkrétně Annual #1, jsme se setkali s jednou milou partičkou League of Assassins v podání Cheshire a Bronze Tigera, a nejspíš se v blízké době podíváme i do jejich supertajného a superhustého hlavního doupěte. Právě na toto místo se totiž Jason Todd v blízké době dostane a budou zde odhalena tajemství z jeho minulosti a osudu.

Sedm smrtelných hříchů

Ne, nejedná se o odkaz na kultovní detektivní thriller s Bradem Pittem a Morganem Freemanem, ale to Vám snad došlo :-).

Možná už někteří z Vás o sedmici smrtelných hříchů vědí ze stránek série Shazam!, která vychází jako takový doplňkový příběh v sérii Justice League. Ale až teprve teď mají prý ukázat světu, co jsou doopravdy zač. Mají totiž hrát klíčovou roli v Black Adamově plánu vytvoření světového chaosu na závěr minisérie Shazam!. Dokonce se tu má objevit i Pandora, osobně jsem na to velmi zvědavý.

V následující galerii si můžete prohlédnout tyto jednotlivé charaktery, které jsou pro svět DC zcela nové. Zhostil se jich Ryan Bejnamin. To je ode mě a od DC vše a další novinky z rubriky What is New in New 52 budu už psát pouze ve formě bleskovek a pokusím se co možná nejaktuálněji. 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

bane Offline
bane 06/06/2013 (6. června 2013)
Mě se nejvíc zamlouvá to tajné město League of Assasins.
Mr.FREAKE Offline
Mr.FREAKE 05/06/2013 (5. června 2013)
Dr. Phosphorus mi neuveritelne pripomína záporáka zo serialu a komiksu Batman Beyond - Blight + ako povedal Const.ex tie ruky má ako Hellboy
Const.ex Offline
Const.ex 05/06/2013 (5. června 2013)
Dr. Phosphorus má pracky jako HellBoy Ale těch 7 hříchů vypadá opravdu zajímavě a na DC nezvykle.
Mao Offline
Mao 04/06/2013 (4. června 2013)
tak a je to jasny ......WRATH pojede pekla jako prase :D
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku