Ultimátní komiksový komplet #28: Avengers: Na ostří nože

2. června 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #28: Avengers: Na ostří nože

Další kousek a další porce zábavy od značky Marvel. Tentokrát se podíváme na když se samotní členové pustí na ostří nože. Naše pocity Vám přináší v pravidelné nedělní recenzi.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Epicky kreslený Thor spasitelem?!

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Další poměrně placatý kousek ze série UKK mě zaujal hned úvodní kresbou boje Iron Mana a Thora na titulní stránce a od toho se odvíjelo i moje větší očekávání od tohoto kousku. To od prvních stránek pro mě komiks plnil hlavně překrásně kresbě Alana Daviese v jehož podání mi trošku neseděl náš plechovaný známý Iron Man ale ostatní jako Cap či Yellowjacket a Ant Man sou parádní a při prvním pohledu na epického Thora mi až pomalu spadla brada.

Příběh komiksu trošku pokulhává a děj je tak trochu podle mě nucený. A ta Thorova potřeba z ničeho nic zachraňovat lidi kdesi ve Slokovii jen asi pro to, aby si dokázal, že je hoden přebrat štafetu po papínkovi Odinovi je sice šlechetná a trochu opodstatněná ale řekl bych, že zbytečná. Stejně jako účast Dr. Dooma v celém konfliktu. Tohle ostření nožů, které má dojít mezi hlavními postavami by se dalo jistě zvládnout o dost lépe a s mnohem větší grácií. Ale i přes to a přes pár dalších zbytečných rádoby poselství na Vás čeká parád akční jízda u které budete moci pěkně vypnout a jen hltat jeden akční panel za druhým.

Kousek za mě o dost lepší než předchozí Avengers v rámci UKK, který sem si užil stejně jako předchozího Captaina Ameriku s Winter Soldierem. A za tu parádně kresbu a dobrou akci i přes slabší scénář je moje hodnocení následující.

 

9/10

Morzael - Čichám, čichám – silver age

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Tohle bude trochu těžké. Komiks jako takový se mi líbil. Pěkně pestře barevná kresba – to já rád, a svižný scénář. Ale když si rozeberu příběh trochu do hloubky, tak zjistím, že se toho v šesti sešitech zase tolik nestalo. Dalo by se říct, že příběh řešil v podstatě dvě téměř nezávislé dějové linie. Smutné je, že ta nudnější měla víc prostoru. Jack pro mě není moc známá postava, takže mě jeho trable moc nebrali a po konci jeho linie jsem se zívnutím zavřel knihu.

Naproti tomu ta druhá linie s Thorem měla velký potenciál – zajímavá zápletka s jeho uctívači a fiktivní zemí nápadně názvem připomínající Slovensko. Jenže příběh se dobral k tomu, co byla živá demonstrace jednání OSN v praxi. Místo toho, aby Avengers zasáhli, protože oni můžou, tak se kvůli politikaření stáhnou a nechají svět takový, jaký je. Ano, ve vzduchu bylo hodně neznámých a mohl vzniknout větší konflikt, jenže konečný důsledek toho komiksu je, že je nejlepší nedělat nic. Tak proč vlastně čtu komiksy s Avengers? Aby chránili svět jen před mimozemskou hrozbou a vůči problémům světa zůstali neteční? Tak to ne, díky, já myslel, že Silver Age je už za námi.

Takže za komiks jako takový dávám 8/10, a za konečné poselství 4/10, když to zprůměruju…

6/10

gumidekmedvidek - Grafické orgie

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

V rámci Ultimátného komiksového kompletu se nám dostávají do rukou úctyhodné kousky a v mnoha případech se jedná o významné milníky ze světa Marvel. Avengers: Na ostří nože sice není takovou událostí, ale svou jednoduchou myšlenkou a dynamickým ztvárněním opravdu poutá pozornost.

Když se mi komiks dostal do rukou tak jsem nic neočekával, jen jsem byl rád, že se jedná o nějaký novější kousek, a tudíž se pokochám v moderní líbivé kresbě. A přesně to jsem dostal. Musím nad míru pochválit kresbu Alana Davise, která je v mnoha momentech dech beroucí. Obzvlášť v ikonických kresbách v soubojích. Ano přesně takto si představuji grafické ztvárnění superhrdinovského komiksu. Jediné ale tu zůstává nepochopení českého letteringu. Zvolený font už tak líbivý pro oči není a očekával bych něco více komiksového.

Z hlediska scénáře se nám dostává nadprůměrný příběh, který ničím neuchvátí, ale rozhodně neurazí. Rozpor Iron Mana a Thora stojí za podívanou, i když se vlastně toho moc nestane.  Přes všechno tohle zamrzí, že příběh, který je v názvu knihy, je vlastně pouhou polovinou knihy. Druhý příběh opět není vůbec špatný, ale v rámci jedné knihy tak nějak moc nezapadá do kontextu a je spíše pro neznalce na obtíž. Navíc ho opravdu nemile roztříští na dvě části. Nejdříve začne jeden příběh, pak se přeruší výborným příběhem Na ostří nože a nakonec se k prvnímu příběhu vrátíme. Kdyby zde byla nějaká hlubší spojitost, tak to naprosto chápu. Takto to působí ve výsledku opravdu zvláštně.

 

7/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

Morzael TommyEmko
Minotaur.cz