Svět komiksů 3/2013

1. června 2013 TommyEmko Diskuze (0)
Svět komiksů 3/2013

Jistě jste už mnozí z Vás slyšeli o nově vycházejícím časopise Svět komiksů, na jehož druhé číslo jste na našem webu mohli najít recenzi. A nyní právě vychází třetí číslo tohoto časopisu a tak se pojďme společně podívat co v něm nalezneme.

Knihy Dobrovský

Do předchozího čísla byl tento časopis ZDARMA k dostání na vybraných místech, ale od teď pokud si budete chtít časopis pořídit dáte za něj 10 Kč, což Vaší peněžence neodlehčí a aspoň tím přispějete na další rozvoj časopisu. To by mohlo znamenat do budoucna jeho lepší kvalitu a to jak po stránce obsahové tak třeba jeho celkové formě.

Největší část časopisu nám stejně jako minule tvoří filmové komiksy, kde najdete pokračování komiksů z minule, jmenovitě to jsou Profesionálové kde si budete moci přečíst závěr epizody Lovec, dále zde na nás čekají čtvrté epizody Písečných žraloků, Střetu impérií a Sindibád a Minotaurus. Se svým třetím pokračováním přichází historický filmový komiks ze staré Číny s názvem Oběť a hned na 5ti celých stránkách se nám zde představuje dobrodružný příběh 600 kilo ZLATA.

Výše zmíněné komiksy tvoří větší část časopisu, ale opravdovými jeho tahouny jsou beze sporu rozhovory se známými osobnostmi českého a možná v budoucnu i světového komisku. V tomto čísle si na nás autoři přichystali rozhovory hned dva. Jeden s Václavem Šorelem, komiksovým scénáristou a také dřívějším zástupcem šéfredaktora časopisu ABC. Ten o sobě prozradí spoustu zajímavých věcí, jako jsou jeho nadcházející projekty a nebo jestli se dočkáme filmového zpracování jeho nejslavnějšího komiksu Vzpoura mozků a samozřejmě mnohého dalšího. Druhý rozhovor se Štěpánem Marešem autorem Zeleného Raula je jestli správně chápu na pokračování, tak se toho zde nedozvíme tolik jako v rozhovoru předchozím ale aspoň můžeme být plni očekávání co se dozvíme v dalším čísle.

Nesmím určitě také zapomenou na rubriku s názvem Vybrané kapitoly z historie komiksu, kde se tentokrát dočteme něco o komiksovém nakladatelství DC Comics. A jako třešničku na dortu a možná i jako takový product placement nám zde autoři časopisu přinášejí návod na tvorbu vlastního fotokomiksu prostřednictvím aplikace Comic Life, ke kterému zde také můžete vyhrát 3 licence.

A na co se můžete těšit příště?

  • Proslulé komiksové nakladatelství Marvel Comics - Spider-Man a ti druzí...
  • Jak se rodí scénář komiksu
  • Rozhovor s autorem čtyřlístku, ilustrátorem Jaroslavem Němečkem
  • Pokračování rozhovoru se Štěpánem Marešem

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku