Proč Viggo Mortenson odmítl roli v Hobitovi?

30. května 2013 Michellita Diskuze (1)
Proč Viggo Mortenson odmítl roli v Hobitovi?

Některé z vás možná teď napadne otázka, proč by tam vůbec měl hrát. Ale je to tak – Viggo Mortenson byl požádán, zda by si nechtěl znova zahrát roli Aragorna a to ve snímku Hobit pod taktovkou Petera Jacksona. Ten však odmítl, protože mu to nedávalo smysl.

Knihy Dobrovský

Toto prozradil při nedávném rozhovoru s The Guardian, kde jednou z otázek byla, zda byl osloven produkcí Hobita, aby si svou roli zahrál. Ten odpověděl: „Ještě předtím, než začalo natáčení, v roce 2008, se mě jeden z producentů zeptal, zda bych měl zájem. Já jsem se ho naopak zeptal, jestli ví, že Aragorn se v Hobitovi vůbec nevyskytuje a že mezi knihami je 60letá mezera.“
Vzápětí ještě dodal, že rozhodně stojí o to tento úžasný svět vidět a vidět to, co Peter Jackson udělal s využitím speciálních kamer a efektů. Také ho fascinuje, jak dokáže z relativně krátké knihy vytvořit tři celovečerní filmy. Je si však jistý, že Jackson to zvládne na vysoké úrovni.
Mortenson se již dříve vyjádřil k tomu, že by se rád vrátil do Středozemě, ale s podmínkou, že by jeho charakter seděl. To už se však asi nestane, protože Jackson potvrdil, že filmy Hobit jsou z tohoto světa, kde by se toho dalo ještě tolik vyprávět, filmy posledními.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

damic Offline
damic 31/05/2013 (31. května 2013)
Taky bych Vigga rád ještě viděl ve středozemi, Aragorn je má nejoblíbenější postava, ale tak jak on sám říká, nijak by tam nedokáza zapadnout((. Ale byl bych strašně rád, kdyby ještě Jackson natočil něco, kde by hrát mohl!)
Minotaur.cz