Co nového v New 52? Část 1/2

29. května 2013 Morzael Diskuze (2)
Co nového v New 52? Část 1/2

Jelikož jsem si všiml, jaký úspěch měl článek o novém Batmanově soupeři, který byl oznámen v rubrice What is New in New 52 na oficiálních stránkách DC comics, tak jsem se rozhodl, že zpětně sepíši všechny novinky, které nám tato rubrika přinesla. Jelikož je toho docela dost, článek rozdělím na dva díly.

Knihy Dobrovský

Jokerova dcera?!

V podstatě nejkontroverznější a fanoušky nejvíc zkritizovaná byla hned tato první novinka. Oficiální popis byl: „Něco zlého číhá pod Gotham City a nosí to Jokerův obličej“. DC při vypuštění tohoto obrázku na svůj facebookový profil naznačovalo něco ohledně rodinné spřízněnosti téhle zrůdičky s Jokerem, že by se mohlo jednat o jeho dceru. Ano, čtete správně, také jsem nikdy nic debilnějšího asi ještě neviděl.

Ale je dost možné, doufejme, že si z nás DC dělalo jen dobrý den a pokud ne, tak je snad vlna kritiky z řad fanoušků přesvědčila, aby nápad velmi rychle opustili. Každopádně zajímavé je, že ona slečna na obrázku má opravdu na kischtě Jokerův obličej. Nejposlednější zprávy o Jokerovi jsou, že spadl v Batmanově jeskyni (i se svým obličejem) do jakési podzemní řeky. Tudíž buď se tady jedná pouze o magorku, která si svůj obličej vyrobila z bůh ví čeho, nebo opravdu někde našla Jokerův obličej, a že by i Jokera??? No, počkejme si, co na nás nakonec DC vybalí.

The Green Team

O čem bude nová série DC comics, za kterou stojí Ig Guara, The Green Team: Teen Trillionaires? V podstatě se hlavní postavy budou točit kolem prachů a superschopností. Za sérií stojí talenti Art Baltazar a Franco. Jelikož tuto zprávu přináším trochu opožděně, tak série měla svůj debut přesně před týdnem, takže někteří už možná první díl série okusili, mě osobně teda moc neláká téma rozmazlených amíků se superschopnostma, ale třeba se mýlím.

Jonah Hex v přítomnosti?

No obrázek mluví za sebe, ale co to znamená, se dozvíme až v sérii All-star Western. Prý v tom nebude mít prsty nikdo jiný než Booster Gold. Před pár lety jsme viděli duel Batman vs. Jonah Hex v Morrisonově sérii Batman: The Return of Bruce Wayne, kde jsme hráli na Jonahově písečku, možná se dočkáme odvety tentokrát v království Temného rytíře.

Cyborg…Superman

Cyborg Superman je už dnes jednou z klasických a velmi obávaných postav, ale je to už nějaký ten pátek, co jsme ho viděli naposledy a nejspíš je nejvyšší čas, aby se zas připomněl. Sice nic není jisté, ale proč jinak by nám DC tuto skicu Kennetha Rocarforta ukazovalo, že… Prý se už dokonce i v New 52 objevil - v sérii Team 7 v čísle 6.

Představujeme Lady Vic

Nová brutální nájemná vražedkyně, jejíž první účast ve světě New 52 prověří nového Batwinga Luka Foxe jako nic předtím. Nejedná se o zbrusu novou postavu, už kdysi se párkrát objevila ve světě Nightwinga. Poprvé jsme ji mohli vidět v roce 1996.

Seznamte se s Nightmare Nurse

Když umírá tak mocná postava jako Phantom Stranger, neexistuje moc bytostí schopných ho zachránit, mohla by ale Nightmare Nurse být jednou z nich? I kdyby byla, tak její působení v New 52 rozhodně nepotěší jednoho blonďatého, kouřícího Brita.

Poprvé jsme Nightmare Nurse mohli vidět na stránkách komiksu Trinity of Sin: The Phantom Stranger #8, kde jí dal podobu Fernando Blanco. Na konci je ještě její design, se kterým se nejspíš v budoucnu taky setkáme od Philipa Tana.

Bronze Tiger

Co se týče série Red Hood and Outlaws, tak se momentálně dost hovoří o Jasonově ztrátě paměti. (Pokud tuto sérii nečtete, tak začněte, určitě se jedná o jednu z lepších v New 52 univerzu.) A vypadá to, že v souvislosti s Jasonem bude ještě odhaleno hodně nových postav.

Kupříkladu kdo je tenhle napůl lidský a napůl šelmí žoldák? Představujeme Bronze Tigera! Jinak pro mazáky ve světě DC, i tuto „novou“ postavu jste už mohli kdysi vidět v souvislosti se sérií Suicide Squad. Bronze Tiger má být na předních místech žebříčku všech DC charakterů ve schopnosti ovládání bojových umění.

Cheshire

Tak hned přejděme k další postavě, která se má v nejbližších dílech motat kolem postavy Jasona Todda, a sice Cheshire. A údajně má hrát v tomto univerzu dokonce i velkou úlohu v Jasonově původu. Cheshire si jistě všichni pamatujete z nedávno ukončeného seriálu Young Justice. Upřímně v seriálu se mi líbila víc, bude mi chybět její liščí kabuki maska.

Scorn

Na závěr už přidám pouze dodatek k mému předchozímu článku o novém Batmanově soupeři, Wrathovi, ten totiž dostane tentokrát i jednu věc, kterou Batman postrádá – Robina. Samozřejmě se mu nebude říkat Robin nýbrž Scorn, ale v podstatě bude zaujímat tu samou roli (teenage sidekick), kterou pro Temného rytíře Robin představuje. Zde je jeho první desing. To je ode mě pro dnešek vše, doufám, že se líbilo, a těšíte se na druhou půlku.

 

 

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 30/05/2013 (30. května 2013)
Díky :-) a já jsem zase rád, že se to tu plní lidmi, kteří toto ocení. Ze začátku jich tu moc nebylo, já budu ale jen rád, když Vám budu moct přinášet aktuality z komiksového světa DC :-).
Const.ex Offline
Const.ex 30/05/2013 (30. května 2013)
Paráda. Tak už nemusím nikde nic zdlouhavě hledat. Začíná se tady pomalu shromažďovat vše, co mám rád
Minotaur.cz