Ultimátní komiksový komplet #51: Captain America: Zimní voják, část 2

20. května 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #51: Captain America: Zimní voják, část 2

Je to tu! Pokračování Winter Soldiera v celé své kráse. Jsou to dva týdny a je tu také naše recenze pro Vás. Jak to dopadlo? Tady jsou naše názory.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Příjemná jednohubka po předchozím těžkém chodu.

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Druhý díl Captaina Ameriky ve, kterém nám Ed Brubarker a Steve Epting přinášejí příběh o vzniku Winter Soldiera (Zimního vojáka). Tento komiks by neměl uniknout nikomu kdo má rád akci, kvalitní scénář, pěknou moderní kresbu a hlavně Capovi příběhy.

Po minulých dosti ukecaných X-Menech za již stálou cenu necelých 200 korun dostaneme komiks plný věcného textu, kterému také nechybí akce a co více hlavně má hlavu i patu. Navíc se mi líbí Capův vnitřní souboj a parádní flashbacky, ve kterých se dozvíme něco z Capovi minulosti ale co je důležitější zjistíme jak se zrodil Winter Soldier a kým býval.

Oproti lehkosti s kterou se tento příběh čte (chcete-li dočítá), moje prsty dnes píšou s těžkostí. Leží na nich totiž nelehký úkol, psát tak aby neopakovali chválu a zároveň zmírňovali moje nadšení z něj, protože komiksu opravdu nemám co vytknout.

 

10/10

Morzael - Oceňuji tvou snahu, Bucky

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Je trochu divné hodnotit jeden příběh dvakrát. Jelikož Vám druhá půle dává zakončení, může působit jako lepší, ale pořád se jedná jen o součást celku. Pokusím se to ale posoudit nějak objektivně.

Kresba Steva Eptinga mě nenadchla už v prvním dílu. Je dost plastická a anatomie postav občas celkem pokulhává. Už tu ale nebylo tolik kiksů, jako v první půlce, což mě těší a musím dát jedno velké plus za sekvenci, kde Cap čte záznamy o průběhu experimentu Winter Soldier. Jedná se o velmi povedený úsek jak po grafické tak scénáristické stránce a určitě nejsilnější pasáž příběhu.

Scénář od Eda Brubakera je jinak celkem průměrný, spíš bych řekl, že potěší, než urazí. Je tu pár dobrých pasáží a nápadů, ale ty naopak srovnávají léty ohraná komiksová a akční klisché, ať už situační nebo v textu postav. Ale jako fanda DC jsem rád, že obě stáje se s oživením bývalých sidekicků, které vycházely vlastně současně (Winter Soldier a Under the Hood), vypořádaly po svém a nemám pocit, že by jedno či druhé vydavatelství kopírovalo od druhého.    

Každopádně teď, po přečtení obou částí příběhu, můžu s jistotou říci, že Zimní voják není nikterak převratný komiks, který by se Vám vryl do paměti. Pro mě to byla příjemná akční oddechovka, ale nic víc.  

 

7/10

gumidekmedvidek - Dospělý akční zážitek

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Konečně jsme se dočkali druhého dílu a musím přiznat, že ve velké parádě. Sice to není tak dávno, co nám Ultimátní komiksový komplet přinesl první část Winter Soldiera, ale o to více naplnil fanoušky Captaina Ameriky očekáváním dílu druhého.

První díl nám připravil půdu pro druhý a musím uznat, že to vyvedl parádně. Všechny významná esa v rukávu si ponechal, až na pokračování. Díky tomu se dozvíte odpovědi na všechny otázky, které nám vrtali hlavou. Za nejvýznamnější počin považuji vysvětlení vzniku a vývoje samotného Winter Soldiera. A to od údajné smrti Buckyho, až do současného dění. Jeho postupné odhalování parádně navazuje tu pravou napínavou atmosféru. Navíc pokud máte rádi vojenské prostředí, tak atmosféra okolo Captaina Ameriky je opravdu více než příhodná.

Pokud se podíváme na druhou stranu mince, tak není vyloženě moc co vytknout. UKK si pro Vás přichystal vyloženě dospělý příběh. Jen možná bych úplně vypustil účast Falcona. Pro opeřence s křídly tu opravdu není místo. Akorát ubírá komiksu na serióznosti a atmosféře.

Sečteno a podtrženo. Winter Soldier je úctyhodný přírůstek do už tak bohatého výběru a určitě si zde našel místo naprosto právoplatně. Nemůžu nic jiného, než tento kousek doporučit.

 

9/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

Morzael TommyEmko
Minotaur.cz