Svět komiksů 2/2013

20. května 2013 TommyEmko Diskuze (0)

Je další platformou díky které se u nás dostane snad do většího povědomí.

Svět komiksů 2/2013

Byli jsme osloveni, jestli bychom nepodali recenzní svědectví o časopisu Svět komiksů. A jelikož mi nápad časopisu o komiksech, který v našich luzích a hájích nemá zatím žádné obdoby, připadá skvělý, rozhodl jsem se této recenze zhostit.

Knihy Dobrovský

Při čekání na recenzní výtisk jsem byl v očekávání jak časopis bude vypadat, představoval jsem si něco jako časopis Pevnost na lesklém papíře jen s méně stránkami. O to větší překvapení pro mne bylo, když jsem dostal časopis v podobě novin (pro představu podobný papír a formát jako denní Lidovky a nebo Metro, atd.). Nebylo ovšem překvapení ani příjemné, ani nepříjemné jen sem očekával něco jiného, avšak díky této podobě a nízkým nákladům na tisk, bude tento měsíčník od příštího čísla k dostání v trafikách ve větších městech a za přijatelnou cenu 10Kč, která vaši peněženku rozhodně neodlehčí nějakým radikálním způsobem. A to se počítá!

I když nejsem velikým fanouškem filmových komiksů, tedy komiksů poskládaných z obrázků filmů, graficky upravených do komiksového looku, tak je pro mě tento tah autorů pochopitelný. Protože v komiksovém časopise by nějaký ten komiks neměl chybět a kde chcete v dnešní době, kdy je u nás dle mého názoru nedostatek scénáristů, chcete shánět každý měsíc pár několika stránkových klasických kreslených komiksů?

V tomto druhém čísle tedy dostanete hned šest filmových komiksů, které jak se v jejich zápatí můžete dočíst, jsou také z části vytvořeny jako propagační materiály pro koupi těchto filmů. Jako první si zde můžete přečíst 3. část komiksu Střet impérií, kde na čtyřech stranách dostáváme pokračování příběhu mladého římského prince Marcuse, který po velké bouři, která zničila jeho konvoj musí najít nového kapitána a loď. Aby se dostal za svou nastávající do Číny. Dalším jsou Profesionálové, komiks podle britského akčního krimiseriálu, kde také ve třetím pokračování na jedné stránce, jde někdo Bodiemu a Doylemu po krku a oni musí zjistit kdo to je, aby ho mohli zastavit. Dalšími jednostránkovými komisky jsou Píseční žraloci 3. část, kde je plážoví festival v plném proudu avšak všem zúčastněným hrosí veliké nebezpečí v podobě písečných žraloků. A Catch.44, krimithriller s hvězdným obsazením Bruce Willise, Malin Akermanové a Foresta Whitakera. Který vypadá vskutku zajímavý ale pro mě trochu nepřehledný a tak jsem z té jedné stránky nepochopil o co tam jde, tak vám nepovím o čem je a budete si ho muset přečíst pokud Vás zajímá. Předposledním filmovým komiksem je Sindibád a Minotaurus opět v třetím pokračování. Tentokrát na třech stránkách se před Vámi otevře příběh Sindibáda, který pátrá po pokladu krále Mínose. Posledním komiksem je druhé pokračování Oběti, kde bývalý čínský velitel armád Tuan Gu těžce nese ztrátu svého postavení u dvora a tak se rozhodl odstranit Císaře a všechny jeho následovníky avšak jednomu se podaří utéci.

Po filmových komiksech nám časopis přináší pro mě o hodně zajímavější rozhovor s bývalým šéfredaktorem časopisu ABC a autorem takovýc komiksů jako jsou Dobrodružství Johna Cartera a nebo Kruanova dobrodružství Vlastislavem Tomanem. Kde nám prozradí jak se kouká na současný komiks a spoustu dalších věcí. Další předností časopisu je velice zajímavá rubrika Vybranké kapitoly z historie komiksu. V níž se dočteme proč je komiks označován za deváté umění a následně se zaměříme na začátky komiksu a zjistíme něco málo o vzniku dvou prvních a zároveň největších superhrdinů stájí DC a Marvelu.

A pokud Vás aspoň něco z toho co v tomto časopisu je zaujalo tak neváhejte a sežeňte si také svůj výtisk. A pro ty ostatní připomínám že další třetí číslo časopisu vychází již zítra 21. května.

Skvělý nápad a velmi zajímavé rubriky a rozhovory.
Docela nezajímavé filmové komiksy, bez kterých bych se osobně obešel.

Verdikt

Průkopník mezi časopisy o námi milovaném médiu známém jako komiks, který určitě stojí za podpoření, ať už pro jeho další vývoj, tak pro rozvoj českého komiksového podvědomí. Se zajímavými rozhovory i rubrikami, doplněný zbytečnými filmovými komiksy.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku