Crwecon 2013

12. května 2013 Morzael Diskuze (4)
Crwecon 2013

Jako posledních sedm let nás i letos čeká jedna z nejdůležitějších komiksových událostí v naší zemi, a sice Crwecon! Každým rokem je tato akce lepší a lepší a určitě stojí za navštívení. Mrkněme se tedy na nějaké podrobnosti týkající se letošního ročníku.

Knihy Dobrovský

Crwecon již tradičně pořádá nakladatelství Crew (což si někteří jistě z názvu odvodili :-)), nejstarší komiksové nakladatelství u nás. Jedná se již o osmý ročník této komiksácké akce a já ho beru jako povinnost pro každého správného komiksového fandu.

Rozhodně by se neměli ostýchat ani nováčci ve světě komiksů, ba zcela naopak. Čeká Vás zde série mnoha zajímavých přednášek, soutěže o komiksové ceny, prodej komiksů za skvělé ceny (20% sleva na všechny nové komiksy) a komunita největších tuzemských, i některých zahraničních, komiksových znalců a sběratelů, kteří se s Vámi jistě podělí o své letité zkušenosti. Nebo pokud se Vám doma netečně válí nějaké staré a zajímavé komiksové kousky a rádi byste je prodali, zde je Vaše příležitost. Kromě komiksů Vám zde obchod ComicsPoint nabídne své figurky a trička, a pro opravdové fajnšmekry je tu dražba obrázků od různých umělců.

Mimo to zde proběhne první prodej následujících komiksů, z nichž Snyderův Batman je můj jasný tip:

Kůstek 5: Přízračné kruhy 
Batman: Soví tribunál 
Bleach 7: Broken Coda 
Živí mrtví 8: Zrozeni k utrpení 
Kid Paddle 1 
Ultimate Spider-Man a spol. 9

 

Kdy a kde?

V kalendáři si zakroužkujte 8.6.2013 neboť to je den, na který tato akce připadá. Start v 9:00 v Pražském clubu Cross (na rohu ulic Plynární a Jankovcovy, kousek od stanice metra nádraží Holešovice).

 

Co mě to bude stát?

Pouze Váš čas, jelikož je vstup zcela ZDARMA. 

 

Teď už jen přikládám program a oficiální webovou adresu akce pro více podrobností (http://www.crew.cz/crwecon/) a doufám, že se všichni shledáme na této skvělé komiksové akci (važte si jich, moc se jich u nás nekoná :-)), omluvenky bereme jen od doktora.

 

Program:

Velký sál v přízemí

9:55

Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci, možná i solí a chlebem.

10:00

Komiksy nejen pro děti
Nakladatelství Albatros a Crew představí své projekty a šokují vás pár novinkami. Mluví Petr Litoš a Ondřej Müller. Křest komiksu Kid Paddle a kdo ví, čeho ještě.

11:00

Top 10 US komiksů za rok 2012
Kamil MdS Bernášek bude opět předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.

13:00

Co vám v UKK zatajili
Události předcházející a následující po knihách v u nás vydávané marvelovské řadě. 
Přednáší: Ondra Král

14:00

Ultimate X-Men 
Changer the Elder vás zasvětí do alternativního mutantského vesmíru.

15:00

Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.

16:00

Comicsové seriály 
Nejen obrázky a papírem živ je člověk. Kdo to byl Adam West a čemu se dnes říká doma tepláková a doba elasťáková? Aneb exkurze do historie televizních comicsových seriálů se všemi jejich plusy a mínusy. 
Matěj Port Kondáš

17:00

Rok 52 se s rokem sešel. 
Minulý rok se vám představil restartovaný vesmír vydavatelství DC. Jak řady vycházely, leccos se ale změnilo. Co se ale pod nánosem nových řad skrývá za poklady? Výběr toho subjektivně nejlepšího z nové 52ky provedl Matěj Port Kondáš.

18:00

Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.

18:30

Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

 

Malý sál v prvním patře

9:00

Komiksové filmy současné a budoucí
Co se na vás valí, na co se můžete těšit a čeho se máte bát, o tom bude mluvit Kateřina Wimmerová a její lidé.

10:00

Známí i méně známí comicsoví scénáristé 
Bendis. Ennis. Ellis. Azzarello. Komiksy ale píšou i pro laiky možná méně známá, ovšem ne o nic menší esa jako například Jason Aaron, Scott Lobdell, Ron Marz, Jeff Lemire a mnozí další. Přijdte se inspirovat na přednášku, která Vám představí nové i oblíbené autory nehledě na příslušnost k vydavatelství.
Matěj Port Kondáš

11:00

TopCow Universe - Darkness, Witchblade a ti druzí 
Ať už je to populární Jackie Estacado jako nositel temnoty Darkness, nebo vyvinutá policistka Sara Penzini jako Witchblade - vesmír TopCow má co nabídnout. Samozřejmě si povíme i něco o restartu tohoto vydavatelství a osvětlíme si, proč to je asi nejpovedenější restart v comicsovém světě vůbec.
Matěj Port Kondáš

12:00

Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník

13:00

Komiksová kuchyně aneb Jak vznikla E.V.A.
Setkání s Markem Turinim (DC, Image/Top Cow, Marvel, Zenescope, Avatar Press...), autorem připravovaného českého vydáni komiksu E.V.A.

14:00

Marvel NOW!
Koncem roku 2012 došlo v Marvelu k přečíslování skoro všech řad ve snaze získat nové čtenáře. Zajímá vás, které z nových sérií stojí za to číst, co se moc nepovedlo a co se teprve chystá? Přijďte!
Přednáší: Ondra Král

15:00

Nová Crew 
Křest nové Crwe a dalších titulů z nakladatelství Crew

16:00

Život a smrt Johna Constantina
Příběh života slavného mága, jeho nejslavnější příběhy a podrazy vám představí Vojta Rabyniuk

17:00

Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství Albatros, BB art, Crew a možná i další. Také budou slibovat hory doly.

18:00

Filmy a jiné maličkosti.

 

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 15/05/2013 (15. května 2013)
No v podstatě by se tohohle tempa mohli držet :), i když jsem zvědavej jak budou tisknout Death of the Family, protože tam jsou příběhy i z jiných bat sérií...
Batman Offline
Batman 15/05/2013 (15. května 2013)
Paráda je že v listopadu nás čeká i pokračování které ponese název soví město.Vypadá to že Crew nás chce ve velkém zaplavit Snyderovími Batmany.Už ted´ mě zajímá co příjde příští rok?
Morzael Offline
Morzael 14/05/2013 (14. května 2013)
Odpověd na #1462 příspěvek od Batman
Trochu odbočím k tomu sovímu tribunálu.Na stránkách Crew už nabízejí ukázky z komiksu.Nevím jak ostatní ale já už se na tribunál těším?
Já jako blázen :-) nejspíš nejlepší letošní Batmanovka... i když Batman a Robin: Znovuzrození a R.I.P jsou taky výborné :-)
Batman Offline
Batman 14/05/2013 (14. května 2013)
Trochu odbočím k tomu sovímu tribunálu.Na stránkách Crew už nabízejí ukázky z komiksu.Nevím jak ostatní ale já už se na tribunál těším?
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku