Další komiksový World of Warcraft!

10. května 2013 Damien Diskuze (8)
Další komiksový World of Warcraft!

Nikomu, kdo se kdy nachomýtl k počítačovým hrám, není nutné World of Warcraft představovat. Svého času nejhranější online hra na hrdiny podle kultovní strategie veleúspěšné herní společnosti Blizzard Entertainment si získala několik milionů hráčů a fanoušků na všech kontinentech. Z World of Warcraft se stala výdělečná frančíza a není divu, že se na trhu objevily haldy plakátů, figurek, plyšáků, klíčenek, všemožného nádobí, imitací zbraní, oblečení a dalších věcí nesoucí toto hrdé jméno. Mimo jiné bylo napsáno také několik úspěšných knih o hrdinech světa Warcraftu.

Knihy Dobrovský

Kromě funfiction povídek a amatérských animací s tématem této hry v našich končinách vyšli i čtyři manga knihy (které se netěšily kdovíjaké oblibě ve fanouškovské základně) a téměř před dvěma lety se vyloupnul první komix z tohoto světa s podtitulem Ashbringer.

Jednalo se o poměrně zábavné počtení s kresbou ne vzdáleně připomínající samotnou hru. Tento počin přineslo na 136 barevných stránkách v roce 2011 vydavatelství Crew. Dějově byl příběh zasazen do války lidí s Orky a vedle rozštepní řádu Stříbrné ruky na Bělostný úsvit a Šarlatové křižáky sledoval i vytvoření mocného meče Ashbringru.

Ničivá zbraň měla za následek zruinování vztahů v rodině hlavního hrdiny a sehrála klíčovou úlohu v poslední bitvě s amrádami nemrtvých pod vedením známého nekromancera KelThuzada. Ve finále jde o pěkný akční příběh, který odsýpá a starému pařanovi připomene, proč na základní škole nedělal domácí úkoly.

Letos, 15.5.2013, bude krvežíznivost fanoušků herní legendy ukojena. Díky Crwi se na pultech knihkupců objeví titul s lakonickým názvem World of Warcraft 1. Půjde o příběh válečníka Lo’Goshe, který putuje se svými společníky Brollem Bearmantlem a Valeery Sanguinarem napříč Kalimdorem ve snaze odkrýt vlastní minulost.

Jak už povaha komixu a vlastně i hry napovídá, o souboje pěstmi i ocelí zde nebude nouze a fanoušky klikání na Murlocy a expení na fiktivních kontinentech jistě potěší. Jestli bude příběh nějak propojen s Ashbringrem, to nelze říct, ale domnívám se, že ne, přestože skončil poměrně otevřeně. Každopádně putování tří poutníků skrz válečnou zónu vypadá velmi přitažlivě a scénář od ostříleného spisovatele by měl uspokojit každou příběhuchtivou duši.

Ten bude mít na svědomí známý Walter Simonson (Thor). Kresba bude v tomto případě dost podobná, jelikož se na ní podílí Ludo Lullabi, to jest ten samý člověk, který stál za spácháním Ashbringra. Pro tentokrát bude mít pomocnici v osobě Sandry Hope (Justice League of America). Celkově kresba vypadá víc civilně, ačkoli náznak mangy a snahy napodobit počítačovou animaci je patrný. Nuže, bratři a sestry ve zbrani, máme se na co těšit. 

 

Ukázky přijpojené ve fotogalerii.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 12/05/2013 (12. května 2013)
Ten klidně po :-D jelikož Válka prastarých tomu předchází...
Damien Offline
Damien 12/05/2013 (12. května 2013)
A před Válkou prastrých ještě Den draka, viď Morzíku
Morzael Offline
Morzael 12/05/2013 (12. května 2013)
Odpověd na #1455 příspěvek od jardoom
Nečetl sem nikdy nic .. každopádně sem proseděl kadilión hodin u Warcraftu 1,2,3, DotA a hlavně WoWka a myslím si že příbeh Blizzardu o tomhle světě je jedním z nejpropracovanějších příběhu herního průmyslu vůbec. Troufám si říct že nejlepším. Sem rád žě tohle vychází, sice bych chtěl aby to bylo v pevné...
Hej tak to doporučuji knižní trilogii Válka prastarých, fakt skvělý! Jestli máš svět Warcraft rád, tak tohle se ti bude líbit :-)
jardoom Offline
jardoom 12/05/2013 (12. května 2013)
Nečetl sem nikdy nic .. každopádně sem proseděl kadilión hodin u Warcraftu 1,2,3, DotA a hlavně WoWka a myslím si že příbeh Blizzardu o tomhle světě je jedním z nejpropracovanějších příběhu herního průmyslu vůbec. Troufám si říct že nejlepším. Sem rád žě tohle...
Morzael Offline
Morzael 11/05/2013 (11. května 2013)
Tak mně se kresba naopak dost líbila u Ashbringeru, to spíš ten ten scénář, který byl tak nějak jak série questů ve WoWku, mi přišel slabší :-D. Jinak souhlasím s tou nostalgií, to bylo knih ze světa Warcraftu, co jsem přečetl, hodin co jsem strávil u kapmaně trojky a dnů...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku