10 nejhorších protivníků Batmana

3. května 2013 jardoom Diskuze (5)
10 nejhorších protivníků Batmana

Batman je bezpochyby jedním z nejpovedenějších, nejpropracovanějších a nejoblíbenějších postav světa DC Comics.

Knihy Dobrovský

Tato postava se poprvé objevila v květnu roku 1939. Do dnešního dne jeho historie čítá něco málo kolem 74 let a za tuto dobu se musel Bruce Wayne vypořádat s mnohými padouchy.
Ačkoli si můžete myslet že Joker, či brutální Bane, jedovatá Poison Ivy nebo Scarecrow, jsou parádně zpracované postavy, jejich kolegům se tolik času při tvorbě nevěnovalo. Proto vlastně vznikl tento článek. Představím Vám 10 nejhorších zločinců, kteří chtěli Batmanovi zkomplikovat jeho hlídku nad Gothamem.

 

10. Killer Moth
Killer Moth (Moth – můra, druh hmyzu) nemá ve své původní inkarnaci žádné superschopnosti ani nadlidskou moc. V soubojích používá mnoho nadčasových zařízení, např. kokonovou pušku která střílí lepkavou hmotu která soupeře zasáhne a uvězní jej v kokonu nebo Mothmobil. V době evoluce má tato postava supersílu a exoskeleton brouka díky kterému má větší výdrž a odolnost vůči některým útokům. Má také křídla, která mu umožňují létat. Toto celé se zdá jako levná kopie Batmana a taky tomu tak je.
Killer Moth, vlastním jménem Cameron van Cleer. Známý milionář a filantrop, který je dobrým kamarádem Bruce Wayna, se přídá k zločincům města Gotham. Jeho první akci si můžete přečíst v komiksu Batman #63 z roku 1951. V tomto díle Killer Moth pomůže některým zločincům utéct z vězení. V tom se mu ale pokusí zabránit Batman a Robin. Toto duo je Killer Mothem zajato. Po jejich útěku tito tři svádí souboj, při kterém Killer Moth z velké výšky padá do řeky a mizí.
Později na tohoto zločince můžeme narazit v Detective Comics  #173, kdy unese Bruce Wayna, jelikož zjistí, že on je Batman. Nicméně Killer Moth je na hledáčku jiných osob a po střele do hlavy skoro zemře a po léčbě ztratí paměť.

 

9. Cluemaster
Cluemaster je zločinec který dokáže perfektně maskovat stopy a díky tomu nikdy a nikdo nevěděl, kdy a jak zaútočí příště. Tímto se tak trochu podobá Hádankáři, který ale své další cíle ukryl do hádanek. Tento zločinec se jmenuje Artur Brown a svými činy hodně popletl hlavu nejlepšího detektiva Batmana. Ten si totiž dlouhou dobu myslel, že právě Hádankář je ten který má zločiny na svědomí. Batman jej nakonec dopadl a Cluemaster byl umístěn do věznice Blackgate ze které později utekl. Tento padouch měl svou podstatu i střípek dobrého nápadu, bohužel mu DC nevěnovalo tolik času a proto ho zde musím zařadit. Více Vám o sobě Cluemaster prozradí v sešitech Detective Comics #351 nebo Batman #201.

 

8. Anarky
Příběh této postavy se točí kolem politiky a filozofie. Vlastním jménem Lonnie Machin, zázračné dítě, velmi nadaný a chytrý kluk který ve dvanácti letech úspěšně ukončil školu a začal se zajímat o politiku, aby změnil tehdejší sociální podmínky. Jelikož byla tehdejší politika velmi zkorumpovaná, nemohl s tím sám nic dělat a tak se rozhodl vypořádat se s tím po svém. Korupci a zločin chtěl vypudit svým anarchistickým způsobem. Jeho činy se ale nelíbí Batmanovi, který se rozhodne tohle zatrhnout. Přiběh, naleznete v sešitu Detective Comics #608. Dále má Anarky svou vlastní sérii která, stejně jako jeho předchozí výstup v Detective Comicsu, nebyla nic moc.

 

7. Tweendle Dee a Tweendle Dum
Při pohledu na tyto dva okrouhlé a malé dědečky v klobouku si připadám jako v příběhu o Alence a její říši divů. Určitě nejsem sám, kdo jen těžko v těchto postavách najde aspoň pár rozdílu, které mezi Tweedy z Alenky a Tweedy z Batmana rozliší ruzné postavy. Dumfree Tweed a Deever Tweed jsou bratranci, kteří se sobě podobají tak moc až si lidé myslí, že jsou identická, jednovaječná dvojčata. Tito dva Tweedové vždy pracují společně s někým jiným, jelikož se považují za velké bosse a zločiny vždy naplánují. Fyzické aktivity spojeny se zločiny vždy nechávají na jejich komplicích. Velmi často využívají svou podobnost proti soupeřům. Vzhledem, který je identický, soupeře zmatou. Protivník se poté domnívá, že Tweed je pouze jeden. Batman se s nimi dostal do křížku, když začali svou zločineckou činností otravovat Gotham City. Ačkoli jsou Tweedle Dee a Tweendle Dum líčeni jako hlavouni všech jejich zločineckých akcí, v některých komiksech vystupují jako stoupenci Jokera. Narazit na ně můžete v komiksu Detective Comics #74 z roku 1947.

 

6. Humpty Dumpty
Tento další rádoby darebák jménem Humphrey Dumpler je mentálně zaostalý jedinec který si vybudoval posedlost na montáži a opravě rozbitých strojů. Jeho trestní činnost nebyla záměrně škodlivá. Byly to spíš pokusy pochopit a zároveň opravit svět, který ho tak týral. V Batmanově hledáčku se objevil potom, co jeho neodbornou montáží vykolejil vlak a zemřelo mnoho lidí. Dále se Humpty podílel na opravě hodin na Gothamské věži. Tato oprava vyústila v řetězec zkázy, při kterém zemřeli další Gothamští občané. Humpty byl proto uvězněn v Arkhamu. Ne protože by byl zlomyslný vrah ale, protože jeho manipulace se stroji byla jemu i lidem v jeho okolí nebezpečná.

 

5. Calculator
Tento muž má určitě jeden z nejtrapnějších kostýmů v historii Batmana. Přiléhavý latex a kalkulačka přilepená k hrudi? Wooow, vážně originální. V tehdejší době byla kalkulačka převratný vynález, ale když to porovnáme s dnešní dobou, je to jakoby dnešní padouši běhali s tabletem či Iphonem na hrudi. Doufám, že až ho Batman chytí, naťuká mu na kalkulačce číslo 7350 a pověsí ho vzhůru nohama (asi nemusím vysvětlovat proč). Koho by tento superzločinec zajímal víc, může si přečíst Detective Comics #463.

 

4. Dr. Double X
Vlastním jménem Dr. Simon Ecks, vědec který přišel na to, že tělo má v sobě určitou energii která se dá duplikovat a používat jí i mimo tělo jako kopie původního těla. Tato nestabilní hrouda energie byla pojmenována jako Double X a začala páchat zločin. Po nesčetných soubojích s Batmanem byl Double X vždy uvězněn v Arkhamu odkud utíkal a zkoušel to na Batmana znovu a znovu. Dokonce si troufl i na Flashe. Zajímavé je že tento duplikát sdílel vědomí se Simonem Ecksem ale dokázal jednát sám bez Ecksova vědomí. Ačkoli to vypadá, že sním neměl Batman kdoví jaké problémy, pravdou je že byl Double X tak silný, že si Batman musel pomáhat schopnostmi, které nikdy nepotřeboval. Jinak je to další ňouma, kterého dělá zvláštním jen jeho ploutev na hlavě. Víc se o něm můžete dočíst v Detective Comics #261

 

3. Crazy Quilt
Zločinec o kterém se dočtete v Detective Comics #64 a #65 byl velmi známí malíř, který vedl dvojí život. V jednom byl vážený a vlivný umělec, v tom druhém to byl velmi vynalézavý zločinec, který dával svým poskokům úkoly pomocí jeho obrazů. Bohužel pro něj, při jedné akci byl Crazy Quilt oslepen střelnou ranou a i přes pomoc experimentální léčby vidí jen světlé barvy. V jeho druhé publikaci se příběh i vizáž toho zločince trochu mění. Když Quilt oslepne, vytvoří pro sebe helmu, díky které částečně vidí i barvy. Jenže když člověk vidí jen barevné mžiky, zanedlouho mu s toho hrábne. Takže se tedy pomátl a vydal se na velkou zločineckou dráhu. Jeho první zločiny zarazil team Bad Commandos, poté se setkal i s Batmanem. Zvláštní je že byl Crazy Quilt posedlý Robinem kterého nenáviděl, jelikož díky němu opět oslepl po tom, co Robin v sebeobraně odrazil paprsky z paprskometu do jeho vlastních očí.

 

2. Ten Eyed Man
Jak už jeho jméno napovídá, tento zločinec je doslova „desetioký“. Ten Eyed Man jehož pravé jméno je Philip Reardon byl vojákem ve vietnamu. Při přestřelce byl Philip oslněn vybuchem granátu a částečně oslepl. Po tom co byl propuštěn, se Philip stal hlídačem ve skladu. Jednou v noci když měl Philip hlídku, ho přepadli zloději a ti sklad vyhodily do povětří . Oheň opět zasáhl jeho oči a on viděl ještě hůř. Když Batman viděl co se ve skladu děje, zasáhl. Philip ale neviděl vůbec dobře a proto na něj zaútočil jako na pachatele. Experimentální vědec a lékař Dr. Engstrom operoval Philipa. Propojil konečky prstu a oční nervová zakončení a Philip díky tomu viděl přes prsty. Ano přes prsty, divné co??? Batmanovi pořád nevěřil a tak jako maskovaný jedinec šel jednat na vlastní pěst a chtěl si vybojovat pomstvu. Začal si říkat Ten Eyed Man a Vy si o něm můžete přešíst víc v Batman #226. Ještě Vám ale prozradím, že byl vězněn v Arkhamu celkem zvláštním způsobem. Měl ruce svázané a uložené ve speciálním tmavém boxu, tudíž nic neviděl a nemohl utéct.

 

1. Kite Man
Řict několik vtipů o tomto zločinci by bylo jednoduší a zábavnější než Vám líčit jeho příbeh, ale já jsem redaktor a ne komik. Tudíž si pojďme říct, o co tady jde.
Kite Man, vlastním jménem Charles „Chuck“ Brown je člověk který miluje adrenalin, zločin a létající, dětské draky. Když tohle všechno spojíte, získáte tohoto maniaka. Kite Man jako svou největší zbraň používá létající draky, ke kterým je připoután jako k rogalu. Své soupeře tím i zastrašuje a pomáhá jiným zločincům utéct z vězení. Jenže Kite Man nebyl jediný, který umí létat a bohužel pro něj byl ten druhý Batman. Ten ovšem stojí na straně zákona. Batman létá za pomoci podobné techniky jako Kite Man. Také měl létajícího draka, který měl tvar netopýra (jak jinak). Důvěrněji se tímto příběhem můžete seznámit v komiksu Batman vol. 1 #133

 

 

Doufám že sem žádného přiznivce Batmana nepohoršil a pokud ano, určitě si o tom mužeme popovídat v diskuzi.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 20/06/2014 (20. června 2014)
Na Newsaramě, nyní  vzniknul konkurenční žebříček, nejhorších protivníků, liší se, jen v detailu, oni mají na pátém místě The Outsidera, zatímco Calculator, se v jejich žebříčku nevyskytuje, zbytek je však...
Morzael Offline
Morzael 08/05/2013 (8. května 2013)
Přesně to je on :-D a dokonce zpunktoval i vraždu táty Tima Drakea... tedy před New 52. Objevil se v Identity Crisis, doporučuju :)
Elhonzo Offline
Elhonzo 08/05/2013 (8. května 2013)
Odpověd na #1445 příspěvek od Morzael
Musím se přiznat, že o několika jsem neslyšel :-D hlavně Calculatora mám spojeného s jinou postavou. Později si tak říká týpek, který působí ve světě zločinu něco jako Oracle pro Batmana a je to celkem frajer :-D.
Jo jo toho znám z Dc universe online :-D
Morzael Offline
Morzael 08/05/2013 (8. května 2013)
Musím se přiznat, že o několika jsem neslyšel :-D hlavně Calculatora mám spojeného s jinou postavou. Později si tak říká týpek, který působí ve světě zločinu něco jako Oracle pro Batmana a je to celkem frajer :-D.
Orlok Offline
Orlok 08/05/2013 (8. května 2013)
Tak jednoznacne najlepsi z najhorsich- Kite Man a Calculator :-))
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku