Ultimate Spider-man & spol. 07

12. dubna 2013 Morzael Diskuze (1)
Ultimate Spider-man & spol. 07

Navážu, kde jsem včera skončil, a sice sedmým svazkem Ultimatního Spider-mana a spol., přičemž spol. opět tvoří X-meni Marka Millara. Jaké zvraty a překvapení Vás v tomto dílu čekají (samozřejmě se snažím být SPOILER FREE jako vždy)? Stojí poslední vydaný Spíďa za koupi? Mrknem na to...

Knihy Dobrovský

Žánr:

Superhrdinský, akční, humorný

Příběh:

Ultimate Spider-man

Peterova linie začíná přesně okamžikem, kterým předchozí díl skončil. Spíďa se opět postaví Kingpinovi, jenže tentokrát už má plán. Jestli je dobrý, už ale musíte posoudit sami. Ovšem to není jediný důležitý zvrat, který Vás v příběhu Petera Parkera čeká, jeden velký se týká i jeho osobního života.

 

Ultimate X-men

I tento příběh navazuje na napínavý konec předchozího čísla. Přeprogramovaní Sentinelové se nezadržitelně blíží k Washingtonu v čele s Magnetem, Wolverinova tajná mise je prozrazena a konečně se zde objevuje i oblíbený Nightcrawler. Jak to všechno dopadne, Vám už ale neprozradím.

O komiksu:

Pokud jste četli mou recenzi na předchozí díl, tak není moc, co bych o tomto komiksu mohl dodat. Kresba je stále stejně pestrá a hravá, i když v linii X-menů volí spíš temnější tóny, aby vykreslila napjatou atmosféru a nadcházející hrůzu války.

Stejně jako u předchozího čísla se kresby Spider-mana chopil Bagley Mark, a X-menů Adam Kubert, oba za doprovodu Arta Thieberta. Kresba je zkrátka skvěle padnoucí k příběhu. I když si myslím, že se moc nepovedl rozhovor s tetou May, resp. její grimasy. Pochopil jsem totiž jejich rozhovor jako přísně kárný, zatímco měl být nejspíš pubertálně zahanbující.

Co se scénáře týče, tak mi přišel Spíďa trochu odfláknutý. Akční scéna byla zfouknutá během pár stránek, pak už se řešil Peterův osobní život a najednou byl konec. Upřímně, mám pocit, že jsem Spíďovu linku nečetl ani 10 minut a to patřím k lidem, kteří si komiks vždy vychutnávají. Ale zas musím pochválit Spíďovi vtípky a i ten krátký souboj byl dobře udělaný.

Zato linka X-menů mi přišla daleko dominantnější tomuto svazku. Rozpoutaná válka o srdce Washingtonu byla skvělá, i když také se mi zdála poněkud zkrácená. Ale můj nejoblíbenější moment celého svazku, možná i série, je Magnetův triumf nad prezidentem USA. Myslím, že jsem nikde žádnou podobnou scénu ještě neviděl, a to nemluvím jen o komiksech. Tímto příběhem musel Mark Millar vrazit do americké hrdosti pořádně tlustý a nepříjemný klín.

Každopádně série X-menů uzavírá jeden příběh a začíná nový, ve kterém bude jistě velkou roli hrát Wolverine, protože se začíná řešit Weapon X. Mimo to mě také potěšila scéna s Nightcrawlerem, který se obecně, nejen kvůli své schopnosti teleportace, počítá mezi oblíbené postavy Marvelu.

Zkrátka nakousnutí nového příběhu Vás jedině navnadí, a tak Vás ani moc nemrzí, že ten předchozí skončil. To se týká i Spider-manovi linie, která končí slovy „Příště: Doktor Ock“. Snad nakladatelství Crew stihne vydat osmý svazek Ultimate Spider-mana a spol. ještě v dubnu, protože se nemůžeme dočkat :).

Tento svazek opět doporučuji letitým čtenářům stejně jako začátečníkům všech věkových kategorií. Myslím, že si tu každý najde své, a 199 korun je nádherná cena.

Určení:

Fandové superhrdinského žánru. Všichni kdo si chtějí přečíst zábavný, akční a vizuálně pěkný komiksový příběh. 

Zábava, kresba, humor, akce
Celkem krátké

Verdikt

Sedmý díl Ultimatního Spider-mana a spol. se nese už na standardní vlně kvalitní odpočinkové zábavy provázené pestrobarevnou kresbou, akcí a občasnými vtipnými momenty. Tentokrát nabízí ještě silnější momenty ze světa X-menů a za koupi určitě stojí, pokud jste alespoň trochu fandou žánru. Pokud ne, nic víc než superhrdinskou akci zde nenajdete.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Traum Offline
Traum 13/04/2013 (13. dubna 2013)
Morzael a spider-man? jaká temná síla tě k něčemu takovému donutila???:D ale tady se asi shodneme. Z dob kdy jsem oboje četl na netě si pamatuji hlavně to, jak nezajímavá mi ta věc s Kingpinem připadala a jak jsem konkrétně tuhle část X-menů hrozně žral navzdory tomu že...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku