Ultimate Spider-man & spol. 06

11. dubna 2013 Morzael Diskuze (0)
Ultimate Spider-man & spol. 06

Už šestý svazek Ultimátního Spider-mana již potřetí ve dvojci s X-meny Marka Millara, který nám nakladatelství Crew vydalo, je tu, abychom  se mohli vydat na další výlet do Marvelovského Ultimátního vesmíru. Jaké to bylo tentokrát?

Knihy Dobrovský

Žánr:

Superhrdinský, akční, humorný

Příběh:

Ultimate Spider-man

Spider-man se po svém prvním velkém vítězství nad Green Goblinem rozhodne pustit do vládce podsvětí, samotného Kingpina. Jenže jejich střet nedopadne pro Spíďu zrovna dvakrát dobře. Nejen, že si musí po tomto incidentu léčit zranění, ale i jeho osobní život, hlavně ten zahrnující MJ, se začne velmi komplikovat. Už dost bylo amatérismu, tentokrát na to půjde Spíďa s rozumem v hrsti!

 

Ultimate X-men

I přesto že záchrana prezidentovi dcery proběhla dobře, tým X-menů utrpěl velkou ztrátu. Cyclops toho má plné kecky, a tak z Xavierovi školy přechází k Magnetovi. Mezi tím se americká vláda rozhodne vymýtit Bratrstvo mutantů, a vyšle likvidační jednotku Sentinelů do Divočiny. Magneto není rád, Magneto není ani trochu rád… válka začíná!

O komiksu:

Ultimate vesmír se považuje za jeden z nejlepších nápadů, který kdy vydavatelství Marvel zrealizovalo. Nejsem žádný odborník, proto jen v krátkosti shrnu, že se jedná o realitu, která restartovala příběhy všech známých postav a pozměnila je. Kromě toho, kdo v tomto univerzu zemře, žádné komiksové vzkříšení ho už nečeká.

Tudíž pokud nejste žádní letitý experti, co se Marvelu týče, tak neztrácejte hlavu, pokud začnete od jedničky této série, vše se bezpečně dozvíte. Nebudete ani úplně ztraceni pokud začnete tímto dílem. Totiž všechno, co se v minulých dílech odehrálo, je vždy před samotným příběhem shrnuto.

Spíďova linie, za kterou je zodpovědný Bendis Brian Michael, mě kupodivu velmi bavila. To ´kupodivu´ znamená, že jsem nikdy velkým fandou tohoto pubertálního hrdiny nebyl, proto jsem se na příběh díval z nejhorší možné perspektivy a stejně musím říct, že to byla opravdu zábava. Peter tu hláškuje jedna radost a kolikrát jsem se fakt od srdce zasmál, je to barevné, je to akční, je to přímé. Zkrátka oddechovka jak má být.

Zato linie X-menů Vás rovnou foukne na bitevní pole, pak už se řeší morální dilema a rozpoutá genocida následovaná válkou. Musím říct, že z některých výjevů Markových Millarových X-menů mi běhala husina. Je to stejně zábavné a pestré jako Spider-manova linie, ale dospělejší a vážnější.

Kresba jak Spider-mana od Bagleyho Marka, tak X-menů Adama Kuberta mi přirostla svou hravostí k srdci. Jediné co mi prostě nesedí je vzhled Petera Parkera, přijde mi moc dětinský, ale tak to Spider-man má asi být.

Každopádně musím šestý svazek Ultimátního Spider-mana a spol. jedině doporučit. Asi se zde nezamyslíte nad smyslem bytí, nebudete hodinu rozjímat nad smyslem toho či onoho okýnka, ale budete napjati, budete se bavit a to je oč tu běží.

Vydání za 199 korun s sebou ale nese příkoří krátkého děje, a tak máte přečteno, že ani nevíte, jak se to stalo. Nevadí, Crew nás letos plánuje zasypat minimálně třemi novými Ultimátními Spíďáky.

Určení:

Fandové superhrdinského žánru všeho druhu. Pokud hledáte oddechovku, u které se budete jen dobře bavit a nemusíte u ní moc přemýšlet.

Barevnost, hravost, vtipy, akce
Přílišná jednoduchost a přímočarost děje

Verdikt

Šestý svazek Ultimate Spider-mana a spol. opět přináší porci zábavy, která Vás strhne s sebou a přinutí Vás se dobře bavit u zajímavých a pestrých příběhů. Ať už hledáte uvolněnější a vtipnější příběhy z pohledu Petera Parkera nebo vážnější a velkolepější v podání X-menů. Doporučuji klukům i holkám velkým i malým.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz