Ultimátní komiksový komplet #11: The Incredible Hulk - Tiché výkřiky

7. dubna 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #11: The Incredible Hulk - Tiché výkřiky

Slovo úvodem snad není ani potřeba. Toto zelené monstrum má za sebou už dva celovečerní filmy a teďka vychází u nás ve slavném příběhu let devadesátých. V příběhu Tiché výkřiky.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - Dr. Jekyll, Mr. Hyde a Joe Fixit

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Kdo by jste čekali příběh o zelené tupé opici, šíleně by jste se spletli, tedy z části. V tomto příběhu totiž klasické zelené monstrum inspirované Dr. Jekyllem a Mr. Hydem, je skoro v celé knize šedé a co hlavně v rámci možností i chytré.

Skvělý scénář Petera Davida nás bere na cestu na jejímž konci je strašák, chcete-li monstrum děsivější a silnější jak šedý i zelený Hulk dohromady. Monstrum, které jako jediný může porazit sám Bruce Banner. Co může, on musí, aby svou roztrhanou mysl znovu sešil a stal se lepším. Celý skvělý scénář doplňuje kresba podobná těm ze zlatého věku komiksů, ovšem má o dost modernější háv a tak na vás působí velice dobře.

Navíc se mi na komiksu líbí jeho klasická Hulkovská vtipnost, kterou jistě ocení jeho příznivci, kteří ji znají jen především z filmu The Avengers. A celý koncept věčného hádání a pošťuchování dvou Hulků o to kdo je silnější se mi velice zamlouvalo. A tak nemůžu jinak, než tuto zatím nejsilnější knihu z edice UKK o zatím nejsilnějším hrdinovi Marcel Universa, doporučit všem kdo mají rádi Hulka ať už jen filmového nebo i toho ze stránek komiksů a také všem kdo mají rádi skvělé komiksy s výborným scénářem.

 

8/10

Morzael - Hulk překvapil! Hulk zábava!

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Musím říct, že doteď byl Hulk nejspíš můj nejmíň oblíbený superhrdina, a navíc jsem o Tichých výkřicích neslyšel zrovna moc velkou chválu, takže jsem se skoro musel nutit, abych tento komiks vůbec otevřel. Mé dřívější představy o Hulkovi jsou téměř přesně shrnuty v úvodním prologu k celé knize od Marca Lupoie. Férově a popravdě musím ale uznat, že jsem byl mile překvapen.

Trochu mě mrzí zpracování komiksu jasně odrážející tvorbu devadesátých let, protože příběh má skvělý potenciál a například Skrull zde působí skoro groteskně. Psychologický souboj osobností Bruce Bannera, který se musel vyrovnat se světem po svém, mě na konci skoro dojal. Je to silný a zábavný příběh a proložený mnoha momenty, kdy jsem se opravdu zasmál.

Kresba Dalea Keowna není v dnešní době nic extrovního, ale i tak se jí dařilo úspěšně vykreslovat atmosféru. Každopádně Peter David má za svůj scénář u mě velké plus a Hulk u mě získal úplně nový rozměr. Paradoxně tento komiks, od kterého jsem očekával zklamání, mě opravdu bavil.

 

7/10

gumidekmedvidek - Chytrá zelená oddechovka

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Když jsem bral do ruky knihu Tiché výkřiky, tak jsem opravdu nesdílel příliš velké nadšení. Neboť zelený svalovec v trenýrkách mě nechává klidným už nějakou dobu a jakákoliv zmínka o něm mi je spíše proti srsti. Řekl jsem si, že jednou se má zkusit vše a šel jsem do toho. Nakonec se z toho vyklubalo trošku něco jiného.

Takto movitý komiksový příběh v edici UKK tu ještě nebyl. Příběh čítající osm sešitovek má rozhodně co nabídnout. Nejvíce jsem se bál, že to dopadne stejně jako v případě zrození Venoma, kdy se na nás valilo šíleně moc textu a samotné zrození bylo obsaženo v posledních stránkách příběhu. Vlastně Tiché výkřiky mají toho hodně společného s Venomem. I když mi je Venom sympatičtější tak samotné provedení nebylo nic moc, za to jednoduchý rozpor zeleného a šedého Hulka nepřináší nic šokujícího, ale provedení je o nějaký kus lepší. Hlavně bych chtěl pochválit postupné gradování Hulkovi rozpolcenosti, která nakonec vrcholí perfektní, až surrealistickým ztvárněním, kde prolínání snů na mě působí opravdu příjemně.

Pokud se dostaneme k druhé straně mince, tak bych neměl problém vystřihnout třetinu komiksu a příběh by byl stále fajn. Sice mě ta kaše kolem nenudí, ale je opravdu zbytečná. Aspoň že není alespoň tolik ukecaná, jak to bývá zvykem u starších kousků. S tímto úzce souvisí kresba, která je takový ten standart osmdesátek. Ničím nešokuje, ale neurazí.

Nemyslím si, že bych měl po tomto kousku nějak Hulka rád, ale řekněme, že mu konečně dávám šanci. Snad překvapí i někdy jindy a snad i v modernějším grafickém kabátku.

 

7/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

Morzael TommyEmko
Minotaur.cz