Ultimátní komiksový komplet #52: Thor: Znovuzrození

10. března 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)
Ultimátní komiksový komplet #52: Thor: Znovuzrození

Po dvou týdnech Vám přinášime další recenzi z edice Ultimátního komiksového komletu. V pořadí již šestý kousek nám přináší Thora a jeho Znovuzrození. Jak se tento kousek povedl a jak ho vidí oči redaktorů Vám přinášíme nyní.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - "Nechť nastane království nebeské na zemi!"

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

V mých předchozích mini recenzích jsem řešil cenu a vazbu komiksu, ta ovšem zůstává pořád stejná a tak nevidím potřebu tento fakt dokola opakovat. Ovšem musím pokárat vydavatele za častější a častější poškození vazby a teď nemluvím jen o venkovních škrábancích a ohnutích rohů, které je způsobené převozem a bohužel se mu nikdy nevyhneme. Ovšem některým z nás komiskáků se už stalo i to že byl komiks poškozen ze vnitř tedy při balení a to je neodpustitelné!

Co se týče samotného komiksu tomu nejde nic vytknout, skvělý scénář totiž doplňuje krásná kresba (jen tedy ten Thor by nemusel vypadat v obličeji jako žabák). A i když jsem od této knihy moc neočekával, jelikož jsem se s Thorem v komikové podobě moc nestřetl. Tak o to víc jsem byl při čtení mile potěšen celým příběhem. V němž se dozvídáme, že Ragnarok není úplným koncem jen začátkem nové cesty. A tak se s Thorem vydáváme na cestu záchrany a znovuobnovení jeho milovaného Asgardu, který bude ovšem na trochu zvláštním místě

9/10

Morzael - "Vzdávám poctu Asgardu!"

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Co se mi okamžitě na tomto komiksu zalíbilo, tak byla kresba Olivera Coipela - nádherně barevná, velká okna a dvoustránkové obrázky, epické, hodné bohů Asgardu. I když velká okna, která tu vychvaluji, s sebou nesou i příkoří, že komiks máte velmi rychle přečtený. Což mě právě tady celkem mrzelo. Vlastně se toho v příběhu ani moc nestalo za tu chvilku.

I proto scénář Straczynskiho (který je zodpovědný i za první komiks v UKK – Spider-man: Návrat) stoprocentně kladně nehodnotím. Líbila se mi třeba narážka na Civil War, což byl můj první přečtený event od Marvelu, líbily se mi doslova bouřlivé momenty v komiksu, které mi navozovaly husí kůži, a líbilo se mi i těch pár vtipných situací, ale ve výsledku byl tento komiks jen startem do nové epochy Thora a mě by hlavně zajímalo, co bude dál.

Ovšem, co mě nejvíc zaujalo, byl prolog. Jeho myšlenka si hraje s tou dávnou filosofickou otázkou, kdo je na kom závislý, bozi na smrtelnících nebo smrtelníci na bozích? Což mě velmi potěšilo, a pak mě mrzelo, že se v podobném filosofickém duchu nenesl i zbytek příběhu. Ve výsledku to bylo ale příjemné a svižné počtení, u kterého jsem se dobře bavil.
 

7/10

gumidekmedvidek - "Silný božský zážitek!"

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Tak do tohoto příběhu jsem vstupoval tak trochu s opovržením, neboť božský Thor mě nikdy nijak nevyváděl z rovnováhy. Ty jeho božské věci mi nebyli po chuti a já se raději držím při zemi.  Od prvních stránek Znovuzrození jsem okamžitě poznal, že na mě vane vítr z jiných krajů a skutečně se držíme při zemi.

Po zhlédnutí filmu Thor, jsem byl sice božskou tématikou přejeden, ale působilo to na mě v pěkném moderním kabátku. Komiksu jsem se obával, že zase tak moderní kabátek nedostane. Jakmile na mě vystoupila kresba  Olivera Coipela, tak se přiznávám i ten Thor mi nějak zvedl chuť ke čtení. Nejvíce nadchli pasáže zasazené do Afriky.

Pokud to ve výsledku shrnu, tak si dovoluji říct, že tu zatím máme nejlepší počin z edice UKK a to hlavně co se o scénář týče. Jediné slabé zaváhání byl otevřený konec, který by si zasloužil vysvětlení.  Od teď vím, že oblíbenost superhrdiny nespočívá jen v jeho superschopnostech a charakteru, ale hlavně působivém a moderním provedení, aby měl co říct současnému čtenáři.

 

9/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku