Iron Man 3: Co vše o něm víme? Část 2/4

3. března 2013 TommyEmko Diskuze (13)
Iron Man 3: Co vše o něm víme? Část 2/4

Máme tu zase neděli, a tak jsem si pro vás nachystal další pokračování mého čtyřdílného mini seriálu o připravovaném filmu Iron Man 3. Ty, kteří minulý týden nechytli první díl, odkážu rovnou pod úvodní obrázek a poprosím je o klik na "1. Herecké obsazení", abyste měli všechny informace a věděli tak, na co se těšit či naopak. A vy ostatní pojďte směle k samotnému článku.

Knihy Dobrovský
 1. Herecké obsazení
 2. Informace a příběh
 3. Fotky a plakáty
 4. Trailery a videa

 

2. Informace a příběh

V dnešním druhém díle tohoto miniseriálu se zaměříme hlavně na zápletku a na příběh. Dále si povíme základní informace, jako je datum premiéry, režisér, kdo měl na starosti scénář a tak dále.

 

Režie: Shane Black

Scénář: Drew Pearce a Shane Black

Hrají: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Rebecca Hall, Stephanie Szostak, James Badge Dale, Jon Favreau a Ben Kingsley

Oficiální text/plot: Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? 

Kdo to má na svědomí: Marvel Studios ve spolupráci s Paramount Pictures a DMG Entertainment. Preziden Marvel Studios Kevin Feige je producentem a Jon Favreau, Louis D’Esposito, Stephen Broussard, Victoria Alonso, Alan Fine, Charles Newirth, Stan Lee a Dan Mintz jsou exkluzivními producenty.

Datum premiéry: 3. květen 2013 pro Ameriku a 2. květen 2013 pro Evropu

Ostatní informace: Již skoro od začátku kampaně se vědělo, že Iron Man 3 bude motivován komiksem Iron Man: Extremis (ten u ná vyšel jak u nakladatelství BBart, tak i ve "stánkové" sérii UKK), ten napsal Warren Ellis a nakreslil Adi Granov. To, že se ve filmu virus EXTREMIS v určité podobě objeví, nám dokazují i postavy jako Aldrich Killian (Guy Pearce) a Maya Hansen (Rebecca Hall). Ovšem film vždy potřebuje něco lepšího, většího a více extra! Takže Tony díky viru EXTREMIS bude moci ovládat nejen svoji novou zbroj Mark 47 ale velice pravděpodbně i celou Iron Legion (železnou legii), což je tedy zatím nepotvrzená informace.

Částečně nám, tedy tuto informaci potvrzuje nový, až epický, plakát, ale chytřejší budeme až 8.března, kdy má oficiálně vyjít zatím přísně tajný druhý trailer. Ten bude mít délku 2:25 minuty a podle ztroje Bleeding Cool, kteří již nový trailer viděli v tam uvidíme:

 • prezident USA vyhlašuje válku terotistické skupině Ten Rings a Mandarinovi
 • několik záběrů jak Mandarin zachází s Tonym
 • naštvaný Tony říká Mandarinovi, že je to osobní a že si pro něj jde
 • Stark a Rhodney letí společně do boje a poboku jim je Iron Legion
 • je tam minimálně tucet Iron Manových obleků, kteří s nimi letí, a Stark o nich mluví jako o "svých klucích"
 • každé z brnění je jiné, některé jsme zatím ještě nikdy ve filmu neviděli
 • v poslední scéně se skrz zeď probíjí Iron Manova zbroj velikých rozměrů, pravděpodobně Hulkbuster brnění a nebo nějaká podobná variace a možná bude vypadat jako ten níže na koncept artu vpravo

Iron Man 3: Co vše o něm víme? Část 2/4

Zatím tedy není potvrzeno, že koncept art je pravý, ale budeme doufat, že ano. Zároveň se také spekuluje, že Stark v potitulkové scéně poletí ve své vesmírné zbroji (možná takové jako je na koncept artu výše vlevo) poletí do vesmíru, kde se setká s Guardians of the Galaxy. To je, ovšem nepotvrzená informace, tak ji berte spíš s nadhledem, než s nadšením.

Tomu všemu bude předcházet ještě Prequel v podobě komiksu, ten bude přemosťovat 2 a 3 Iron Manův film a zároveň vysvětlí War Machinovu nepřítomnost v Avengers. Navíc i zde se bude mluvit o Iron Legion, tak uvidíme, jak to s ní doopravdy bude.

Na závěr bych vás rád pozval příští neděli k třetímu dílu této mini série, kde můžete očekávat tuny fotek a všechny dostupné plakáty. Zatím nevím, jak to vše zpracuji, ale doufám, že se mi Vás podaří nezklamat.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

bane Offline
bane 07/03/2013 (7. března 2013)
Odpověd na #952 příspěvek od TommyEmko
Musím s tebou souhlasit trailery jsou dosti neobjektivní, někdy v nich je to nejlepší z filmu a pak film už nepřinese nic nového. Jindy je trailer nezajímavý ale film je při tom super. A pak jsou super trailery a zároveň super filmy a tím doufám bude i Iron Man 3. Tak snad mě nemile nepřekvapí :-D. A jinak díky za pochvalu...
Taky doufám, že Iron Man 3 bude ten případ.
TommyEmko Offline
TommyEmko 06/03/2013 (6. března 2013)
Odpověd na #942 příspěvek od Batman
Ukázka celkem dobrá ale.Ano je tu to ale a to ačkoliv to působí dobře tak si musíme uvědomit že tak v traileru působili i Avengers a jak to dopadlo.No doufám že to výjde.Jinak skvělý článek.
Musím s tebou souhlasit trailery jsou dosti neobjektivní, někdy v nich je to nejlepší z filmu a pak film už nepřinese nic nového. Jindy je trailer nezajímavý ale film je při tom super. A pak jsou super trailery a zároveň super filmy a tím doufám bude i Iron Man 3. Tak snad mě...
Batman Offline
Batman 05/03/2013 (5. března 2013)
Ukázka celkem dobrá ale.Ano je tu to ale a to ačkoliv to působí dobře tak si musíme uvědomit že tak v traileru působili i Avengers a jak to dopadlo.No doufám že to výjde.Jinak skvělý článek.
bane Offline
bane 05/03/2013 (5. března 2013)
Před pár minutami jsem se dodíval na ten nový trailer. A musím říct, že vypadá fakt báječně. Bylo to akční, emotivní a prostě super! Ke konci můžeme vidět pár Tonyho zbrojí připravených k akci ( Iron Legion ). A těsně před koncem se ukáže i ta Tonyho blíže...
bane Offline
bane 05/03/2013 (5. března 2013)
Odpověd na #939 příspěvek od TommyEmko
Sem rád, že se mnou souhlasíš. Aspoň si nepřijdu, že plácám něco jen tak do větru :-D.
Myslím, že v těchto věcech máme velice podobný názor.
Minotaur.cz