Štěky Broka Špindíry

12. února 2013 baffman Diskuze (0)
Štěky Broka Špindíry

Je pozdě večer a vy zrovna jdete z hospody domů. V tom vám hrozný pach bouchne do nosu a slyšíte slabé kňučení. Vy se podíváte pod nohy a zahlédnete ho s miskou v tlamě. Broka, našeho nového stripového kamaráda, který se rozhodl, že bude s ostatní všelijakou stripovou havětí bojovat po svém. A to s pivem v jedné tlapce a kusem masa v druhé.

Knihy Dobrovský

Nakladatelství Crew nám jíž naservírovala přes třicet komiksů stripové série s tlustým kocourem Garfieldem, sedm knih Calvina a Hobbese, čtyři knihy Dilberta a plánuje ještě minimálně Liberty Meadows, to vše ze zahraničí. Před Vánocemi nakladatelství Crew vydalo první českou stripovou knihu od Petra Kopla. Musím se přiznat, že práci Petra Kopla jsem neznal, ale všechny výše jmenované zahraniční série jsem četl, tudíž mám alespoň s čím srovnávat.

Pes Brok je líný, rád pije pivo, nemá domov a shání jídlo, kde se dá. Často se probouzí s kocovinou a nemá tušení, do jaké šlamastiky se zase dostal. Alespoň na začátku knihy.  V druhé polovině se z něho stává cirkusový pes, ale to nic zábavě nemění.

Obr?zek

První věc, které si lze všimnout, je skvělá kresba ať hlavního hrdiny nebo všech ostatní. Autor a malíř v jedné osobě dokáže brilantně ztvárnit všechny emoce, které právě kdo prožívá. Jen trochu škoda druhé poloviny, která je o malinko slabší a není tolik propracovaná.

Druhá a ještě o něco podstatnější věc je humor, který se nepodobá ani Garfieldovi, ani Calvinovi a ani nikomu jinému, což je skvělé. Humor je určený trochu starším čtenářům, převážně těm, kteří již znají slovo kocovina a snad to i párkrát zažili. Setkáme se zde s hospodským humorem, inteligentním humorem, ale i lehce existenčním humorem.  Rozhodně každá strana je lepší a lepší.

Celkově je pak pro mě comics naprostá paráda jak po kresebné tak po humorné stránce. Rozhodně bych ho doporučil každému, kdo má rád stripy, ale i comicsy z českého prostředí a rád se pobaví.

Skvělý humor
Maličko horší kresba v druhé polovině knihy

Verdikt

Nová stripová kniha od českého autora Petra Kopla je rozhodně trefa do černého. Užijí si ji fanoušci Garfielda, Dilberta, Snoopyho, ale i všichni ostatní, kteří nikdy do styku s komiksem nepřišli.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

baffman
baffman

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku