Fresh Eye: Obraz versus komiks

11. února 2013 TommyEmko Diskuze (0)

Komiksy v Trafačce

Fresh Eye: Obraz versus komiks

Čtvrté setkání druhého ročníku cyklu večerů o vizuální kultuře Fresh Eye se uskuteční v úterý 19. 2. 2013 od 18:00 v Trafo Studiu. Tématem přednášek a diskusí bude Obraz versus komiks. Promluví Pavel Kořínek, teoretik literatury a komiksu, dále Pavel Kopřiva, manažer sítě Comics Point a vůdčí postava českých komiksových fans, a také komiksový kreslíř a výtvarník Honza (Hza) Bažant.

Knihy Dobrovský

 

Obraz versus komiks
 
Komiks představuje specifické médium s mnoha vyjadřovacími formami. Zdaleka se nejedná jen o “zábavu pro děti”. Komiks může být uměním, politickým projevem i výnosným byznysem.
 
O různých podobách komiksu, jeho autorů a jeho fanoušků bude na únorovém Fresh Eye přednášet Mgr. Pavel Kořínek, jež se jako kurátor podílel na výstavě “Signály z neznáma” a působí na Akademii věd ČR, kde se mimo jiné věnuje teorii komiksu. Pavel Kopřiva alias Toebiash či Toe je komiksový kreslíř a manažer sítě prodejen Comics Point. Pavel je přední postavou českých komiksových fans. Spolupracuje s nakladatelstvím BB/Art. Promluví také komiksový kreslíř a výtvarník Honza Hza Bažant, člen umělecké skupiny Hura Collective, vedoucí galerie Hygienická stanice, která se zaměřuje na výstavy komiksů, a autor komiksu Pán času, který do formy divadelního představení zpracovala divadelní skupina Vosto5.
 
Fresh Eye Obraz versus komiks se uskuteční v úterý 19. 2. 2013 od 18:00 v Trafo Studiu (Čerpadlová 4, Praha 9).
 
 
Cyklus Fresh Eye
 
Význam obrazů a vizuality v současném světě stále roste, ovšem často zůstává nedoceněn. Cyklus přednášek a diskusí Fresh Eye již druhým rokem představuje divákům zásadní témata z oblasti vizuální kultury. Autorka komiksů Lucie Lomová se věnovala vztahu obrazu a textu, na téma “válečná pornografie” promluvila nositelka ocenění Czech Press Photo Alžběta Jungrová, klipovitost v reklamě i filmu probíral režisér Tomáš Mašín a mezi hosty se vystřídali mnozí další.
 
Na programu Fresh Eye jsou dále témata Obraz versus kult těla (19. 3.), Obraz versus vizuální antropologie (16. 4.), Obraz versus video games (21. 5.) nebo Obraz versus propaganda (18. 6.).
 
 
Více informací na:
 

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz