Ultimátní komiksový komplet #43: Iron Man: Extremis

10. února 2013 gumidekmedvidek Diskuze (1)
Ultimátní komiksový komplet #43: Iron Man: Extremis

Jak jsme slibovali, že pro Vás chystáme souhrnné recenze jednotlivých kousků Ultimátního  komiksového kompletu, tak držíme slovo. Struktura těchto recenzi je tak trochu upravena, oproti našim stávajícím. Jsou zde dílčí názory redaktoru a jejich jednotlivá číselná ohodnocení. Na konci pak najdete celkové hodnocení. Zajímavostí je, že každý redaktor je tak trochu z jiného těsta. Proto tady máme fanouška Marvelu, fanouška konkurenčního DC Comics a nezaujatou stranu.

Knihy Dobrovský

TommyEmko - "Při čtení se Vám dostane Iron Man doslova až pod kůži"

„aneb pohled redaktora/fanouška Marvel komiksů“

Po zakoupení, se Vám komiks dostává do rukou pěkně zabalen sice jen v tenké folii a přilepen na měkký karton, ale i toto balení dle mého názoru dokáže efektivně eliminovat nějaké to menší poškození pevných desek komiksu. Pevná vazba, je stejně jako u předchozích vydaných svazků tématicky laděna do stejného designu a s další částí epického obrazu na svém hřbetu. U mnou koupeného komiksu již nebyli zvlněné stránky, což je rozhodně plusem ale o to víc mě zamrzela tisková chyba (vertikální šedé pruhy přes panely i text). Což je asi pro mě jediné minus celého zpracování.

Co se obsahové stránky týče, tak za přijatelných 200 korun českých dostanete velice zajímavý příběh s kvalitní a propracovanou kresbou, na kterou si ovšem budete prvních několik stránek zvykat (aspoň u mě tomu tak bylo). V knize se ani nováček mezi komiksy neztratí a to díky pěkně zakomponovaným flashbackům, jen válku ve Vietnamu zde střídá Afghánistán. Jinak dle mého názoru by příběh mohl být i kratší, zbytečný rozhovor s panem novinářem mi zde přijde jen jako zbytečná výplň a čtenář by se bez ní snadno obešel. Ale po překonání slabšího začátku, příběh začíná nabírat na obrátkách a dočkáme se i slušné Iron Manovské akce, což je podle mě perfektní stav.

8/10

Morzael - "Mnoho povyku pro nic"

„aneb pohled redaktora/fanouška konkurenčích DC komiksů“

Svižný příběh, který Vás ze začátku potěší, ale na konci zaskočí tím, že si uvědomíte, jak strašně jednoduchý a odfláknutý po scénáristické stránce byl. I když se snaží hrát na napětí a překvapení, ani jedné z těchto emocí jsem se nedočkal. Co se scénáře týče, můžu zde vychválit pouze zajímavé futuristické nápady rádoby vědecky podložené, to mám rád. Kresba je zajímavá, čistá s tenkými liniemi. Bohužel to není úplně můj šálek kávy, ale není to nic, co bych mohl vytknout. Zde totiž záleží pouze na vkusu každého čtenáře, a já věřím, že to někomu sedne.

Jako fanda DC jsem komiks Iron Man Extremis četl poprvé a velmi mě zklamal. Autor zde totiž zachází za pro mě snesitelnou hranici, kdy už Iron Mana „přezbrojuje“. Taky jsem vždy Tonyho respektoval za jeho génia a cestu Iron Mana, kterého prakticky vynalezl celého jen on sám, a proto se mi zde nelíbí, že ke svému dalšímu působení potřebuje nanobiotechnologie jeho kolegyně. Řekl bych, že se jedná o zatím nejslabší kousek v UKK a ta chyba tisku mě v tom jen utvrzuje.

6/10

gumidekmedvidek - "Pocitu, že tomu něco chybí se nezbavíte"

„aneb pohled redaktora neovlivněného superhrdinskými komiksy“

Většina lidí, když si pořídí nějaký kousek z edice UKK má už tak trochu představu co nám Marvel přináší. A tak pro neznalce žánru by tu mohl být zádrhel. To se však neděje v kousku Iron Man: Extremis kde si v pohodě vystačíte i s tím že Iron Man je superhrdina, který pod svým kovovým pancířem skrývá talentovaného vědce, který se tak trochu topí v penězích z patentovaných vojenských technologií a zbraní. Pokud s tímto základem začnete číst Extremis, nemáte vůbec problém se orientovat v ději.

Už od počátku máte z komiksu až filmový dojem. Skvěle vytříbený scénář Ellise doplňuje mírně nadčasová kresba Adi Granova, která v určitém momentě dobře zapracuje a navodí tu pravou akční a strhující atmosféru a v jiném tak nějak nesedí.  Po pomalém ukecaném rozjezdu knihy vás čekají příjemné akční scenérie, které se nezastaví až do konce příběhu. Po přečtení jste v příjemném rozpoložení, ale tak nějak se cítíte zrazeni. Prostě to místy nehraje do noty a tušíte, že to mohlo dopadnout lépe.

7/10

Verdikt

Zde najdete souhrné hodnocení vytvořené průměrem dílčích.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Další autoři

TommyEmko Morzael

Poslední příspěvky v diskuzi

BlackRider502 Offline
BlackRider502 22/02/2013 (22. února 2013)
Hned co vyšel jsem ráno pro něj šel.Jsem rád že do češtiny přeložili zrovna tenhle.
Minotaur.cz