100 nábojů 07: Samuraj

22. ledna 2013 gumidekmedvidek Diskuze (0)

za mřížemi...

100 nábojů 07: Samuraj

Oči máte v pozoru, na každém kroku si hlídáte záda, a pokud si nenajdete vhodnou skupinu lidí tak je po Vás. Nelíbíte se někomu? Tak máte smůlu tak je po Vás. Vítejte ve vězení Briana Azzarella, kde krimi a noir dávají dobrou noc.

Knihy Dobrovský

Již sedmé pokračování světoznámé kriminální komiksové série 100 nábojů si našlo cestu na pulty knihkupectví a komiksových krámků, tentokrát pod názvem Samuraj. Opět tu máme naši oblíbenou tajnou organizaci Trust a její věčný boj. Tak si zapalte doutník k tomu nějaký dobrý destilát a jde se na to.

Pokud čtete 100 nábojů poprvé, stejně tak jako já, tak budete v ději tak trošku ztraceni. Nedělejte si hlavu po chvilce se, ale do toho dostanete, ale pro lepší pochopení doporučuji předchozí díly. Určitě nesáhnete vedle, protože tato série má rozhodně styl a mnohonásobná ocenění, která nese, jsou rozhodně na místě.

Tím že je kniha rozdělená na dva příběhy dostává rozhodně určitě pozdvižení. Tím dává prostor lepšímu vykreslení postav a navodí parádní atmosféru, která dýchá. Hlavním symbolem této knihy jsou mříže a věci, které představuje. Proto se v prvním příběhu podíváme do vězení, kde si každý musí držet odstup a respekt a ani se křivě dívat, neboť jste na tuty v díře zvané samotka. A vyčleňovat se také nevyplácí, aby Vám nezůstala kudla v břiše. Právě toto se opravdu povedlo, parádní ušmudlaná a syrová atmosféra tady dýchá. Naopak v druhém příběhu se symbol mříží obrací v uvězněného tygra v kleci, kterému se zde klaní respekt a úcta. Zbytek se nese v duchu nešťastných nehod pod vlivem drog.

Pokud bych měl vzít v potaz grafické zpracování, tak v prvé řadě jsem byl na rozpacích, jestli je to ono. Po nějaké době si to našlo cestu a nějak jsem si to zaškatulkoval. Jo to je těch 100 nábojů, to je tak kresba. Noir z toho opravdu dýchá, protože noir není o kombinaci černé bíle nebo o dešti, ale o náladě, stylu a rozpoložení.

symbolika mříží, vězeňské prostředí, čest krimi žánru
je nutno znát některé detaily z předchozích dílu k lepšímu pochopení

Verdikt

Vynikající pokračování světoznámé série již v sedmém pokračováni. Symbolika mříži je zde parádně vykreslená a dává jím ten pravý význam. Pokud máte rádi vězeňské prostředí tak určitě to nebude špatná koupě. Pro všechny co milují krimi, noir a hlavně 100 nábojů samozřejmost.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku