Green Lantern: Tajemství původu

11. ledna 2013 Michellita Diskuze (0)

V temnotě noci, v jasu dne...

Green Lantern: Tajemství původu

Green Lantern patří mezi superhrdinské tradice a jeho místo mezi komiksy má rozhodně významné. Kniha Green Lantern: Tajemství původu vás zavede blíže do života jednoho z nich, Hala Jordana.

Knihy Dobrovský

Příběh začíná pohledem na malého Hala, pozorující svého otce při letu, když se stane ta věc, která se ho v životě dotkne nejvíce – zemře mu člověk, kterého obdivoval a miloval, otec. To vede k jeho následujícím krokům – jako mladý je problémový, nerozumí si ani s rodinou, ani s okolím a neustále porušuje přání a zákaz matky – aby se nepřibližoval k letadlům. Ale to by to nesměl být Hal, který se řídí jen dle svých instinktů. V den 18. narozenin pak utíká z domu, přidává se k letectvu a tím si nadobro ničí vztah nejen se svou matkou, kterou mu kvůli sporům nedovolí příbuzní vidět ani před její smrtí.

Hal je pak zkušebním pilotem ceněným a velmi schopným, příliš si však zahrává a ničí jeden stroj za druhým. Pro zaměstnávající společnosti je tímto však příliš drahý a proto ho nenechává vyhazov dlouho čekat. Následné hledání nové práce s takovým množstvím škod je již velmi složité. Jednoho dne se stane zázrak, podivná oslepující zelená záře ho přenese na neznáme mésto, kde objevuje umírajícího Green Lanterna. Seznamuje se, co spolek je, jak funguje, co má dělat ... ale Hal si jede po svém a tak je třeba, aby podstoupil lekci. Následně podstupuje výcvik na domovské planete Oa výcvik, bojuje se svým osobním životem na Zemi a poprvé se setkává jak se zástupci Green Lantern Corps, tak i nepřátelských Red Lantern, Black Lantern, Orange Lantern a jisté spojení je tu i se žlutou sílou strachu. Naznačeny jsou tu i takové události, jako budoucí vznik Blue Lantern nebo původ strachu v Sinestrovi.

Děj je to tedy příkladný pro vznik možná nejslavnějšího Green Lanterna včetně původu jeho největších nepřátel, jeho lásky i jeho samotných schopností. Toto dělá tuto knihu vhodnou spíše pro naprosté neznalce postavy, protože znalejšího čtenáře může děj díky množství už známých situací nudit a tak ho příliš nezaujme.
Navíc je děj značně uspěchaný kvůli snaze dát toho do příběhu co nejvíce a tak se dostanete občas z jedné situace do jiné, ani nevíte jak. Z toho rovnou vyplývá, že se zde objevuje velké množství postav a neuškodilo by nějaké více rozebrat, protože je pak mnohým protivníkům přikládána menší váha.

Nakonec bych uvedla, že se přímo nabízí si znovu pustit film, který vypráví o stejných událostech, ale s drobnými odlišnostmi. Srovnání však již nechám na čtenářích.

Počátky nejen hrdiny, ale i protivníků,
Některým postavám by se mohlo více věnovat

Verdikt

Komiks potěší spíše ty, co o postavě Green Lanterna vědí velmi málo, ale pro trochu znalejšího může být také příjemným počtením.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku