Y: Poslední z mužů 07: Zvláštní vydání

10. ledna 2013 TommyEmko Diskuze (0)

Trenky dolů, áaa úsměv, vyletí ptáček.

Y: Poslední z mužů 07: Zvláštní vydání

Když jsem přistupoval k tomuto recenznímu výtisku, za který bych hned v úvodu rád poděkoval BB/artu, tak jsem do tohoto okamžiku neměl žádnou zkušenost s touto sérií. Ale jistý pojem o příběhu už jsem měl, takže jsem byl pln očekávání, čeho se dočtu a jaký na mě udělá kniha dojem.

Knihy Dobrovský

Začněme tedy pěkně od podlahy a to zpracováním komiksu. Provedení i přes to, že kniha není vázána do pevných desek, vám na první pohled napovídá, že BB/art odvedl kvalitní práci a že se zcela jistě dostává na první místo našich tuzemských komiksových vydavatelství a že zkrátka ví, co a jak se pro komiks sluší. Měkká vazba je tedy velice robustní a kvalitně zpracovaná, desky jsou o něco delší než je formát komiksu a přesahující část je zahnutá dovnitř, což zabraňuje ničení rohů, což všichni jistě znáte z knih vydávaných jinými vydavateli. Otevření knihy nám odhaluje krásnou plnobarevnou kresbu vytištěnou na pěkném pravděpodobně voskovém papíře (omluvte mě pokud se pletu nejsem žádný znalec druhů papírů).

 

Co se obsahové stránky týče, tak se hned na obalu dozvíte že komiksová série obdržela v roce 2008 Eisnerovu cenu za nejlepší pokračující sérii a za nejlepší kresbu a barvy, což nám dává jistou záruku kvality komiksu. Ten je rozdělen na čtyři příběhy chcete-li kapitoly, které spolu souvisí ale nenavazují na sebe a když tak jen okrajově. To vám ale nezabrání komiks dočíst minimálně aspoň na dva dechy, jak tomu bylo u mě. A neobeznámenost s předchozími díly ani nevadí, z děje Vám brzy dochází co se v hlavní příběhové linii dělo v těch předchozích šesti knihách. Navíc je příběh propleten řadou flashbacků, které Vám odhalují osudy jednotlivých hrdinů jak na začátku katastrofy, která měla za následek vyhynutí můžu, tak i před ní.

Jak už to u mých recenzí bývá příběh vám prozrazovat nehodlám abych nezkazil nějaké překvapení a aspoň něčím vás navnadil na koupi knihy a podpoření komiksového průmyslu u nás. Vždyť cena 399Kč za tento komiks zhruba o 143 plno barevných stránkách není tak vysoká, na víc za ni dostanete kvalitně zpracovaný komiks s promyšleným příběhem a velice pěknou a příjemnou kresbou.

 

A na závěr, bych rád přidal svůj názor. Ty z Vás, které nezajímá dále nečtěte a radši utíkejte do ochodu pro tento komiks a udělejte si na něj názor vám vlastní. Dle mého názoru je Y: Poslední z mužů 7 - Poslední vydání velice dobrým (neberte to jako známku ve škole) komiksem, který by neměl ujít těm kteří jsou už přesyceni superhrdiny a mají rádi příběhy obyčejných lidí v neobyčejných situacích. Ovšem i ostatním čtenářům toho může nabídnou určitě dost - kvalitní kresbu, skvělý příběh co odsýpá. Prostě vše co můžete od komiksu čekat a proto s čistým svědomím dodávám, že mě kniha příjemně překvapila a vřele ji můžu doporučit.

 

Kvalitní příběh, příjemná a velice povedená kresba, dobré zpracování ze strany BB/artu.
Příběh rozdělený na kapitoly/příběhy.

Verdikt

Za vaše peníze dostanete přesně to co očekáváte, kvalitní komiks z "postapokaliptického" světa, kterému vládnou ženy. Při čemž vás celým příběhem provází kvalitní kresba. Jediné co mi trochu vadilo byla necelistvost knihy, což bylo způsobeno několika odlišnými příběhy.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku