Lobo - Kostěj nesmrtelný

18. prosince 2012 Michellita Diskuze (0)

Chlápek, který s chutí sežere tvý střeva...

Lobo - Kostěj nesmrtelný

Pokud milujete komiksy, kde dobro vždy vyhraje nad zlem, kde má spravedlnost poslední slovo  a kde máte svět spořádaný i v hlavní zápletce, tak na komiks, který vám dnes představím rovnou zapomeňte. A nebo naopak, protože v něm najdete přesný opak, který si určitě oblíbíte.

Knihy Dobrovský

Lobo. Ztělesnění snad všech negativních vlastností a osoba, která až podivuhodně dokáže držet sliby. Typický antihrdina, naprostý protiklad Supermana (se kterým se již párkrát také střetl) a podobných, skautsky dokonalých, hrdinů. To z něj rozhodně však nedělá postavu, kterou nebudete mít rádi, ale přesně naopak – zamilujete si ji.

Komiks má 120 barevných stránek se čtyřmi jeho nejpopulárnějšími a nesehnatelnými příběhy (původní obálky příběhů najdete na zadní obálce). Ačkoli je kniha vydána v roce 2012, příběhy jsou podstatně starší a to z let 1994-1996. Scénář každého z nich je vytvořen Alanem Grantem

Lobo - Kostěj nesmrtelný

Prvním příběhem je Lobo: Pěkně prsatý propadák a dokonale vystihuje třetí oblíbenou věc/činnost Loba – ženy (nejraději má držkobití a hned poté chlast, jak je o něm známo). Lobo je požádán, aby dělal ochranku při netradiční soutěži krásy Miss Voluptua 95, při které jsou téměř naprosto nahé slečny procházející se po molu ohrožené nejen skupinami aktivistek bojujících proti ponižování a kráse, ale také některými soutěžícími toužícími po pomstě. Krev pak poteče permanentně proudem, ale ta největší „tragédie“ stejně potká samotného Loba.
Kresbu měl na starosti Jim Balent a ačkoli jsou tu použité pastelové barvy kvůli navození pocitu, že se děj odehrává opravdu v létě na přímém slunci, působí výsledek spíše jako jedno ze starších vydán komiksů. Co je jisté je, že potěší pány i dámy (díky dvojstránce, kde je Lobo oblečený jen... v ostnaté kouli?)

Lobo - Kostěj nesmrtelnýLobo - Kostěj nesmrtelný

Lobo: Gauneři se zase podíváme na našeho hrdiny spíše z hlediska historického. Skupina gaunerů, po které Lobo jde se připravuje na útok, když jeden z nich začne vyprávět, co se dočetl kdysi v knize o jejich nepříteli... Proč je posledním Czarnianem, jaká je jeho motivace, proč zabil samotného Santu Clause a jak to vlastně je s jeho klony, co rád poslouchá, proč si nechal rozříznout lebku a co vlastně jméno Lobo znamená?
Komiks pak nakreslil Val Semeiks nelze k němu naprosto nic podotknout.

Lobo - Kostěj nesmrtelný

Lobo: Dobývá Hollywood je mírně satirický pohled na natáčení všech filmů, které jsou možné natočit a navíc v hereckém obsazení nalézáme profláklé herce, které se pro roli naprosto nehodí.
O Lobovi se má natočit film, ve kterým je zahraný dokonale nemožně zženštělým mladíkem. Do natáčení však vtrhne známy poslední Czarnian s tím, že chce nárok na honorář a zároveň také upravit scénář.
Kreslířem byl tentokrát Christian Alamy a v jeho podání nemá Lobo typicky rozlétané vlasy ala koště, ale podstatně upravenější a uhlazenější. Ani to, ani přimalované kšandy mu však nedokázaly ubrat na drsnosti.

Lobo - Kostěj nesmrtelný

Nakonec tu máme příběh, který je sám o sobě trošku více šílený, než ostatní, ale zato se více pobavíte. Lobo: Kostěj Nesmrtelný začíná na Kostnerově světě, kde zrovna lidožraví šneci scházejí z kopců, aby nakladli vajíčka. Do toho přichází Lobo, aby si vyřídil účty s jistým chlápkem, který se již roky skrývá a o jeho úkrytu ví pouze jeho bratr, jejž hned na začátku při potyčce Lobo zabije. A proto se nechává roztrhnout traktory napůl, aby mohl tuto informaci jako duch vypáčit z ducha zavražděného, zatímco jeho tělo bude srůstat... ale to by nesmělo být vhozeno mezi agresivní šneky.
Kresba Carla Crichlowa je velmi povedená a kreslíř příběh ještě oživuje přidáním několika stripů Casba: Agresivního ducha a Sammyho: Do masa udělaného šneka.
 

Lobo - Kostěj nesmrtelnýLobo - Kostěj nesmrtelný

Různorodost příběhu, vhodné i pro naprosto neznalé čtenáře
Komiks může být pro slabší povahy pohoršující

Verdikt

Pokud si chcete přečíst komiks, který není zahlcen láskou ke společnosti a povinností ji chránit za každou cenu, toto je ideální volba. Díky představení historie hlavního hrdiny navíc nemusíte mít o postavě žádné předchozí znalosti.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz