Star Trek: Into Darkness - Theatrical Trailer

17. prosince 2012 Andresito Diskuze (0)

?Is there anything you would not do for your family?

Star Trek: Into Darkness - Theatrical Trailer

Před dvěma týdny jsme se dočkali teaseru, minulý týden dorazil IMAX prolog a teď je tu nový Star Trek s plnohodnotným trailerem a očekávání jsou zatím naplněna víc než dostatečně. Temnota a dramatičnost se ždímou po hektolitrech a zdá se, že tyhle artikly jsou a budou v upoutávkách hodně využívány. Ať už mluvíme o trailerech na třetího Iron Mana, nebo Man of Steel, všude se sází na zatraceně dusnou atmosféru. Jak moc tenhle fakt ovlivňuje trilogie o Temném rytíři asi netřeba zmiňovat, ať už ale berou střihači filmových lákadel inspiraci kdekoli, je to jen a jen dobře. 

Knihy Dobrovský

Pokud jste viděli IMAX prolog, na který si můžete zaskočit společně s Hobitem na Pražskou Floru, jistě mi dáte za pravdu, že zas tak pekelně vážný nový Star Trek nakonec nejspíš nebude. Postavy ve stylu prvního dílu sází hlášky i v těch nejdramatičtějších situacích a pokud film nakonec přeci jen bude trochu víc tlačit na pilu, o legraci v žádném případě nepřijdeme. Ať tak či onak, jedna z hlavních postav velmi pravděpodobně další misi U.S.S. Enterprise nepřežije. Slavnostní přelet letounů nad městem, shromáždění v uniformách, skládání vlajky, to všechno v kontextu dále viděného nevypadá nijak povzbudivě. Ani voiceover, který promlouvá ke Kirkovi o tom, že ani on není neomylný a ne vždy dokáže svou posádku ochránit, moc nadějí na hladký průběh nedává. Jestli tím nešťastníkem bude Spock, na jehož možnou smrt odkazuje poslední záběr, velmi bodobný scéně z Khanova hněvu, nejspíš dřív než na premiéře nezjistíme.

A to je dobře. Protože i přes to, jak je nová upoutávka nabušená, v podstatě nic nového se z ní nedozvíme. Otázky stále obklopují hlavní zápornou postavu v podání Benedicta Cumberbatche (na několik z nich se brzo v menším rozboru pokusíme odpovědět). Oficiální jméno jeho postavy už bylo sice zveřejněno, John Harrison se ovšem nikde ve Star Treku neobjevuje a bylo by velice zvláštní, kdyby tak dlouho utajovaná postava byla nakonec úplně nová. V původní sérii Star Treku se sice postava jménem Harrison objevila, nebyla ale nijak důležitá. Nejčastěji se zmiňují Khan, kterého Cumberbatch nedávno sám vyvrátil, ale věřte ještě některému z herců po všech těch "oficiálních" prohlášeních, a Gary Mitchell, ale kdyby to nakonec nebyl ani jeden z nich, mnohem víc bych sázel na někoho známějšího, než na úplně novou postavu.

Takže, užijte si tariler a připravte si argumenty ohledně Johna Harrisona, už brzy je uplatníte v diskuzi.

 

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz