DMZ 02: Tělo novináře

30. listopadu 2012 baffman Diskuze (0)
DMZ 02: Tělo novináře

Jen co se Matthew Roth v DMZ usadí, získá si přátelé a svým způsobem začne i normálně žít a fungovat ve společnosti, musí přijít armáda s tou svojí malichernou válkou a všechno zničit.

Knihy Dobrovský

Kniha Tělo novináře začíná několik měsíců po událostech prvního dílu. Celkově je rozdělena do jednoho velkého příběhu, krátké epizodky a malého bonusu na konci.

První příběh začíná několik měsíců po konci knihy první. Matthew právě nakupuje na tržnici vodu, když v tom přijíždí atentátník se sebevražednými sklony a celá idylka je pryč. Rothovi se podaří bez škrábance vyváznout a doběhnout domů, kde ho čeká telefonát od fanatické skupiny SSA (Svobodné Státy Americké), kteří ho následně unesou, aby se dozvěděl, že světoznámý reportér z prvního dílu je vlastně naživu.

Se vzkazem pak opouští DMZ a je odvezen na štáb armády USA. Informace, kterou sebou přiveze je následně zneužita, aby mohly proti sobě obě armády vést pravou válku. Celý prostředek knihy se pak právě onou válkou zaobírá, ale na konci příběhu přijde vyvrcholení a Matthew všechno zachrání.

První příběh mě přijde mnohem lépe zpracovaný, než celá první kniha, ale stále přetrvávají nedostatky z první knihy, kde postavy jsou dost málo uvěřitelné. Celý konflikt pak působí trochu zmateným dojmem,kdy ani sám autor neví, co všechno tam chce ještě připsat.

Oproti tomu kresba se o maličko zlepšila. Kdyby v knize byl jen tento příběh, musel bych dát nejspíš 7 z 10.

Oproti tomu druhý kratší příběh je vynikající. Příběh se odehrává v období před uzavřením Manhattanu a je vyprávěn hlavní ženskou postavou záchranářkou Zee. Zjistíme pár důležitých informací, které si však budete muset přečíst samy, abych Vás o něco nepřipravil.

 Tento příběh má jiný kresebný styl, který mi sedl o něco víc. Kdybych do ruky dostal jenom tenhle samotný sešit, musel bych hodnotit devíti body.

Jako bonus je v této knize obrazový průvodce po DMZ z pera Mattyho Rohta, který má přes dvacet stránek a je příjemným zpestřením knihy.

Tělo novináře je jako kniha o něco lepší než Válečná zóna, ale stáje jí něco chybí, aby byla opravdu dobrá. Kdybych mohl, udělil bych téhle knize hodnocení 7,5 z 10, protože je tu vidět zlepšení, které ovšem není nijak obrovské.

Druhý kratší příběh
Mírně zmatený příběh

Verdikt

Ani druhý díl DMZ se nemůže rovnat dílům jako Lucifer a Mýty, ale pokud vás bavil první díl, vězte, že tento díl je ještě o něco lepší a bude Vás prostě bavit.

O autorovi

baffman
baffman

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku