Sharlto Copley o remaku Oldboye

25. listopadu 2012 Andresito Diskuze (2)

Zdánlivě zbytečné remaky se musí obhajovat horem dolem.

Sharlto Copley o remaku Oldboye

Pokud jste náhodou neviděli skoro kultovní snímek korejského režiséra Parka Chan-wooka, který je adaptací stejmojmené mangy Garona Tsuchiyaiho a Nobuaki Mingeshiho, vězte, že spousta skalních fandů není z jeho remakováni zrovna nadšená. Upřímně se jim ani moc nedivím, Hollywood už takhle zvládl zpackat velkou spoustu klasik a i když remake Oldboye má na starosti Spike Lee, i přes to má z jeho snímku hodně lidí docela strach. Do premiéry ovšem zbývá ještě spousta času a tak mají tvůrci dost příležitostí k tomu, aby tyhle pochyby vyvrátili. Jako první na sebe tuhle nelehkou úlohu vzal Sharlto Copley, známý z hlavní role v Districtu 9 a představitel hlavni záporné role v chystaném filmu.

Knihy Dobrovský

"Spike Lee je skutečný umělec. Musí vám být hned jasné, proč má ve světě tak skvělou pověst. Je mi velkou ctí s ním pracovat.

Příležitost pracovat na filmu, jako je Oldboy, se vám naskytne jen málokdy. Hollywood velmi často remakuje jen proto, že fanoušci znají název, jen kvůli komerčnímu potenciálu. Ale když se podíváte, jací lidé pracují na Oldboyovi, dojde vám, že nám jde mnohem víc o kreativitu.

Nejde o obří značku, kterou se snažíte rebootovat, nebo s ní udělat něco, co vám vidělá miliony dolarů, je to jen film, který lidi inspiruje. A Spike je jen umělec, který byl inspirován. Hnací síla filmu není velké studio, nebo producent, který by se soustředil na komerční potenciál. Tou hnací silou herců a režiséra je jen prostá inspirace příběhem."

Je těžkém těmhle názorům nepodlehnout, když víte, že za filmem stojí osvědčený režisér a dobří herci. Kromě Copleye, pro kterého to mimochodem bude po Districtu 9 a A-Teamu docela nezvyklá záporná role, to jsou třeba Josh Brolin, Elizabeth Olsen, nebo Samuel L. Jackson. A co vy, tešíte se na Oldoboye jako na příjemné osvěžení příštího podzimu, nebo se spíš bojíte dalšího zbytečného prznění klasiky?

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Andresito Offline
Andresito 26/11/2012 (26. listopadu 2012)
Odpověd na #525 příspěvek od Damien
Spike Lee dobrý, ale stejně si myslim že je to skoro zybtečná škoda remakeovat něco, co už je jednou dobře natočený.
Musím se přiznat, že mě se Oldboy moc nelíbil, ne že by to byl špatný film, mě jen prostě ta asijská filmařina nějak nesedí. A když nebude Lee jen tupě remakovat, skutečně to vezme za jiný konec a látkou se jen inspiruje, tak proč ne.
Damien Offline
Damien 26/11/2012 (26. listopadu 2012)
Spike Lee dobrý, ale stejně si myslim že je to skoro zybtečná škoda remakeovat něco, co už je jednou dobře natočený.
Minotaur.cz