DMZ 01: Válečná zóna

28. listopadu 2012 baffman Diskuze (0)
DMZ 01: Válečná zóna

Poznejme děsivý Manhattan v první knize DMZ, který je chaotický, drásavý a hlavně pro všechny cizí bez průkazky novináře na krku smrtelně nebezpečný.

Knihy Dobrovský

Kameraman Matthew Roth dostává šanci jet natáčet se světoznámým reportérem a početnou ochrankou do válečné zóny na bývalém Manhattanu. Do zóny bez dlouhého příměří. Bohužel pro Rotha všechny ostatní zabijí a on zůstává sám.  Poté co přežije, se stane svědkem vraždy nevinných obětí americkou armádou a rozhodne se, že zůstane a natočí všechny hrůzy a naopak radosti všedního života ve válečné zóně.

      

      První člověk, kterého potká a nechce ho zabít, je mladá lékařka Zee, se kterou poté prochází ulice a dozvídá se víc o zdejších lidech a jejich osudech.  Při své cestě potká spousty slabě napsaných charakterů a jen opravdu pár uvěřitelných. Většině postav prostě neuvěříte, že by se stejně zachovali i doopravdy. Což u takhle laděného komiksu je rozhodně zápor.              

Scénárista Brian Wood umí v téhle knize a následně v celé sérii perfektně pracovat s atmosférou dýchající ze země zničené občanskou válkou.  Avšak do přístích dílů by měl zlepšit charaktery vedlejších a především hlavních postav.

Výtvarník Riccardo Burchielli mu zdatně sekunduje, hlavně co se poničeného světa týká. Umí skvěle vykreslit pozadí a atmosféru.  Kdy sledovat zničené město je prostě nádhera. Bohužel obličeje a výrazy jsou hrozné a to i u postav v popředí. 

V celkovém součtu pak Válečná zóna dopadla trochu hůř než jsem čekal. Zvlášť když to do světa vypustilo vydavatelství Vertigo. Od kterého jsme se u nás dočkali Mýtů, Lucifera, 100 Nábojů a s nimi se prostě DMZ rovnat nemůže.

Jenže pokud vás už superhrdinové omrzeli, máte rádi akci, násilí a válku a, tak je tahle kniha přesně pro vás.                                                  

Dobře vykreslené pozadí děje
Chvílemi slabší kresba

Verdikt

Velmi povedená první kniha série, která rozhodně stojí za přečtení a to především pro ty, kteří čtou rádi příběhy obyčejných lidí za válečného konfliktu. Takže nezbývá nic jiného než si připevnit průkazku novináře a vrhnout se do válečné zóny po hlavě.

O autorovi

baffman
baffman

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz