Iron Man 3: rozbor traileru

21. listopadu 2012 Andresito Diskuze (1)

Co všechno jsme se dozvěděli z první upoutávky?

Iron Man 3: rozbor traileru

První upoutávku na třetího Iron Mana už máme nějaký ten pátek za sebou a určitě s námi budete souhlasit, že navnadila víc než dostatečně. Ovšem ani při opakovaném zhlédnutí si nelze všimnout všech důležitých detailů, takže jistě přijde vhod menší rozbor, který se pokusí všechny detailu z traileru vybrat a rozebrat. Nepochybuji o tom, že jste za tu dobu upoutávku viděli už několikrát a pravděpodobně i četli nějaký ten rozbor na jiných webech, přesto doufám, že i ten náš, i když přichází trochu s křížkem po funuse, vám nabídne pár informací, které jste zatím nikde nezískali. Tak s chutí do toho a pozor na spoilery.

Knihy Dobrovský

Trailer začíná pohledem na Iron Mana, ležícího ve sněhu a upřímně, nevypadá to s ním zrovna nejlíp. Ovšem nějaká ta menší nakládačka fyzického charakteru bude nejspíš to nejmenší, s čím se Tony ve svém třetím filmu bude muset vypořádat.

 

Tony Stark v obležení novinářů a s ne zrovna veselým výrazem na tváři. "Od New Yorku už není nic jako dřív." zní jako podkres. Mluví Tony o událostech Avengers? Nejspíš je to něco nového a něco mnohem tragičtějšího. Ale o tom později.

 

Tenhle obrázek je nejspíš ze scény, ve které se Stark teprve učí používat látku Extremis, která mu pomocí nanotechnologie umožňuje ovládat veškerou elektroniku, včetně samotného Iron Manova obleku.

 

A nyní se vracíme k výroku o New Yorku. Stark tím totiž možná myslel událost, k níž se váže pietní misto na obrázku. Stíny, které můžete vidět na zdi vznikají při atomovém výbuchu, spoustu podobných je rozeseto po celém Černobylu a právě touto událostí je Tony nejspíš zdrcen. Jde o nehodu ve Stark industries? Způsobil výbuch on sám? Nebo mu snad nedokázal zabránit? Uvidíme.

 

Doktora jménem Aldrich Killian si zahraje Guy Pearce a zdá se, že si to patřičně užívá. Právě tato postava v komiksu ukradla a následně prodala teroristům látku Extremis. Ovšem také velmi brzo zemřela, snad se to filmovému Killianovi nestane. Nebo alespoň ne tak brzo, byla by to škoda.

 

Honě znepokojivá scéna v už tak dost temné upoutávce. Pepper je probuzena někým v obleku Iron Mana a Tony to, jak vidíme, není. A nebo je to jen Tonyho noční můra, o kterých v upoutávce mluví? Ovšem také je tu možnost, že se Tony ještě úplně nenaučil ovládat Extremis a jeho brnění jsou i pro něj samotného tím pádem nebezpečná.

 

Tonyho obleky ve scéně, ve které je vážně nehceme vidět. Jde o útok Mandarina? Zajímavé ovšem je, že v traileru vybuchují pouze nové Tonyho obleky. Je v tom nějaký záměr, nebo prostě jen v upoutávce nevidíme celou scénu a nakonec budou zničena všechna brnění?

 

První pohled na Mandarina. Nejzajímavější na něm je nejspíš tetování na krku. Hodně připomíná štít Captaina Ameriky, ovšem nenapadá mě žádný důvod, proč by měl Mandarin takové tetování mít. Spekuluje se o tom, že měl Mandarin nějakou společnou minulost s Nickem Furym a útok na Tonyho je jen jendím z kroků v mnohem větším plánu, který má za cíl nějaké vyšší dobro. Ovšem A, které je ve středu tetování může být i symbolem pro anarchii, což by dávalo mnohem větší smysl.

 

Další nová postava, Rebeca Hall v roly Mayi Hansen, spolupracovnice doktora Killiana. Podílela se na vývoji látky Extremis, v komiksu je z počátku po boku Tonyho Starka, ale později se z ní vyklube zrádkyně, která spolu s Killianem Extremis prodala teroristům.

 

Don Cheadle v roli plukovníka Rhodese aka War Machina, v novém obleku Iron Patriota.

 

Jon Favreau se druhým dílem rozloučil s režií Iron Mana a zdá se, že třetím dílem se rozloučí i s rolí Happy Hogana. Tenhle film vážně nebude žádná velká legrace. Mimochodem, všimli jste si, že Hoganovi pod košilí (nejspíš) září Iron Manův reaktor?

 

Operace, při které bude pravděpodobně Tonymu implantována látka Extremis.

 

Útok na (pravděpodobně) vládní letadlo. V jednu chvíli se zdá, že na letadlo útočí jedno ze Starkových brnění (letadlo je rozbito zvenčí, pěstí právě jednoho z obleků). Nicméně Iron Man (tentokrát už nejspíš se Starkem uvnitř) se snaží osoby padající z letadla zachránit.

 

S Pepper to nevypadá moc dobře, nejspíš je unesena. Zeď, která je vidět za ní, je podobná té z pietní scény. Má to nějakou souvislost?

 

V komiksu našel Mandarin těchto deset prstenů ve ztroskotané mimozemské lodi a využil je pro své vlastní účely. Každy z prstenů má specifickou moc (představte si, že Green Lantern má jen jeden a i s ním dokáže nadělat slušnou paseku), ovšem není jisté, že stejnou moc budou mít i ve filmu. Má jít především o špionážní "technologický" thriller a pochybuji, že do něj budou chtít tvůrci míchat nějaké velké mystično. Navíc v další scéně, ve které Mandarin nabíjí pistoli, už prsteny na ruce nemá.

 

Iron Man vs. iron Man. Tahle scéna se nejspíš odehrává během útoku na Strakův "dům na pláži" v Malibu a podporuje dohady, že Starkovy obleky se dokáží ovládat samy od sebe. Není jisté, co má tenhle konkrétní oblek zalubem, doufejme, že se snaží Starkovi pomoci. Nevypadá to totiž, soudě podle Tonyho výrazu, že by ho Tony sám ovládal.

 

Totožnost této nové postavy nebyla zatím potvrzena, nicméně zahrahe si jí francouzská herečka Stephanie Szostak. Spekuluje se o tom, že se jedná o Wasp, manželku Hanka Pyma alias Ant Mana, původního zakladatele Avengers a hodně svérázného chlapíka. Jeden z producentů filmu na svém Twitteru uvedl, že "fanoušci budou z téhle postavy nadšeni", takže to nejspíš žádná nedůležitá ženská nebude. Ať tak či tak, otázkou je, proč tlačí Tonyho na zeď? A hlavně, co to má Tony hergot na sobě za strašný hadry?

 

Iron Patriot zdá se ví, jak praštit pěstí ... ehm, chlapem do stolu. Ve filmu by měl být agentem tajné služby, který bude chránit viceprezidenta USA na oficiální návštěvě Číny. Že by tam měl menší trable s Mandarinem? A odhrává se zmiňovaný útok na letadlo při návratu z Číny?

 

Vrtulníky útočí na Starkovo sídlo a s Tonym a s Pepper to nevypadá dvakrát nejlíp. Konečně někoho napadla spásná myšlenka zaútočit na Tonyho, když a kde to bude nejméně čekat. Nechápejte mě špatně, přeju mu jen to nejlepší, i když z pod tak velkého kusu betonu, několik tisíc metrů pod hladinou se bude asi hodně těžko dostávat. Že by dorazily na pomoc náhradní obleky?

 

 

 

A jsme zpátky na sněhu. Melodramatický záběr, Tony Stark a jeho brnění v poloze ležícího střelce. Hodně štěstí Tony, snad přežiješ závěr své trilogie ve zdraví.

 

Gratuluji, pokud jste skutečně dočetli článek až do konce bez usnutí. Názory, nápady, nové pohledy, se vším rychle do diskuze.

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Mr.FREAKE Offline
Mr.FREAKE 21/11/2012 (21. listopadu 2012)
suhlasim s tym ze to tetovanie na krku  predstavuje capitana americu  a ked si vsimnete ani tam nema prstene takze podla mna to je iba naky špicl SHILDu...
Minotaur.cz