Robocop: nové koncept arty

18. listopadu 2012 Andresito Diskuze (0)

Další příležitost zvyknout si na nového Robocopa.

Robocop: nové koncept arty

O designu obleku nového Robocopa už se toho napsalo hodně a jen málo z toho bylo pozitivní. Znovu se potvrdilo, že velké změny v zavedených značkách (minimálně ze začátku) nikomu moc nevoní. Osobně nic proti originálu nemám, ale jednoduše už nežijeme v osmdesátkách a ten "starý" by do dnešní doby už moc nezapadl a i když jsem si na ten nový musel chvíli zvykat, nakonec se mi začal i líbit. Když nic jiného, rozhodně není zas tak špatný, aby nějak zvlášť odváděl pozornost od filmu, který doufejme, přeš četné tvůrčí neshody dobře dopadne. 

Knihy Dobrovský

Internetem totiž kolují zvěsti, že režisér snímku José Padilha (který má na svědomí skvělou Elitní jednotku) si moc nerozumí s producenty a jednomu svému příteli se dokonce svěřil, že natáčení Robocopa je pro něj peklo na zemi. Snad to nebude zas tak žhavé, první oťukávání s Hollywoodem sice nemůže být moc lehké, ale když si Padilha po čase zvykne, že devět z deseti jeho nápadů producenti nepřijmou, třeba natočí originální a hlavně osobitý snímek, v jaký všichni doufáme. Chystá se totiž podívat hlavně na duševní pochody policisty, který se ze dne na den stal strojem, na to, co taková změna s člověkem udělá, což zní zatraceně dobře.

Ještě než přijdou na řadu slibované koncept arty, pár slov ke scénáři: v roce 2028 je nadnárodní koncern OmniCorp v centru výroby robotů. Jejich droni pomáhají vyhrávat války po celém světě a nyní se firma chystá přivést tyto technologie na domácí půdu. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milující manžel  a dobrý policista, který dělá vše pro to, aby potlačil kriminalitu a korupci v Detroitu. Po té, co je velmi vážně zraněn, rozhodne se OmniCorp využít své technologie k jeho záchraně. Alex se vrací do ulic Detroitu s novým schopnostmi, ovšem také s psychickými problémy, kterým žádný policista před ním nemusel čelit.

 

 

 

 

 

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku