Seriály s Michellitou - 5. Men in Red

13. listopadu 2012 Michellita Diskuze (0)
Seriály s Michellitou - 5. Men in Red

Zdravím komiksofilové a komiksofilačky! Týden utekl jako voda a přinesl nám další seriálovo-komiksový článeček. Tak se pohodlně usaďte a přeji příjemné čtení.

Tento týden se se mnou podíváme na chlapíky v červených hadrech. Můj kolega Morzael nedávno psal o superhrdinských kostýmech a ti, kteří se objevují v dnešním seriálu si zvolili červenou barvu.

Knihy Dobrovský

Shazam!
Půlhodinový hraný seriál s hlavním hrdinou Kapitánem Marvelem. Jeho verze se značně liší od komiksové předlohy. Chybí zde násilí, superpadouši a Billy jak ve své normální, tak i v superhrdinské podobě pomáhal lidem, kteří se dostali do trablí sami. Tento seriál o celkově třech sériích a 28 dílech měl být nedávno vydán poprvé i na DVD.

ShazamShazam

The Kid Super Power Hour with Shazam!
Ranní sobotní program se superhrdinským tématem se stával z Hero High (mladí superhrdinové na střední škole, nedávno jsem se o tom zmínila a více vám, raději, neřeknu) a kresleného seriálu Shazam. Kreslený seriál vyprávěl o Kapitánovi Marvelovi a jeho superhrdinské Marvel rodině. Vidět ho mohly americké děti v roce 1981 a měl pouze 13 dílů.

Marvel FamilyMarvel Family

The Flash
Hraný seriál z roku 1990 o pouhé jedné sérii a 22 dílech. Vypráví o forenzním chemikovi Barry Allenovi, do jehož laboratoře uhodil blesk. Protože se tam v tu dobu nacházel, blesk zanechal následky – a to superrychlost. Společně s Tinou McGee vytvoří i speciální oblek a oficiálně se tak uvede jako Flash. Jeho nejznámějšími protivníky v seriálu jsou Trickster a jeho pomocník Prank, Captain Cold a Mirror Master. Ačkoli jsou to všechno známé postavy DC světa, velmi se od svých předloh liší. Na seriál pak navazuje 76 stránková kniha a jeden film.

The FlashThe Flash

The Plastic Man Comedy/Adventure Show
Jak již napovídá název, tento animovaný seriál vypuštěný hned po Super friends v letech 1979-1981 vypráví o známém superhrdinovi DC univerza. Plastic Man, jeho přítelkyně Penny a pomocník Hula-Hula mají zabránit na světě jakékoli katastrofě. Smysl pro humor hlavní hrdina nevynechává ani v ošemetných situacích.
S Penny se vezmou až ve druhé sérii a mají dítě, kterému se říká Baby Plas a oplývá stejnými vlastnostmi jako Plastic Man.

Plastic ManPlastic Man

Nedávno byl vytvořen i pilot k dalšímu seriálu Plastic Man, ale ten nebyl dosud zvěřejněn. Navíc s s ním můžeme setkat v některých DC Nation Shorts.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku