Nový Star Wars film na obzoru!

30. října 2012 gumidekmedvidek Diskuze (4)

Epizoda VII už v roce 2015!

Nový Star Wars film na obzoru!

Tak jsme se konečně dočkali. Miliony fanoušků po celém světě slaví úspěch. Filmová společnost Disney koupila LucasFilm, a nyní vlastní práva na Star Wars. Podle Disney se nové epizody s pořadovým číslem VII dočkáme už v roce 2015!

Knihy Dobrovský

Sváta dobroto! Walt Disney Company právě koupil Lucasfilm za 4 050 000 000 dolarů v hotovosti a akciích, načež oznámil, že roku 2015 vypustí do světa nový film-Star Wars: Episoda 7.

Prohlášení  George Lucase:

"Za posledních 35 let, mi bylo nesmírnou poctou sledovat, jak se díly Star Wars předávají z generace na generaci a nyní pro mě nastal čas, předat roli filmařů Star Wars na jiné. Vždy jsem věřil, že může žít Star Wars i beze mě a jsem přesvědčen, že Lucasfilm pod vedením Kathleen Kennedy dostane nový domov. Obzor, který může nabídnout Disney, přináší příležitost pro objevení nových možností Lucasfilmu."

Kdo je kdo:

Kathleen Kennedy: aktuální spolupředseda Lucasfilm, která se stane rovněž prezidentem Lucasfilmu

Alan Horn: má na starosti peněžní transakce

Walt Disney se rozhodlo pokračovat ve své strategii-přivést divákům mimořádně tvůrčí obsahy a z toho důvodu se rozhodlo koupit Lucasfilm Ltd. v podobě akciových i peněžních transakcí. Lucasfilm je 100% vlastněna společností Lucasfilm, jehož předsedou je George Lucas. Podle podmínek dohody a na základě ceny koupila společnost Walt Disney dne 26. října 2012 Lucasfilm za 4 050 000 000 dolarů. Transakce činila přibližně polovinu částky v hotovosti a dále vydala téměř 40 mil. akcií. "Lucasfilm odráží mimořádnou vášeň, vize a osobitý příběh George Lucase" řekl Robert A. Iger, předseda představenstva a generální ředitel společnosti The Walt Disney Company.

"Tato transakce kombinuje prvotřídní portfolio obsahu včetně Star Wars, jedné z největších sérií všech dob, s jedinečnou a bezkonkurenční kreativitou v podání Disney, napříč různými stupni podniků a trhů, kdy se snaží vytvářet udržitelný růst a řídit dlouhodobou hodnotu."

"Za posledních 35 let, bylo mým největším potěšením sledovat, jak se Star Wars předává z generace na generaci." řekl ve svém prohlášení George Lucas, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Lucasfilm. "Nyní pro mě nastal čas, předat Star Wars nové generaci filmařů. Vždycky jsem věřil, že Star Wars může žít dále i beze mě, a z toho důvodu jsem si myslel, že je důležité učinit tento přechod ještě během svého života. Jsem přesvědčen, že s Lucasfilm pod vedením Kathleen Kennedy dostane nový domov v rámci Disney. Star Wars tak bude žít dál a bude vytvářet rozkvět ještě dalším generacím, které přijdou. "

Podle dohody bude Disney nabývat vlastnictví Lucasfilmu včetně povolení na jeho masivně popularní Star Wars, které zahrnuje i jejich provozní podniky v živé produkci akčního filmu, spotřební zboží, animace, vizuální efekty a audio postprodukci. Lucasfilm, se sídlem v San Franciscu, působí pod názvem Lucasfilm Ltd, LucasArts, Industrial Light & Magic, a Skywalker Sound, a současným záměrem je pro zaměstnance Lucasfilmu zůstat na svých současných lokalitách. Kathleen Kennedy, aktuální spolupředseda Lucasfilm, se stala rovněž prezidentem Lucasfilm. Navíc bude působit i jako brand manager pro Stat Wars, který zahrnuje integrování a maximalizování hodnot tohoto globálního povolení. Dále bude Kennedy představovat výkonného producenta nového hvězdného filmu Star Wars: episoda VII, které je určeno pro vydání roku 2015. Dá se navíc očekávat i nová sága Star Wars.

Pod vedením vysoce talentovaného týmu Lucasfilm bude legendární Star Wars (po více, jak 35 letech) opět vzkvétat a bude rovněž nabízet prakticky neomezený vesmír postav a příběhů v rozmezí dlouhodobého horizontu. Star Wars má své milovníky po celém světě a vytváří tak pro Disney široké možnosti. Start Wars celovečerní filmy získaly, k dnešnímu dni, celkem 4,4 miliardy dolarů a stále pokračující poptávka učinila ze Star Wars jednu z předních produktových značek.

Velmi úspěšná akvizice Pixaru a Marvelu přivedlo Disney společnosti jedinečnou schopnost plně rozvinout a rozšířit finanční možnosti vysoce kvalitního tvůrčího obsahu s přesvědčivými postavami a vyprávění prostřednictvím uplatňování inovativních technologií a multiplatformní distribucí ve skutečně globálním měřítku za účelem získání maximální hodnoty. Přidáním Lucasfilm do portfolia Disney výrazně zvyšuje schopnost podniku sloužit spotřebitelům a vytvořit další dlouhodobou hodnotu pro akcionáře.

Co si myslíte o tomto "epickém" obchodu?

Na závěr jeden fake obrázek na naladění té správné atmosféry. Ať Vás provází síla!

O autorovi

gumidekmedvidek
gumidekmedvidek

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

damic Offline
damic 31/10/2012 (31. října 2012)
Odpověd na #435 příspěvek od damic
Přesně tak, plně souhlasím s tebou, taky mám strach rozjíždět novou sérii, která následuje po vítězství rebelů. Tak jak říkáš, nejlepší by určitě bylo udělat film podle KOTORu, protože jen hra samotná mě šíleně bavila a i když se ten příběh až tak úplně nepodobá filmové sáze, tak proč s novým ředitelem...
A ještě jak říkáš, tak taky doufám, že SW dostanou pod ruku odborníci))
damic Offline
damic 31/10/2012 (31. října 2012)
Odpověd na #434 příspěvek od gumidekmedvidek
Naprosto s tebou souhlasim a neskutecne se taky tesim. Osobne ale preferuji to aby se do puvodni triologie (epizody 4,5,6) uz necpali. Pro me je to filmove uzavreny pribeh a dokonale mi sedi jak ho rozvijeli v knihach, komiksech i pc hrach. Takhle by to nabouralo logiku techto pokracovani. Moje vize je takova ze by nejlepsi bylo se presunout...
Přesně tak, plně souhlasím s tebou, taky mám strach rozjíždět novou sérii, která následuje po vítězství rebelů. Tak jak říkáš, nejlepší by určitě bylo udělat film podle KOTORu, protože jen hra samotná mě šíleně bavila a i když se ten příběh až tak úplně...
gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 31/10/2012 (31. října 2012)
Odpověd na #433 příspěvek od damic
Hohoo, tak tohle je pro mě a né jen pro mě určitě obrovským boooom. Vždy jsem viděl jen malou šanci, že se natočí přinejmenším nový trilogie. Určitě se nermírně těším, ale jsme zvědav jak se Disney s tím popere. Věřím, že zkušenosti na to jistě mají, jen doufám, že to nijak nezvržou )). Jsem velice zvědav na...
Naprosto s tebou souhlasim a neskutecne se taky tesim. Osobne ale preferuji to aby se do puvodni triologie (epizody 4,5,6) uz necpali. Pro me je to filmove uzavreny pribeh a dokonale mi sedi jak ho rozvijeli v knihach, komiksech i pc hrach. Takhle by to nabouralo logiku techto...
damic Offline
damic 31/10/2012 (31. října 2012)
Hohoo, tak tohle je pro mě a né jen pro mě určitě obrovským boooom. Vždy jsem viděl jen malou šanci, že se natočí přinejmenším nový trilogie. Určitě se nermírně těším, ale jsme zvědav jak se Disney s tím popere. Věřím, že zkušenosti na to jistě mají, jen doufám,...
Minotaur.cz