Wolverine nebude prequel

28. října 2012 Andresito Diskuze (0)

Máte rádi překvapení?

Wolverine nebude prequel

Režisér nového Wolverina James Mangold poskytl rozhovor magazínu Empire, ve kterém vyvrátil něco, s čím předtím všichni počítali jako s uzavřenou věcí. Film nebude prequel trilogie X-men, ale bude se odehrávat až po událostech X-Men 3.

Knihy Dobrovský

Obrázek, na kterém má Wolverine kostěné drápy, bude tedy nejspíš jen flashback a informace o návratu Jean Grey tedy také nejspíš souvisí jen s flashbackem. Ta, jak je známo, na konci závěrečného dílu trilogie zemřela. I o tom Mangold v rozhovoru mluví: „Jean Grey je mrtvá stejně jako mnoho dalších X-Menů, což znamená pro Wolverina ohromný pocit izolace.“

Vypadá to, že blížící se komikové adaptace se nehodlají se svými hrdiny nijak zvlášť mazlit. Jak na tom bude Tony Stark jsme viděli už v traileru, Captain America se bude muset vypořádat se svým přítelem Buckym (a má to být hodně osobní) a název druhého Thora mluví za vše.

Izolace ale není jediný důvod, proč se Wolverine odehrává až po předchozích dílech: „Chtěl jsem vyprávět příběh bez zátěže, nebo nutnosti skončit film tak, aby na něj další mohly navazovat.“ řekl Mangold a odhalil i další důležitý prvek filmu: „Myšlenka na nesmrtelnost bude prostupovat celým mým filmem. Zátěž tohoto údělu bude na Logana hodně působit.“

Mě osobně tahle zpráva hodně potěšila. Veselých a čistě zábavných komiksových filmů už Marvel vyprodukoval dost na to, abychom si mohli užít trochu té drámy. Ta by v novém Wolverinovi rozhodně chybět neměla, aneb jak říká sám režisér: „Wolverine bude japonský noirový film s nabušenou akcí.“ Celkem odvážná kombinace, tak snad to Mangoldovi vyjde.

O autorovi

Andresito
Andresito

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz