Seriály s Michellitou - 1.Týmová spravedlnost

16. října 2012 Michellita Diskuze (2)

Just Justice League

Seriály s Michellitou - 1.Týmová spravedlnost

Dobrý večer komiksáci a komiksačky, připravtě si šálek čaje, pohodlně se usaďte a udělejte si pohodlnou atmosféru. Možná vám totiž nesu zábavu na budoucí hodiny, dny, měsíce a možná i roky. Ode dneška tu totiž každé úterý najdete jeden článek ze série na dále popsané téma a budu ráda, když si uděláte tuto chvilku času i nadcházející týdny.

Knihy Dobrovský

Každý známější komiksový hrdina či superhrdina má svůj vlastní seriál nebo zastává jednu z hlavních rolí jiného seriálu a čím dál více je v těch odvysílaných pořádný zmatek. Některé z nich pak upadají postupně do zapomnění (občas bohudík). Proto jsem pro vás připravila sérii článků, které vám televizní stránku komiksového světa přiblíží nebo alespoň vás inspirují k sledování seriálů ať už podle komiksové předlohy či naopak, kdy se tvoří komiksy na základě samotných seriálů. Samotný počet tipů se pak bude hodně různit - od pouhých dvou až... prostě hodně.
Upozorňuji, že já sama jsem všechny neviděla. K některým jsem se ještě „neprokousala“, některé mám nedodívané a u některých mi bohatě stačí vidět trailer nebo pilot . A některé asi ani nikdy neuvidím...
A teď přímo k tématu tohoto týdne – dlouho jsem přemýšlela jaké vybrat a tak začnu tím nezákladnějším a asi také nejčastějším – „týmovky“. Více či méně superhrdinů společně zachraňující svět a dokazující, jak je týmová práce složitá a důležitá a jak mohou být vztahy ve skupině napjaté. Jak je přátelské pouto silné a že padouch nemá šanci vyhrát. Divácky jsou velmi oblíbené, protože si tak jednoduše každý najde toho svého oblíbence, který vždy pak hraje samozřejmě tu nejdůležitější roli.
A abych toto téma plnohodnotně probrala, zaměřím se tentokrát pouze na seriály podle komiksové předlohy mého oblíbeného komiksového nakladatelství – DC Comics. Takže můžeme začít.

 

Justice League
Liga Spravdelivých – jen těžko budete hledat někoho, kdo ji nezná. A tady ji máme v plné parádě, bez pomocníků, superzvířat a tvořící ji pouze Martian Manhunter, Green Lantern (John Steward), Wonder Woman, Superman, Batman, Flash (Wally West) a Hawkgirl. Epizody mají asi 20 minut, ale drtivá většina jsou dvoudíly a ve dvou případech dokonce trojdíly , takže při sledování těžko zůstanete u jedné epizody.
Justice League je vytvořena studie Cartoon Network, je rozdělena do dvou 26ti dílných. Seriál byl navíc označen za dvacátý nejlepší animovaný seriál vůbec.

Justice League

 

Justice League Unlimited
Přímo navazuje na seriál Justice League a je natočen podle stejnojmenné komiksové předlohy. Tým na čas opustí Hawkgirl, která ohrozí celou Zemi a zbytek JLA si začne uvědomovat, jak je tato planeta málo chráněná. Začne masivní přijímání nových členů (z původních sedmi jich je nyní přes 50) a velká část je zde poprvé zobrazena v jiné, než komiksové podobně.
Tento seriál je rozdělen do tří sérií po 13ti dílech a stále si zachovává svou délku avšak již ne ve formě dvoudílů.

Justice League Unlimited

 

Super Friends
Tento animovaný seriál běžel na televizních obrazovkách od roku 1973 do roku 1986. Je v něm sloučena samotná Justice League společně se známýcm seriálem Scooby-Doo, ale později byly tyto seriály odděleny. Samotný má 109 epizod a superhrdinský základ zde tvoří Wonder Woman, Superman, Batman a Aquaman, postupně se zde pak objevují i další postavy jako je Flash nebo Robin.
Jednotlivé série jsou různě pojmenováné - The All-New Super Friends Hour, All-New Super Friends/Challenge of the Super Friends, The Worlds Greatest Super Friends, Super Friends, The Best of the Super Friends Super Friends: The Legendary Super Powers Show, The Super Powers Team: Galactic Guardians.

Super FriendsSuper Friends

 

DC Nation Shorts
Celkově 66 krátkých snímků vydávané od listopadu 2011. Jsou vysílný vždy s Young Justice a Green Lantern: The Animated Series (od příštího roku s Beware the Batman).

DC Nation Shorts

Doufám, že se vám první článek líbil a že se budete těšit na následující, který se bude stále věnovat ještě světu DC.

O autorovi

Michellita
Michellita

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Michellita Offline
Michellita 17/10/2012 (17. října 2012)
Děkuji, je skvělé slyšet takovou kladnou odezvu ;) A ano, pokoušíme se, aby náš web četli všichni s oblibou a od předělání jedeme naplno :)
damic Offline
damic 17/10/2012 (17. října 2012)
Krása, super, paráda )). Chválím, ačkoli jsem zatím DC Comics příliš nesledoval, tak mě toto bavilo a vypadá to, že už je čas, se více věnovat i právě DC Comics. A začnu s tím hned po práci haha )))). Ještě bych rád dodal, i když to do této rubriky nepatří, že od...
Minotaur.cz