Joker je zpět!

10. října 2012 Morzael Diskuze (4)

Guess, who is back!!!

Joker je zpět!

Zamyšlení, které jsem psal minulý týden jsem nedělal pouze náhodou. Největší novinkou DC komiksů tohoto týdne je určitě návrat Jokera, který si můžeme poprvé vychutnat v dílech Batman #13 a Batgirl #13. V USA vychází již dnes. 

Knihy Dobrovský

 

Od začátku New 52 moc Joker k vidění nebyl, vlastně téměř vůbec. Proto si hodně lidí kladlo otázku, kdy se zase objeví. Minulý týden se fanoušci dočkali, když DC konečně oficiálně oznámilo návrat Jokera v crossoveru komiksů všech členů Batman Family s názvem "Death of the Family".
Pokud by si někdo myslel, že nedávno vydaný crossover "Night of the Owls" byla pro Batman Family docela nepříjemná událost, myslím, že na ní budou ještě s láskou vzpomínat. Jedná se tu přeci o Jokera. Nejbrutálnějšího záporáka DC světa.  A jelikož New 52 prakticky vymazalo jeho dva nejhorší činy, které Batman Family provedl (smrt Jasona a ochrnutí Batgirl), očekávám, že se dočkáme nějaké kompenzace ve prospěch Klauního prince zločinu. 
Ságu má na starost prověřený a oblíbený autor Scott Snyder ve spolupráci s Gregem Capullou a Jonathanem Glapionem. 
Na závěr Snyderovo vyjádření ohledně nadcházející ságy:
"Joker je můj nejoblíbenější padouch všech dob. Nejen v komiksech. Ve  všem - filmech, knihách, seriálech. Je s přehledem ten nejlepší. Tudíž je tento příběh pro mě extrémě důležitý a osobní - něco co jsem ve své hlavě vytvářel od doby, kde jsem začal pracovat na příbězích Gothamu. 
Je to vlastně mé velké odhalení Jokera, můj Arkham Asylum, můj The Killing Joke, ale ve větším měřítku. Abych to shrnul, je to největší, nejdrsnější a nejpřekvapivější Jokerův příběh, jaký dokážu vyprávět. 
Joker je naprosto vypuštění ze řetězu. Byl pryč víc jak rok a plánoval tuto pomstu. Sledoval a připravoval věci, a teď je zpět. Pasti nalíčené, nože nabroušené... počkejte až to uvidíte sami. Z Gregových skic jsem měl doslova husí kůži. Takto jste Jokera ještě neviděli. Má svou misi, má své tajemství. Nebude to hezké, ale bude to dost divoké. Děkuji, že tento zážitek s námi sdílíte."
 
Já nevím jak Vy, ale já se nemůžu dočkat!  

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

Morzael Offline
Morzael 22/11/2012 (22. listopadu 2012)
Já vím :-), nemyslel jsem to tak, že je vymazali doslova. Ale že dvě nejhorší Jokerovi akce proti Batman Family nakonec vyšli v niveč, všichni jsou teď živí a zdraví.
Mr.FREAKE Offline
Mr.FREAKE 21/11/2012 (21. listopadu 2012)
Omyl. Batgirl bola postrelena Jokerom a nasledne ochrnula ale po experimentalnej liečbe zase chodi tým sa začína prve vidanie Batgirl v NEW 52.
Morzael Offline
Morzael 17/10/2012 (17. října 2012)
Osobně jsem taky docela zvědavej, jak se Snyder předvede, přeci jen superlativy nešetří žádný autor před vydáním svých komiksů a pak se žádný poprask nekoná... ale Snyderovi bych to snad i věřil :-D
Kaluž Offline
Kaluž 17/10/2012 (17. října 2012)
Tak Jason Todd je zase naživu, pacholek jeden. Koho si člověk neoddělá sám... „Je to ... můj Arkham Asylum, můj The Killing Joke, ale ve větším měřítku.“ - tady si Snyder asi trošičku zapřeháněl, no uvidíme, mám objednáno.
Minotaur.cz