Hitman VIII - Zavíračka

20. září 2012 Morzael Diskuze (0)

Pití jde na účet podniku, pardi.... Ale kvéry musíte nechat za dveřma.

Hitman VIII - Zavíračka

Už je to osm let, co do našich komiksových životů vstoupil Tommy Monaghan svým prvním přeloženým svazkem. Někteří si ho oblíbili více, jiní méně. Důležité ale je, že pobavil skoro každého, kdo se pustil do jeho příběhu. Nyní se kruh uzavírá a sága končí. Je tu totiž poslední, osmý, svazek, který nám přináší závěrečnou komiksovou eskapádu Tommyho Monaghana, alias Hitmana z Gothamského Kotle. Pojďme tedy zamáčknout slzu a podívat se, co nám přináší příběh "Zavíračka". 

Knihy Dobrovský

Kdo četl předposlední svazek "Stará páka", ví už, že série Hitman přešla na trochu vážnější notu, než na jaké se nesly její předchozí díly. V této notě pokračuje i díl poslední. Na cestě za pomstou způsobil Tommy masakr, který mu přinesl respekt poloviny Kotle a nenávist té druhé. 

Příběh se uzavírá podobně jako kinohit letošního léta - The Dark Knight Rises, a sice návratem na začátek. Žádný účet v Gothamu nezůstává nesplacen a minimálně jeden velký Tommy má. 
Mluvím o agentovi CIA z druhého svazku, který s pomocí jisté krásné slečny namířil proti Tommymu hrdinu Star City, Green Lanterna, a z kterého Tommy udělal naprostého hlupáka. Tento prťavý byrokrat s Napoleonským komplexem se snaží vytvořit vlastního armádu metalidí, a Tommyho chráněnkyně viděla něco, co neměla. Tak se staří známí střetávají znovu a zahořklý Tommy opravdu nevidí rád, když někdo zkouší připravit jeho přátele o život. Finální bitva o Gothamský Kotel začíná...
 
Za komiksem opět nestojí nikdo jiný než samotný Garth Ennis a John Mcrea. Kdo četl předchozí díly, ví už v jakém duchu se Hitman veze. Osobně mě trochu mrzí, že vymizela hravost a utahování si z DC světa, které jsem měl tolik rád na minulých dílech. 
Vtípků se tu samozřejmě dočkáte, ale celým příběhem se vleče pochmurně vážná atmosféra. Ano je to pořád Hitman, je to pořád náš oblíbenec Tommy, ale příběh už si nezvratně říká o rozuzlení. Co nebylo zodpovězeno, bude odkryto, co nebylo dořešeno, bude splaceno, je to konec ságy, jak má být. 
Tento díl byl sice nutný, ale bohužel bych ho do TOP příběhů Tommyho Monaghana nezařadil. Jenže možná důvodem je,  že se mi prostě nechce rozloučit s mým oblíbeným nájemným zabijákem :-). 
 
Byly to fajn roky a super šlamastyky, do kterých jsme se to s Tebou dostali. Všechna čest Tommymu!   
Vyvrcholení skvělé ságy
Méně hravosti a odlehčenosti než u předchozích dílů

Verdikt

Jedná se o skvělé zakončení ságy Tommyho Monaghana, které potěší a zároveň rozesmutní každého fandu této série. Není to už tak veselé a odlehčené jako předchozí díly, což někomu může přijít k chuti, mně osobně to přišlo spíše na škodu. Komiks určitě není určen někomu, kdo nečetl předchozí díly, nebudete mít absolutně tušení, co se děje. Pro fandy série naprostá povinnost přečíst.

Comics point
Za spolupráci děkujeme síti prodejen Comics Point, která přináší komiksovým čtenářům všechny díla od velkých komiksových nakladatelství ČR a proslavené anglické komiksy. Mimo to nabízí svým zákazníkům různé předměty s komiksovou, filmovou a knižní tématikou. Prodejny Comics Point se za dobu svého působení staly Mekkou fanoušků komiksů po celé zemi.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku