The Walking Dead: třetí série klepe na dveře

18. září 2012 TommyEmko Diskuze (0)
The Walking Dead: třetí série klepe na dveře

Do začátku třetí série seriálu The Walking Dead (česky: Živí mrtví) už nezbývá ani měsíc. A tak bych tu rád shrnul na co všechno se fanoušci seriálové adaptace Kirkmenova kultovního komiksu můžou těšit a co je nemine. Na vrch ještě přihodím spousty fotek, jeden plakát, ale hlavně trailer uveřejněný v San Diegu na Comic-Conu, který má velice příjemnou délku čtyři minuty. A jako speciální bonus nás sám Rober Kirkman provede po vězení, ve kterém se bude tato třetí série více méně odehrávat. V úvodu bych ještě rád podotkl, že článek obsahuje SPOILERy, ať už komiksové tak ty seriálové. Takže jestli se chcete nechat překvapit co na Vás v seriálu čeká a nebo jste ještě nečetli komiksovu sérii Živí mrtví od třetí knihy dále, NEDOPORUČUJEME číst dále.

Knihy Dobrovský

Takže to vezmeme vše popořadě. První epizoda bude na americké televizní stanic AMC odvysílána 14. října v 9 hodin jejich a v 8 hodin centrálního času. Celá série bude mít 16 epizod, každá z nich by měla mít něco okolo hodiny. Prvních osmi epizod se dočkáme letos a druhých osm až v únoru 2013.

Kromě již známých postav jako je Rick, Lori, Carl, Glen, Hershel, Maggie, Andrea, Daryl a další, se dočkáme také jednoho comebacku a dvou dalších hlavních postav. Na scénu se nám vrátí, pro některé zapomenutý, pro jiné očekávaný Darylův bratr Merle Dixon. Který asi byl hodně očekávaný jako představitel hlavního záporáka, jenž se objeví v této sérii, jemuž se říká Guvernér. To ale bylo později vyvráceno. Bylo totiž oficiálně ohlášeno, že jednu z mnou zmiňovaných nových hlavních postav, jmenovitě Phillipa Blakea známého spíše pod jménem Guvernér, si zahraje David Morrissey. Který se typově moc hlavnímu padouchovi z komiksu nepodobá a více by se na něj hodil Danny Trejo, který byl s touto postavou taky nejednou spojován. Ale plně věřím, že i tak skvěle do seriálu zapadne.

Druhou zmiňovanou novou postavou (i když už jsme ji mohli vidět v závěrečné epizodě druhé série) je Michonne, kterou herecky ztvární Danai Gurira (Město duchů). Ta v komiksové předloze, měla právě se zmiňovaným vůdcem města Woodbery Guvernérem "menší" rozpor o němž se můžete dočíst v páté knize Živí mrtví od nakladatelství Crew. Protože z traileru který přidávám níže je patrné, že se třetí série The Walking Dead nebude zase tak moc držet předlohy, jak tomu bylo více či méně u předchozích dvou řad. A třeba sám Robert Kirkmen na Comic-Conu prohlásil, že si nemyslí že by Rickovi mohli ve televizi useknout ruku, jak tomu bylo v komiksu. Ale zpět k Danai, jelikož bych se rád ještě zmínil, že narozdíl od jejího kolegy Davida Morrisseye se hodí skvěle. Vlastně podívat se můžete sami.

Hlavní příběhová linie seriálu zatím zůstává částečně záhadou, jelikož se určitě částečně bude držet komiksu, tak podle zmiňovaného traileru můžeme zcela jistě říct, že se bude odvíjet minimálně částečně jinak než jak ho můžeme znát z Kirkmanovi série. Jediné co můžeme s jistotou říci je, že se hlavní děj bude odehrávat ve věznici West Central v Georgii a že Guvernér ji bude chtít pro sebe. A samozřejmostí snad je i to, že nebudeme ochuzeni o hordy zombie a že minimálně ve vězení nebude nouze o pekelnou řežbu. A tak se dá čekat, že druhá serie bude podstatně lepší než ta předchozí, což slibuje ji exkluzivní producent a komiksový scénárista Robert Kirkman, když prohlásil třetí sérii za tu zatím nejlepší. A jestli to je pravda nebo ne se dozvíme už za necelý měsíc kdy vypukne opět zombie apokalypsa. Poroto jestli už se nemůžete dočkat nasměruji Vás do galerie kde je plakát a spousta obrázku co unikla z natáčení , dále pod tento článek kde najdete "pohybující se obrázky" neboli videa. Tak vzhůru na ně.

 

 

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz