Ghost Rider: Cesta slz

16. září 2012 WasrTheRed Diskuze (0)

„Tahle pomsta je tak stará, že si to ani nedokážeš představit. Je starší než Kainův hřích, je starší než Země...“

Ghost Rider: Cesta slz

Příběh komiksu se odehrává v době americké občanské války. Hlavní postavou je poručík Konfederační armády Travis Parham, kterého spatříme uprostřed hrůzné bitevní vřavy, kde je Parham fatálně zraněn a očekává smrt. Šťastnou náhodou ho zde nalezne bývalý černošský otrok Caleb, který mu poskytne přístřeší a vyléčí ho. Parham u Caleba slouží na farmě, aby mu splatil dluh za péči v nemoci. Parham Caleba opouští po dvou letech, mnohem déle než bylo nezbytné zde zůstat, protože se s Calebem spřátelí. V tomto okamžiku se z idylického příběhu o přátelství stává brutální hororový příběh o pomstě ze záhrobí...

Knihy Dobrovský

Ghost Rider: Cesta slz je druhým komiksem o jezdci s hořící lebkou, který u nás vyšel v nakladatelství BB/Art. Scénář napsal Garth Ennis, o kresbu se postaral Clayton Crain. Kvalitní český překlad zajistil Štěpán Kopřiva. Jedná se o prequel předchozího komiksu Ghost Rider: Cesta do zatracení. V tomto příběhu neuvidíte pekelného motorkáře. Jezdec zde sedlá mrtvého koně, který vzbuzuje stejný respekt jako jeho čtyřtaktní nástupce.

Zasazení dějové linky do westernového prostředí působí neotřele a originálně. Ennisův rukopis plný brutálního násilí a dějových zvratů je zde snadno rozpoznatelný. Nadmíru úspěšně mu sekunduje kresba Claytona Craina, která mě naprosto nadchla. Na obálce komiksu je zmíněno, že se Clayton Crain (také Vám to zní jako skvělé jméno pro superpadoucha?) vyžívá v kreslení morbidních a hororových výjevů. Tato vášeň se úžasně doplňuje s Ennisovou temnou fantazií a vzniká tak vpravdě grandiózní vizuální hostina. Ovšem na druhé koleji nezůstává ani děj komiksu, který obsahuje dostatečně prokreslené charaktery, ke kterým si čtenář rychle vytvoří silný (pozitivní či negativní) vztah.

Děj se točí kolem pomsty za hrůzné činy spáchané na Calebovi po Parhamově odchodu. Parham, který se rozhodne navštívit starého přítele se dozvídá o zločincích, kteří Calebovi vzali právoplatně nabytou půdu, důstojnost a také život. Parhamova cesta za pomstou se posléze kříží s cestou tajemného Jezdce a ve finále se dozvíme i detaily o "funkci" Ghost Ridera na Zemi v průběhu staletí.

originální western-hororové prostředí, kresba, zapamatovatelné postavy
místy prvoplánovitá brutalita, u posledních stránek komiksu znatelné tiskové vady

Verdikt

Cesta slz je komiks, který zaujme svojí kresbou a zasazením děje do období americké občanské války. Nabízí temný příběh pomsty, který Vás donutí přečíst komiks jedním dechem a poodhalí střípky informací o mytologii bytosti zvané Ghost Rider.

Comics point
Za spolupráci děkujeme síti prodejen Comics Point, která přináší komiksovým čtenářům všechny díla od velkých komiksových nakladatelství ČR a proslavené anglické komiksy. Mimo to nabízí svým zákazníkům různé předměty s komiksovou, filmovou a knižní tématikou. Prodejny Comics Point se za dobu svého působení staly Mekkou fanoušků komiksů po celé zemi.

O autorovi

WasrTheRed
WasrTheRed

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku