Živí mrtví 04: Touha je slepá

5. září 2012 TommyEmko Diskuze (1)

Období zdánlivého klidu

Živí mrtví 04: Touha je slepá

Dnes, se společně podíváme na další komiksovou knihu ze série Živí mrtví jenž vyšla pod nakladatelstvím Crew v prosinci 2011. V níž se o scénář postaral opět skvělý Robert Kirkman, klasickou černobílou kresbu dělal Charlie Adlar s dodatečným stínováním Cliffa Rathburna. Což už jsou přímo "značková" jména zajišťující kvalitu této další v pořadí již čtvrté knize, obsahující příběhy z originálních sešitů číslo 19 - 24.

Knihy Dobrovský

V tomto pokračování nás Kirkman vrací zpět do věznice, kde mírně ubírá na nakročeném tempu z minulých knih. Ale jen pro to, abychom se dozvěděli něco více o postavách, jejich vztazích, láskách, nešvarech i hádkách a zkrátka pro to, abychom si užili jak se říká, toho klidu před možnou nadcházející bouří.

Živí mrtví 4: Touha je slepá

Určitě se ale nemusíte bát, že zde neuvidíte žádné zombie. Vězení je totiž veliké a tak bude potřeba ho řádně prozkoumat. A proto i přes uvolněnější atmosféru, se můžete těšit na nejednoho mrtváka, který bude chtít někoho sežrat. Ale nebude to nic, s čím by si naši hrdinové neporadili, navíc když se v začátku knihy objevuje jedna z mých oblíbených postav (pro ty co sledovali seriál je to ta záhadná postava zahalená v kápi s katanou a dvěmi zombíky na řetězech v závěru posledního dílu) jménem Michonne (čti Mišon), která je dá se říct přímo mašina na zabíjení zombíků.

Živí mrtví 4: Touha je slepá

Příběh komiksu jako takový Vám popisovat nehodlám, jednak pro ty, co už Živé mrtvé četli mi to přijde zbytečné a pro ty co tu čest ještě neměli, ho nechci prozrazovat, ať se mají na co těšit. Protože i přes zmíněnou klidnější atmosféru tu není nouze o nečekané okamžiky a překvapivé zvraty osudu, jak už to tak vlastně u Kirkmanových scénářů bývá. Dále bych chtěl pochválit Crew za skvělou práci při zpracovávání komiksu ať už se jedená o překlad nebo další úkony, související s vydáváním komiksů a oproti mým předchozím recenzím pomalu přehodnocuji vazbu a kvituji paperback s povděkem, jelikož to pro nás všechny znamená rychleji vydávané pokračování příběhu.

Skvěle zpracovaný scénář, klasická černobílá kresba a zajímavé nastínění mezilidských vztahů v užším izolovaném kruhu lidí.
O proti ostatním dílům trochu pomalejší tempo.

Verdikt

Robert a jeho společníci zase ukázali, jak se to má správně dělat a vydali další jedinečné dílo hodno obdivu. A i přes jeden zmiňovaný mínus si zaslouží devět bodů z deseti.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

gumidekmedvidek Offline
gumidekmedvidek 06/09/2012 (6. září 2012)
Skvělá recenze =), jen mám komiksů na přečtení celou řadu tak to bude chvilku trvat než se k The Walking Dead dostanu. Seriál i komiks mám hodně rád a už se těším až se do té četby vrhnu!!
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku