Batman reboot

30. srpna 2012 Morzael Diskuze (3)

aneb pojďme si to shrnout

Batman reboot

The Dark Knight Rises ukončil osm let trvající éru Nolanova Batmana, a při tom je to jako včera, kdy jsem poprvé viděl Batman: Begins. Díky této trilogii se značně rozrostla fanouškovská základna komiksové postavy Batmana a všichni se ptají: "Co bude dál?" 

Knihy Dobrovský

Filmy, komiksy, oblečení a téměř cokoliv s tématikou Batmana jde na dračku, co tedy zamýšlí s postavou Temného rytíře Warner Brothers do budoucna? Je více než logické, že takto výdělečnou krávu rozhodně nepřestanou dojit. 

Jenže Nolanova trilogie je hotova a ukončena. Ano ukončena, žádný čtvrtý díl, jak mnozí očekávají, rozhodně nebude, ale o tom pořádně až někdy jindy. Už během natáčení The Dark Knight Rises se mluvilo o rebootu série, to znamená - žádný Nolan a žádný Bale. 
Proč reboot série, která byla právě velmi úspěšně ukončena, ptají se někteří možná. První důvod už jsem tu naťukl - peníze, a druhý s ním úzce souvisí - vytvoření filmu Justice League - více peněz. Ač byla Nolanova trilogie perfektní, tak komiksovou atmosféru rozhodně postrádala, a Nolanova Batmana si opravdu nedokážu představit vedle Supermana nebo Green Lanterna (obzvlášť toho filmového).
Chce to tedy jiný náhled na věc, více komiksový pro upřesnění. Právě začátkem filmového Justice League světa, který má být obdobou toho Marvelovského, má být už příští rok první díl Supermana s podnázvem: Man of steel.  Už první teaser a poté i trailer nám napověděly, v jaké atmosféře bude nový Superman probíhat - temné. 
Což mě přivádí k otázce, jaký bude tedy nový Batman, když v jeho světě je i Superman temný? Upřímně si to nedovedu představit, pravděpodobně to bude vyšinutý psychopat, který bude po Gothamu masakrovat zločince a ve volném čase topit koťátka. Protože pro fungování Justice League je velmi důležitý kontrast Supermana jako symbolu světla a Batmana jako zástupce tmy, tudíž Batman musí být vždy o dost temnější než jeho emzácký přítel.   
 
Dost teorií, přejděme ke známým faktům. Moc jich sice není, ale něco přeci:
 
1. I když jsem říkal na začátku, že reboot znamená žádný Nolan, jak si každý myslel, tak to není tak docela pravda. Studio už si Christophera Nolana domluvilo jako producenta, který bude na celý projekt dohlížet. 
2. Premiéra je plánovaná někdy na rok 2015 nebo až 2016. Zde se totiž teorie rozcházejí. Jedna počítá s tím, že bude předcházet plánovanému filmu Justice League, druhá neopak, že film vyjde až po něm. Proto bychom se teoreticky mohli dočkat nového Batmana rovnou v týmovce a až poté ve filmu sólo. Pravděpodobnější je ale ta druhá. 
3. Film nebude o vzniku Batmana, ale bude vyobrazovat až jeho druhý rok boje se zločinem. Těžko říct, jestli bude počítat se stejným počátkem postavy, jaký byl v Nolanově Batman: Begins, který by se tím pádem mohl stát filmovou obdobou komisku Batman: Year One. Film ale není komiks, a jsem si jist, že by to mnoho diváků nepochopilo, proto bych s touto možností nepočítal. 
4. Oficální název zatím zní The Batman.
5. Mluví se o tom, že by z něj mohla vzniknout nová trilogie.  

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Poslední příspěvky v diskuzi

The First Robin Offline
The First Robin 30/08/2012 (30. srpna 2012)
Tak za prvé - super článek, díky na něj. Informaci, že by Snyderův Superman měl být jeden z originů k JLA slyším poprvé, ale jsem za ní o to více rád. Sice si taky jen obtížně dovedu představit temného Henryho Cavilla po boku ještě temnějšího Batmana ( zvlášť když u...
TommyEmko Offline
TommyEmko 30/08/2012 (30. srpna 2012)
Odpověd na #282 příspěvek od Michellita
Naprosto souhlasím... Superman vždycky byl takový ten veselý skaut, kterého všichni oslavovali a přinášel lidem pozitivní náladu... A když teď z něj udělali takovou temnotinu, výsledek bude hodně zajímavý. A abych pravdu řekla, filmovýho Green Lanterna si také nedokážu představit ve spolupráci se jmenovanými ve...
Ve světě DC se vůbec neorientuji ale ať už je záměr filmařů jaký koliv určitě mě to zajímá, protože ten nový trailer na Superman vypadá dobře. A ten filmový Green Lantern bylo dost podprůměrný na to aby ho zahrnuli do celovečeráku jako je JLA, proto doufám že ho...
Michellita Offline
Michellita 30/08/2012 (30. srpna 2012)
Naprosto souhlasím... Superman vždycky byl takový ten veselý skaut, kterého všichni oslavovali a přinášel lidem pozitivní náladu... A když teď z něj udělali takovou temnotinu, výsledek bude hodně zajímavý. A abych pravdu řekla, filmovýho Green Lanterna si také nedokážu...
Minotaur.cz