Živí mrtví 02: Míle a míle a 03: V bezpečí za mřížemi

20. srpna 2012 TommyEmko Diskuze (2)

Aneb vydejme se na cestu ať najdeme cíl

Živí mrtví 02: Míle a míle a 03: V bezpečí za mřížemi

V minulé recenzi jste si mohli přečíst, jak to všechno začalo. Aneb jak to vypadá, když přejdou staré dobré časy a vás čekají jen míle a míle aby jste se ocitly v bezpečí za mřížemi. Jenž poslední dvě zmiňované a kurzívou psané jsou i podtitulem druhého a třetího pokračování Živých mrtvých, jenž u nás vydalo nakladatelství Crew v listopadu 2010 a květnu 2011. Říká se, co je dobré nemělo by být opomíjeno. Vlastně neříká právě jsem si to vymyslel ale v případě Živých mrtvých to tak je a proto Vám ComixZone zpětně přináší tuto double recenzi.

Knihy Dobrovský

Ty co četly první díl a k druhému ba co teprve třetímu, se ještě nedostali, jistě potěší, že se Robert Kirkman opět zasloužil o jedinečný a skvělý scénář, plný pořádné akce ale také nových přátelství, dalších zvratů osu a také klidných ničím nerušených chvilek, které si naši hrdinové budou moci dopřát. Skvostný scénář k dokonalosti vede klasická černobílá kresba, kterou má jak u druhého tak u třetího dílu na svědomí Charlie Adlar a pokud ji nebudete nějak výrazně zkoumat a porovnávat, je takřka k nerozeznání od prvního dílu, kde ji měl na starosti Tony Moore, který se u těchto dílů postaral už jen o obálku.

Živí mrtví 2: Míle a míle

Další skvělou práci odvedlo i nakladatelství Crew, které v tomto oboru už není žádným nováčkem. Jediné co bych jim mohl vytknout je opět a stále jako u většiny jejich knih ona brožovaná vazba, které jsem se na chuť ještě nedostal a pravděpodobně ani nedostanu. Ale i přes to si jistě Živé mrtvé zamilujete a budete hltat každé slovo stejně tak, jako živí mrtví vaše maso.

Živí mrtví

A co se vlastně budete moci v těchto dvou knihách dočíst?? V těchto dvanácti původních komiksech svázaných do dvou knih toho najdete opravdu hodně a pokud jste je ještě nečetli doporučuji Vám to napravit nebudete litovat

Druhá kniha nás vezme na cestu, což znamená, že naši hrdinové opustí lesy poblíž Atlanty a vydají se hledat nový domov. Po neveselé zastávce ve vilové residenci Wiltshire, nacházejí aspoň na chvíli domov na farmě veterináře Hershela Greena. Kterého se budou snažit přesvědčit, že pro něj a jeho rodinu nejsou žádnou hrozbou, a tak se budou snažit plnit jeho pravidla. Jenže osud je nevyzpytatelný a jak se na farmu rychle dostaly tak i rychle opouštějí a opět se vydávají na cestu. A po té co jim v úplné pustině dojde benzín vydávají se prozkoumat terén a najdou něco lepšího než je cisterna plná benzínu. Najdou místo, které vypadá, že by mu mohli říkat domov, tímto místem je vězení. A právě v tomto okamžiku končí druhý díl Živých mrtvých.

Živí mrtví

Třetí kniha navazuje přímo tam kde skončila druhá a tedy zpět k vězení. To se naši hrdinové rozhodnou vyčistit od "chodců" a zvelebit ho tak aby si konečně přišli že jsou doma. Myšlenka je to sice pěkná a řekne se to lépe než provede, ale i přesto se jim to podaří. Ale i v této knize nás bude čekat spousta nečekaných zvratů osudu a řekl bych, že tento díl šlape ještě lépe než ten předchozí a že nebudete pomalu schopni přestat číst dokud se nedostanete na konec. Nerad bych toho prozradil moc ale těm co třetí pokračování ještě nečetli. Prozradím ale, že se dočkají jednoho psychopata, nečekaného návratu někoho kdo byl považován už za mrtvého a závěru, kde původní obyvatelé vězení nebudou už nadále chtít ty nové mezi sebou.

Výborný scénář s tématickou černobílou kresbou.
Jediným mínusem je za mě brožovaná vazba.

Verdikt

Živí mrtví jsou dech beroucí dílo, které je knihu od knihy snad lepší a lepší. A jestli jste se nedokázali od trhnout od prvního dílu, tak u těchto dvou tomu nebude jinak. Jelikož po pomalejším začátku začíná komiks nabírat obrátky, které Vás usadí na dobu nezbytně nutnou k jeho přečtení s tím, že pro vás nebude okolní svět existovat. Jedním slovem je to hustokrutopřísné.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

TommyEmko
TommyEmko

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

TommyEmko Offline
TommyEmko 25/10/2012 (25. října 2012)
Odpověd na #389 příspěvek od trulikuli
Walking Dead (zivi mrtvi) jsem poprve shledl jako televizni serial. Videl jsem 3 serie a byl nadsen. Az pote jsem cichl ke komiksu a ted hltam druhy dil: mile a mile. Oproti serialu je tam par zmen i dost zasadnich zmen, ale nic to nemeni na kvalitach a dechberouci postapokalipticke atmosfere bravurne namalovaneho pribehu. Zvedam vsech deset:)
No upřímně bych řekl, že právě ty zásadní změny oproti seriálu na kvalitách ještě přidávají, komiks je o dost lepší ucelenější, více promyšlený. Hlavně dějově obsáhlejší už jen proto, že tam více postav a více možností jak s nimi manipulovat. Ale jsem rád,...
trulikuli Offline
trulikuli 25/10/2012 (25. října 2012)
Walking Dead (zivi mrtvi) jsem poprve shledl jako televizni serial. Videl jsem 3 serie a byl nadsen. Az pote jsem cichl ke komiksu a ted hltam druhy dil: mile a mile. Oproti serialu je tam par zmen i dost zasadnich zmen, ale nic to nemeni na kvalitach a dechberouci postapokalipticke atmosfere...
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku