The Amazing Spider-Man

23. července 2012 Wanda Diskuze (5)

Pavoučí muž vyrazil do kin!

The Amazing Spider-Man

Do kin nám dorazil další komiksový film tohoto roku. The Amazing Spider-Man byl však na rozdíl od skvělých Avengers a velice očekávaném Batmanovi podceňován a přistupovalo se k němu spíš skepticky, jelikož se jedná o reboot Raimiho trilogie.  Jak to tedy nakonec Pavoučí muž zvládl?

Knihy Dobrovský

Zápletka nového Spider-Mana je dobrá, i když tak trochu obyčejná, přičemž se v ní občas objeví předvídatelné momenty z původní trilogie. I tak se však dá považovat za povedenější než je Raimiho verze a to například díky skvělému obsazení. Peter Parker, který je ztvárněn Andrewem Garfieldem, působí přirozeně ve své roli i počáteční neohrabanosti a roli školního losera. Garfield mu také nově dodává opravdový vzhled středoškoláka, který mu doposud chyběl. Postava Parkera je pro diváky čitelná a všichni tak snadno pochopí jeho chování.

 

 

Gwen Stacy (Emma Stone) působí jako pravá neohrožená přítelkyně superhrdiny a její vztah s Parkerem mi je rozhodně sympatičtější než vztah Parkera z Raimiho verze a Mary Jane. I další vedlejší postavy se činí. Oběma opatrovníkům Petera - strýčkovi Benovi a tetičce May - omlazení jedině prospělo. Přítomnost školního tyrana Flashe Thompsona je také vítána. Jak mnoho z vás ví, později se z něj v komiksu stává něco víc než jen Spider-Manův známý.

 

 

Nový záporák v podobě Lizarda nevyniká nad minulé záporáky Spider-Mana. Jeho záměr je očividný a originálním se určitě nazvat nedá, proto nám nemá co zajímavého nabídnout. Ve své lidské podobě je sice inteligentní, ale ve formě obrovského ještěra se toto ztrácí a stává se tak pouhým stojem na hromadné ničení, přičemž se ještě snaží "zdokonalit" lidstvo. Na začátek je to ale docela dobrý protivník, který Spideymu nedá zas tak moc práce.

 

 

Po trikové stránce je Spider-Man super. Nabízí nám mnoho létání nad městem i v něm a jeho souboje s Lizardem jsou dobře zpracovány. Akce se nám skvěle snoubí s vtipem, kterým film také hojně oplývá. 3D je pěkným bonusem pro všechny. Dabing jsem neokusila, proto ho nemohu hodnotit.

Naopak soundtrack je slabší. Hlavní motiv působí až moc optimisticky a v některých scénách se to nehodí a nedodává jim správnou dynamiku. Obzvlášť v akčních scénách je tento problém slyšet.

A které scény považuji za nejlepší? Scéna s jeřábi byla doopravdy epická. I počáteční objevování Peterových schopností bylo zábavné, ale příhodně rychlé, nebo jako obvykle skvělá scéna se Stanem Lee. Když už jsme u těch scén, nesmíme zapomenout na tu potitulkovou. Koho jsme v ní kromě Connorse viděli? To je stále předmětem mnohých diskuzí, ale například u nás na fóru se objevily spekulace týkající se Normana Osborna či Morbia.

 

Obsazení, triky
Soundtrack, záporák

Verdikt

S tak těžkými soupeři jako jsou Avengers a The Dark Knight Rises bylo jasné, že si vyslouží třetí místo za těmito filmy, ale i tak se nový Spider-Man stal pěkným kouskem, který však má nějaké ty mouchy. Tento film si i přesto nenechte ujít, protože každý příběh musí nějak začít a některé nezačínají tak slavně jako ostatní.

O autorovi

Wanda
Wanda

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

The First Robin Offline
The First Robin 23/07/2012 (23. července 2012)
Některé pasáže, třeba finále na střeše nebo třeba zde už zmíňované jeřáby byly super. Celkově myslím že se akční scény povedly. Tolik k plusům. Největší zápor filmu je podle mě naprosto chaotický střih který postupně zabije všechny vedlejší dějové linky....
vafliik Offline
vafliik 23/07/2012 (23. července 2012)
Díky za recenzi, hezky napsaná. Připojim taky svůj (trošičku) negativnější pohled. Možná tam budou spoilery, ale stejně nepředpokládám, že zrovna tady se najdou lidi, co to ještě neviděli... :) Taky jsem od patřil spíš ke skeptikům, co se restartu...
Pavouk Offline
Pavouk 23/07/2012 (23. července 2012)
Osborna by měl myslím hrát Michael Masee, který se prý už v prvním díle objevil, takže je to další šance, že ten v potitulkové acéně. Je sice pravda, že Soundtrack se nezaryje do hlavy tak rychle jako u původní trilogie od Raimiho, ale mě se líbil. James Horner je skvělej....
Wanda Offline
Wanda 23/07/2012 (23. července 2012)
Mě teda soundtrack dost vadil, ale beru, že máš jiný názor. :) Jinak taky si myslím, že je to Osborn, dost se o něm ve filmu mluví a tak.
Morzael Offline
Morzael 23/07/2012 (23. července 2012)
Nesouhlasím se soundtrackem :-) mě se docela líbil a už jsem si ho samotnej několikrát pustil. Jinak ohledně těch spekulací, kdo to na konci v potitulkové scéně je, tak to se můžeme opravdu jen dohadovat, viděl jsem jí už v kině několikrát a není tam žádný detail, který...
Minotaur.cz