The Dark Knight Rises: Londýnská premiéra

19. července 2012 Morzael Diskuze (0)

Londýn už zakusil povstání Temného rytíře

The Dark Knight Rises: Londýnská premiéra

Včera ve starém dobrém Londýně proběhla evropská premiéra filmu The Dark Knight Rises. K nám na stránky jsme dávali odkaz na přímý přenos, ale pokusím se to shrnout i těm, kteří o to přišli. 

Knihy Dobrovský
Jednalo se o ohromnou akci v centru Londýna, konkrétně na Leicester Square. Náměstí bylo pokryto červenými koberci. Byla zde obří rozbitá Batmanova maska, byl tu veliký znak netopýra neustále v plamenech, byl tu Tumbler (Batmanův vůz ve vojenských barvách), byli tu herci, režisér a tisíce diváků. Ti tu byli schopni čekat od devíti od rána i přesto, že akce začínala oficiálně až v 17:15.
Kromě užívání si úžasné atmosféry, tu diváci mohli získat podpisy jak od bratrů Nolanů tak od vrchního skladatele hudby napříč celou trilogií, Hanse Zimmera, jehož soundtrack epicky doprovázel celou akci. 
Nechyběli tu samozřejmě ani hlavní představitelé - od charismatického Christiana Balea, přes "Lovely" Annu Hathaway (která se svým krátkým sestřihem vypadá víc jako Catwoman než ve filmu, dle mého názoru), po sympatického a upovídaného Toma Hardyho nebo vtipkujícího Josepha Gordon-Levitta. 
 
Reportéři, kteří nás provázeli celou akcí, zřejmě byli přítomni na první oficiální premiéře a sice té New Yorské, protože sem tam padaly narážky a uznání za výkony jednotlivých představitelů, zvláště na Annu Hathaway jako Catwoman.
Všichni, kteří se na Batmanovské trilogii podíleli přiznávají, že jim celé natáčení bude chybět, ale že je dobře, že to ukončili vlastně v nejlepším. Christopher Nolan prý už při první natáčecí scéně věděl, jakou scénou chce případnou trilogii ukončí, a tak se i nakonec stalo. Každopádně The Dark Knight Rises bude film, který uzavře kruh a celý příběh o Bruci Waynovi jako Batmanovi. 
Rád bych se podělil ještě o nějaké další informace, ale i když se jednalo už o druhou premiéru, tak se všichni chovali velmi profesionálně a mluvili velmi abstraktně o filmu a svých dojmech. Možná je to ale dobře, já nevím jak vy, ale už se nemůžu dočkat, až si film za týden vychutnám na vlastní oči a uši. 
Pro větší nadšence se koná zítra premiéra v Paříži, nejspíš za stejné atmosféry a doprovodu jako tato, takže pokud chcete podpis Christiana Balea nebo Anny Hathawayů, tak nejvyšší čas vyrazit.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz