Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 07

18. července 2019 jardoom Diskuze (0)
Fullmetal Alchemist: Ocelový alchymista 07

Legenda japonské mangy, na kterou tento trh čekal poměrně dlouho se nám tu hezky rozjíždí. Pomalu ale jistě to celé nabírá na obrátkách, a po pomalejším začátku se každý další díl překonává. Co nového přinesl svazek číslo sedm?

Knihy Dobrovský

Co táhne tuhle sérii kupředu je storyteling autorky. Jako žena pojala svou práci jinak a je to znatelné. Více hraje na city, víc pracuje se vztahy a hlavně více sází na zápletky, na jejiž řešení nečekáte nějak moc dlouho. Její manga je přímočařejší, rychlejší, vtipnější a do toho všeho ideálně zapracuje akci, která baví. 

Tenhle díl je akce plný a naprosto jsem si ji užil. Humoru a vtipných scén tady také není poskrovnu. Nějaké velké zvraty nás nyní nečekají, ale to neznamená, že by nás nemělo co překvapit. Na cestě našich hrdinů se objevilo několik postav, které zásadně mění jejich postoje či motivace.

Tou hlavní motivací je samozřejmě pořád Al a jeho záchrana, nicméně hledání kamene mudrců pořád někdo a hlavně něco zdržuje. Naše hrdiny ovlivňuje sedm smrtelných hříchů, a několik z nich už Al a Ed měli tu čest poznat. Konkrétně mluvíme samozřejmě o Žárlivosti, Závisti a Chtíči, které známe z minula. Nyní ale přichází na scénu i Chamtivost, která unáši Ala aby zjistila, co se přesně stalo, když přišel o své tělo.

A i když jsem mluvil o tom, že série nabízí přimočařejší přístup a rychlejší řešení zápletek, tak v tomto bodu zjištujeme, že má autorka od začátku připravenou obrovskou zápletku, kterou buduje a kterou vám pomalu poodhaluje. Navíc jsem se u čtení přistihl, že jakmile jsem narazil na autorčin záměr a začalo mi to celé docházet, tak jsem ihned ve zbytku svazku začal hledat to, co jsem chtěl najít.

Hiromu Arakawa je ale mazaná a samozřejmě odhalí jen to, co potřebuje a to proto, aby měla s čím vyrukovat příště. Její vyprávění je tedy opravdu velmi napínavé a chytře navlečené. Čtenář sám sebe načape, jak zběsile hltá stranu po stránce, až občas přestaně bedlivě sledovat svazek a namísto toho více hltá kresbu, kdy těsně před otočením domýšlí, co asi na další straně najde a kam to celé povede.

Verdikt

Ať už je tu další díl, protože jsem zvědavý, jak se s tímhle autorka vypořádá a kam tohle celé může posunout. Za mě je tahle manga tím, co náš trh opravdu potřeboval a i když jsem v začátcích sérii moc nedůvěřoval, tak nyní přiznám, že si mě získává.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku