Znovuzrození hrdinů DC - Wonder Woman 04: Boží hlídka

8. července 2019 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Wonder Woman 04: Boží hlídka

Wonder Woman z pera scénárity, jako je Greg Rucka, se čte sama, a to hlavně proto, že je Greg obrovsky zkušený pisálek, který ví, co mají čtenáři rádi. Navíc je pro něj výhodou, že Wonder Woman není ryzí superhrdinka, a tak si může dovolit experimentovat, a před čtenáře předhodit zajímavou kombinaci několika žánrů.

Knihy Dobrovský

To se mu nakonec určitě daří a já konkrétně to celkem žeru. Problém ale přichází tehdy, když samo nakladatelství experimentuje s vydáváním, a čtenáři předkládá kontinuitní bordel, díky kterému se pohodové čtení mění v těžko pochopitelnou slátaninu.

Vlastně od začátku může čtenář pozorovat, že sešity jednotlivých svazků jsou přehozené, a vychází to spolu ob sešit. Bylo to sice zvláštní, ale nebyl problém nic pochopit, nikde se nic nějak nepletlo a dějově to znamenalo jen to, že série Wonder Woman nabídla minimálně dvě příběhové roviny. 

Jenže problém nejlepšího Wonder Woman čtení přichází v době, kdy Greg Rucka ukončuje svuj příběh, a tím pádem přináší rozuzlení všeho, co během všech jeho svazků napsal. Pro upřesnění bych měl zmínit, že jeho prostor čítal dvacetpět sešitů, do kterých narval neskutečně moc obsahu, jenž mění celkový pohled na tuto hrdinku a vše kolem ní.

Pokud má poslední svazek fungovat, musí čtenář znát naprosto vše, co Rucka napsal. Je pravda, že díky frekventovanosti vycházení Rebirthu, má čtenář celkem jednoduchou pozici, protože oproti New52 Wonderce, kterou tu vydával BB/art, to nyní u Crwe vychází každou chvilku. Nicméně pokud je někdo masový čtenář jako já, a týdně přečte minimálně dvě knihy a nespočet komiksů, tak má co dělat, aby si vše zapamatoval.

Pokud tedy mohu radit, zopakujte si to vše od začátku, a pokud se vám vyloženě nechce, což je škoda, protože tahle Wonder Woman si váš čas zaslouží, tak si přečtěte aspoň třetí svazek, který se čtvrtým dílem velmi úzce pracuje.

Pokud ale tohle všechno zvládneme a přečteme Gregův run správně, tak nám jeho vyvrcholení nabídne jen to nejlepší, co od komiksu můžete očekávat. Rucka to zvládl a napříč čtyřmi svazky vybudoval obrovskou hrdinku, která stojí proti ještě větším padouchům.

Myslím, že co se týče chemie postav, tam si Greg Rucka sáhl na pomyslný vrchol, protože je skvělé, jak zásadní je vztah mezi Dianou, a Cheetah či Veronicou Caleovou. Myslím, že mluvím za každého čtenáře, když budu tvrdit, že vztah mezi padouchem a hrdinou je to, co k příběhu táhne. Mluvit můžeme o mnohých zástupcích, kteří to dokazují (Batman/Joker, Potter/Voldemor, a mohl bych pokračovat do nekonečna napříč každým popkulturním tématem), nicméně důležité je, že Wonder Woman má opravdu ikonické záporáky, a to hlavně díky Grega Rucky.

Verdikt

Greg Rucka úspěšně vrcholí cestu Diany, a tato hrdinka si díky jeho práci vysloužila mnoho zájmu čtenářů. Teď už zbývá jediné, a to doufat, že nová autorka, kterou je Shea Fontana, a její nový tvůrčí tým, to vezme za správný konec.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku