Znovuzrození hrdinů DC - Green Arrow 03: Smaragdový psanec

29. května 2019 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Green Arrow 03: Smaragdový psanec

Green Arrow ve Znovuzrození? No zážitek, který by se dal přirovnat k sinusoidě. Jednou nahoře a pak zase dole, takto se dá popsat první a druhý díl této série. Dostane se třetí díl opět v sinusovce nahoru, nebo sinusovku zaměníme za kardiogram a konstatujeme klinickou smrt?

Knihy Dobrovský

Na tuto otázku si odpovíme až později, protože nyní je třeba říci, že tento Green Arrow opět přináší něco víc, než jen komiks. Moc se mi líbí, že podtext samotného scénáře poukazuje na reálné problémy. V příběhu komiksu se střetávají názory lidí a je dobré pozorovat, jak je řeší. Nejde říct, tohle je dobré a tohle špatné. Jde o to vysvětlit proč je to dobré, a pokud je to špatné, neukázat pouze na chybu samotnou, ale rovnou hledat řešení.

Tento podtext mě tedy potěšil, protože mnoho podobných výchovných lekcí pláštěnkářské komiksy nenabízí. Možná tohle neocení většina čtenářů, ale pokud znáte politickou situaci v USA, a trochu se zamyslíte nad tím, co Benjamin Percy píše, tak uvidíte mnoho spojitostí.

Scénář příběhu je tak trochu ohraná písnička, protože něco podobného už čtenáři Green Arrowa, či diváci, kteří koukají na jeho seroš, viděli. Každopádně celkový průběh téhle zápletky a její řešení, je něco, co nejde ve stejných kolejích, takže nakonec určitě překvapí.

Nicméně, ten pravý příběh se odehrává v pozadí. Benjamin Percy sice zatím nepřišel s ničím velkým, ale očividně něco chystá, protože se od prvního dílu v pozadí kumuluje strašně hodně informací, které čtenář dostává, ale zatím je jen shromažďuje.

Tak jako má Gotham Batmana, tak Seattle má Green Arrowa. Nicméně je mezi nimi obrovský rozdíl. Batman je ten, který sice město chrání, nijak ale nehodlá spolupracovat se žádným s orgánů. V tomhle je Arrow naprosto jiný, protože na vztahu mezi jím a městem si zakládá, a to i přesto, že je častokrát on sám v hledáčku policie. Komunikuje s městem, jeho policejními silami, reportéry, a dokonce i s hlavouny v Queen Industries.

Nemyslím, že tento díl je sám o sobě nějak důležitý. I když tento svazek přináší mnoho zábavy, dobrých panelů se skvělou kresbou Otto Schmidta a důležitých událostí, je nakonec takový druhotný a výplňový.

V sinusoidě se určitě zase dostáváme zpět nahoru, ale na nejvyšší příčku, kde byl první díl, to dneska nevidím. Nicméně jak jsem řekl, něco se chystá a myslím, že tento komiks je základním stavebním kamenem pro nadcházející události.

 

Verdikt

Green Arrow určitě zabaví každého čtenáře. Je tím příjemnějším a pestřejším, co Znovuzrození přineslo, a musím se přiznat, že ačkoliv se snažím dávat ruce pryč od superhrdinských komiksů, Znovuzrozený Arrow se mi čte celkem dobře.

BBart
Děkujeme za spolupráci nakladatelství BB art, které se zaměřuje na překlady úspěšné světové beletrie (od thrillerů a detektivek až po romány pro ženy), naučných knih a komiksů. Své si zde najde každý čtenář ať už jsou jeho literární chutě jakékoliv. Nakladatelství také zajišťuje tisk kalendářů.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku