Znovuzrození hrdinů DC - Detective Comics 3: Liga stínů

8. května 2019 jardoom Diskuze (0)
Znovuzrození hrdinů DC - Detective Comics 3: Liga stínů

Nemůžu si pomoci, ale Batman mě nikdy moc nebral, a nyní mě baví čím dál tím méně. Stal se z něj totiž naprosto tuctový hrdina, kterého vycucává snad každé médium. Batmana je nyní prostě všude hodně, a když se podíváte na to, jak většina projektů s ním dopadá, nejspíš si uvědomíte, že tenhle zlatý důl nejspíš brzo vydělávat přestane.

Knihy Dobrovský

Jenomže co se komiksu týče, tam je pořád hodně zajímavých počinů, mezi které řadím i poslední Detective Comics ze série Znovuzrození DC. Přiznám, že jsem měl New52 prostě rád, byl jsem jeho fanda, ten vesmír mi sedl, a Znovuzrození mě nechávalo chladným, dokud jsem si nepřečetl pár knih, při jejiž výběru jsem měl celkem šťastnou ruku.

Detective Comics je jedna ze sérií, která mě ve Znovuzrození baví, a já jsem celkem rád, že obstojným Batmanovkám ještě neodzvonilo a tuto sérii tak nemusím přidat k nepodařeným Bat-projektům, o kterých mluvím na začátku článku. V tomto díle se do hry dostane stará známá Liga stínů.

Liga stínů je něco, co fanouškům Batmana nemusím představovat, ale její pojetí ve Znovuzrození rozhodně za zmínku stojí, protože nyní přichází její nová tvář. Zapomeňte na Ra´s Al Ghula, i když i na toho dojde.

Nicméně Liga stínů, respektive její svěží a velmi zajímavě vypadající nová tvář, není zdaleka to nejzajímavější na komiksu samotném. Moc mě totiž baví to, jak James Tynion umí pracovat s celou Bat-skupinkou. Samotného Batmana je v komiksu již potřetí opravdu málo. Tynion už tři knihy hezky buduje vztahy mezi jednotlivými postavami a suprově představuje možnosti týmu.

Batman je neustále středem samotného komiksu, ale je spíš takovým rozcestníkem. Co se záporáků týče, tam je on tím, po kom všichni jdou, co se jeho kumpánů týče, pořád pracuje hlavně jako jejich mentor. Jenomže v tom je více méně celá zápletka všech Rebirth Detective Comicsů.

Jeho role je spíše otcovská. Na velkou Batmanovskou akci zapomeňte a o to víc si užíjte akci celého Bat-teamu či jeho členů. Batman je opět zlomen, dostává slušně zabrat a to jak po fyzické, tak i psychické stránce. Přesně tohle je něco, co tady dlouho nebylo, a co fanoušek nerad vidí, ale i tak vidět potřebuje.

Jestli chcete číst o Over Power Batmanovské akci, kdy Batman nemá hranice, musíte sáhnout jinde. Tohle je série, která vás nechá okusit trochu jiného Batmana. Navíc vám neustále předhazuje to, že Batman nemusí být tím nejzajímavějším jedincem v Gothamu. Minule to byla Batwoman, a nyní štafetu pozornosti přebírá Orphan, která možná na první pohled vypadá jako další Bat-kopie, ale myslím, že si vás během chvíle získá.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku