Shazam!

8. dubna 2019 jardoom Diskuze (0)
Shazam!

Captain Marvel od Marvelu v kině celkem válí. Málokdo ale ví, že zrovna běží také Captain Marvel od DC. Respektive, málokdo ví, že DCčkový Captain Marvel je Shazam!. Ten je od čtvrtku v kinech a nás zajímalo, jestli je DCčkové filmové prokletí fuč a konečně si můžeme užívat celkem zajímavou podívanou.

Knihy Dobrovský

Řekl bych že můzeme, protože je temný opar, který očividně doprovázel největší DC tahouny, konečně fuč, a k nám se dostává superhrdinská komedie, která odvrací pozornost od všeho nepovedeného a přináší nadprůměrnou zábavu, která u DC filmů není až tak obvyklá.

Trailer lákal na vtipnou komedii. Nechci vám lhát, a proto hned prozradím, že některé vtipy ve filmu jsou možná až moc vytěžené, častokrát je tvůrci opakují a nebo je ne úplně ideálně navléknou. Pravbou ale je, že většina vtipů je povedená, a to možná proto, že je většinou vůbec nečekáte.

DC konečně přitáhlo s filmem, který vás neunudí roztahaným dějem, hutnou atmosférou a vážně se tvářící hlavní příběhovou linií, která se neustále snaží moralizovat a chytat se všech možných problému lidstva a jeho existence.

Konečně dostáváme odlehčený film, který je svižný, akční a má šílené tempo. Tyhle ingredience jsou správně namíchány a zasazeny do původního DC filmového vesmíru, jehož stopy jsou ve filmu patrné a nepřehlédnutelné. Člověk by řekl, že to může jenom škodit, ale opak je pravdou.

Nechci moc spojlovat, ale líbí se mi využití Marvel Family, na které film marketingově nijak nelákal, proto to bylo obrovským překvapením. Nelíbí se mi naopak nevyužítí dávno obsazeného Dwaynea Johnsona, který se měl jako Black Adam v Shazamově! snímku minimálně mihnout. Místo toho přišla pouze jeho digitální vizualizace, jakožto tvůrce zla, které mělo být jakýmsi předchůdcem hlavního záporáctva tohoto snímku. Nic víc nepřišlo a tak se čtyři roky oznámený Black Adam vůbec nijak nekonal a to je možná chyba.

Ať je to tak, nebo onak, film prostě svěže oživuje dosavadní DC scénu a po úspěšném Aquamanově filmu, přináší minimálně stejně úspěšný film, a tak se Shazam! řadí mezi to lepší, co může tento filmový vesmír nabídnout. Herci určitě mají skvělé role, po všech stránkách musím říct, že jsou zmáknuté na výbornou a nemám k nim nějaké velké výhrady. 

Všehovšudy musím říct, že pokud mám porovnat Captain Marvel od Marvelu, a Captaina Marvel od DC, tak Shazam! jasně vítězí. Marvelka si šla od začátku za svým a každý víceméně očekával, co dostane. Shazam! byl od začátku outsider, který mohl jen překvapit a taky překvapil. Výborný film, který baví, využívá problémová lidská témata a přesto úspěšně zasazuje snímek do celkem neúspěšného filmového DC vesmíru.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku